Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Vannak itt animések?

Vannak itt animések?

Figyelt kérdés

A kérdés magáért beszél.

Kink mi a kedvence, mióta nézi, kedvenc műfaj, legnagyobb csalódás vagy meglepetés stb...


( 23/L )



2023. jan. 3. 23:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Igen, rengeteg animés van fent ezen az oldalon. Nekem a One Piece a kedvencem és kb 3-4 éve animézek. számomra csalódás rengeteg anime volt de ha pl-ket írok akkor lepontoznak azok akik szeretik azokat az animéket :(

(16/L)

2023. jan. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, lefelejtettem hogy a kedvenc műfajaim az akció, kaland, főleg fantasy, isekai vagy a tipikus overpower-es animék


kedves kérdező, neked mely animék/műfajok a kedvenceid? :)

2023. jan. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vannak.


Sok anime van, ami tetszett, de a nagy kedvencem a Chuunibyou Demo Koi ga Shitai volt. Leginkább szezonos animéket szoktam nézni, a több száz vagy ezer epizódosok túl sokáig tartanak.

Műfajilag a fantasy, horror, isekai, középiskolai, történelmi, katonai és egyebeket néztem mostanság.

Az egyik csalódás egy középkorinak tűnő környezetben játszódó fantasy anime volt, amikor is a sorozat közepén csak úgy megjelent egy helikopter és lemészárolt sok embert.


( 27/F )

2023. jan. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Csak anime rajongók számítanak "animesnek" vagy már az is aki látott 4-5 animét?

2023. jan. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

"Vannak itt animések?"

Gondolom igen, tekintve, hogy nem kevés kérdés van a kategóriában.


"Kink mi a kedvence"

Houseki no Kuni, Code Geass és kb. minden, amit NisiOisin írt, Shaft animált és Shinbo-nak köze volt a rendezéshez, szóval Monogatari Series, Kubikiri Cycle stb.


"mióta nézi"

Tudatosan olyan 7 éve kb.


"kedvenc műfaj"

Nincs, volt, de nem éri meg követni, mert minden műfajban találni nagyon jó animét, így inkább azt keresem, ami jó műfajtól függetlenül.


"legnagyobb csalódás vagy meglepetés stb"

Egy animére nehéz vonatkoztatni, mert a sok csalódás közül pl. nehéz egyet választani.

Szóval erre úgy válaszolok, hogy ebben az évben a legnagyobb meglepetés Bocchi the Rock volt, ami az őszi szezon legjobbja lett és az idei év legjobbjára is jó esélye van.

Csalódásban meg olyanokra kell gondolni, mivel a Nanatsu no Taizai minőségének romlása vagy a barzasztó Yakusoku no Neverland S2 adaptáció.

2023. jan. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Épp az 01:22-essel egyszerre sikerült majdnem posztolnom soraim, így utólag idebiggyesztem: a MONOGATARI széria nálam is beindult a nyárom és az egyik legnagyobb kedvencem lett! :) Lentebb ki is térek rá.



Kedvenc anime műfajaimról és animéimről ennél a kérdésemnél tájékozódhatsz, ugyanott említést tettem a számomra taszítóakról is:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__anime-manga__1195..


Kedvenceket mióta? Viszonylag lassú léptékkel szoktam animét nézni, ritka kivétellel, és többnyire kb 12 részeseket. Rengeteg animét félbe is hagytam már, átlagosan a 3. résznél. A hosszúak általában nem az eseteim, bár relatív, mi a hosszú, hiszen több évadot egynek is vehetünk akár, vagy adott évad külön is számíthat.


Nagy csalódások? Nehéz kérdés. Volt már olyan is, h épp különösen sok szabadidőm volt, és egy gyanúsan rossz, kb 12 részes animét mégis végignéztem. Mindenesetre tanulságos volt, de semmiképp se csalódtam, hiszen már az elején gyanítottam, hogy valami nem kerek avval az animével (a címét most nem adom meg).


Nagy csalódásnak talán a

Shiki

-t nevezhetném, 22 részt végigkínlódtam, és nem jött be, pedig szeretem a sejtelmes hangulatot. 22 rész sok ahhoz, h elcsesszem az időmet...


Higashi no Eden: vártam tőle az elején viszonylag sokat, de egy kínlódás volt a sori, meg a mozi is, főleg utóbbi...


Kuzu no honkai: végignéztem, de egy hányinger. Semmi művészi többlet nincs a hétköznapokhoz képest. A hétköznapok kínlódása köszönt vissza benne, köszönöm, abból már láttam eleget.


Oreimo 1 és 2 : eleinte jónak tűnt, de valahogy hamar elvesztette varázsát. A második évad esetén meg pár rész után dobtam is.



Kellemes meglepi volt számomr a Blood-C az első 3 rész után hetekig rá se bagóztam, de annyi jót olvastam róla, hogy folytattam, és nagyon tetszett benne a váratlan fordulat, ráadásul kezd az utolsó részekben lélektanivá válni.


A Danganronpa első évadán már túl vagyok, eleinte szabódtam részenként, hogy folytassam-e, mert jó is volt, meg nem is, na meg az a sok retro erőltetett hajviselet... Viszont a 9. részben olyan csavar állt be, hogy megnéztem a maradék részeket, baromi jó volt, hamarosan nekiesek a folytatásoknak is. :)


Volt olyan anime is, melyről jókat olvastam, de elképzelni nem tudtam, mi fog teszteni nekem benne, már ha megtetszik... és máig egyik nagy kedvencem lett, csak annyira töményen jó, hogy fél éve pihentetem a 10.résznél. :)) (Na meg rengeteg animét nézek felváltva, párhuzamosan.) Pedig rengeteg évada van és ez még csak az első évad:


Bakemonogatari.


Pont az ilyeneket imádom nagyon. Szabados, művészi alkotás, fantáziadús, megfoghatatlan, nem történetcentrikus, hanem filozofikus, egyedi hangulatú, kiszámíthatatlan, áramlik mindefelé, mint egy szürreális álom. :)


Amikor elkezdtem intenzíven animézni, előtte években még csak néhány animét láttam, és az Elfen Lied nagyon meglepett. Addig fogalmam se volt, hogy ilyen szélsőségek is léteznek animációkban a világon. Azóta több szélsőséges alkotást is láttam, és sokra nyitott vagyok mint művészi alkotások.


Olyan is akad, melyet először nehezen fogadott be a gyomrom, második nézésre viszont imádtam, ezek a

FuriKuri (FLCL), de csak az eredeti, a 2000-es évben gyártott,

valamint a

Serial Experiments Lain (1998).

ami nagyon tömény művészi-filozófikus alkotás.


40+F

2023. jan. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdések, és válaszok számai alapján, gyanítom, hogy igen, vagyunk egy páran.


A legnagyobb kedvencem a Steins;Gate, 15 éves korom óta nézek tudatosan anime-t, és 33 leszek februárban. Igazából elégé mindenevő vagyok, nagyjából minden műfajból van legalább egy olyan anime, amit kedvelek. Legnagyobb meglepetések, és csalódások? Sajnos túl sok pocsék anime van, amit érdemtelenül ajnároznak, és olyan, ami valamiért réteg anime maradt, vagy már az "újak" nem ismerik, pedig megérdemelné a népszerűséget. Szóval túl sok cím lenne, és némelyikért kapnám a lepontozásokat, dacára annak, hogy a kérdésre válaszoltam. XD

(32/F)

2023. jan. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem olyan régen nézek animéket, alig egy éve. Nem sok animét néztem meg ez idő alatt, de gondolkodnom sem kellett melyiket említsem meg. Elsősorban katonai animéket nézek (amiket néztem, döntő hányadát ezek teszik ki), aztán szembe jött velem egy AMV video a youtube-on egy animéről, egész pontosan ez:

https://www.youtube.com/watch?v=TReumAgkNUs

Az anime címe pedig: Sora no woto (Sound of the sky)


A Sabaton "csatametál" zenéit szeretem, megtetszett az anime is az AMV alapján, nCore-on fent volt, letöltöttem. Hát... szavakkal le se tudom írni, mennyire más az anime az AMV-hez képest és hogy nekem mennyire tetszett. Abszolút nem azt kaptam, amit vártam, de ez olyan meglepetés volt és olyan jól sült el, hogy azóta is a kedvencem. Slice of life, vidám, sok helyen vigyorgós, kedves kis anime, ami egy epizód egyik jelenetével azt is elérte, megkönnyezzem és az a gombóc is odanőtt a torkomba. Nem volt váratlan a dolog, de mikor feloldja cselekményt és megtudod, hogy miért csinálta azt a szereplő az annyira megható volt, hogy rendesen elérzékenyültem.


Az akciójelenetek kis túlzással pedig mind ott vannak az AMV videókban, nem ez a fő profilja. A zenék is jók, főleg a trombitaszólók (az Amazing Grace-től libabőrös lettem). Maga a város létezik a valóságban is, Spanyolországban (de az animében valahová a svájci Alpokba helyezték át), és egészen részletesen megjelenítik:

https://www.youtube.com/watch?v=zQt0ktIGC5w

Az animáció is rendben van, 2010-es, original, eredeti ötlet alapján készült anime.


Tisztában vagyok vele, hogy van ennél jobb, van ennél népszerűbb, de az ízlés az szubjektív dolog, mindenkinek más tetszik. Animés ismerősök pl. nem is hallottak még erről. Ezért kicsit úgy vagyok vele, hogy találtam egy olyan dolgot, ami másnak lehet, hogy csak egy kavics, számomra viszont a legszebb kavics amit eddig láttam.


34/F

2023. jan. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én általános iskola végén (15 évvel ezelőtt) kezdtem el nézni animéket és akkoriban csak úgy faltam őket. Manapság már csak egyet-kettőt nézek.

Az a baj, hogy ahogy idősödő úgy változott az ízlésem így az aktuális kedvenc is mindig változott.


Azt hiszem a D, a vámpirvadászt mondanám mert a rajzolása gyönyörű, a cselekmény izgalmas, a hangulata nagyon jó és kivételesen remek magyar szinkron is van hozzá.


Nagy meglepetés a Grand Blue amin én se hittem volna, hogy annyit fogok nevetni.


Nagy csalódás a Boruto mert szerintem nem nőtt fel az előd által támasztott elvárásokhoz.


Na és mi a te listád kedves kérdező?

2023. jan. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a kedvencem, az vagy a Monogatari Series vagy a Fate Series, kb. 13 Evesen kezdtem animet nezni, kedvenc mufajom nagyon nincsen, de seinen animeket szeretem inkabb, illetve a mystery-t, legnagyobb csalodasom meg a black clover volt, szerintem en vagyok az egyetlen a barati korombol akinek egyaltalan nem tetszett:D
2023. jan. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!