Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek egyszer kapni fog...

Gyulai Dávid Dániel kérdése:

Szerintetek egyszer kapni fog a Dragon Ball és a Dragon Ball Z új, és normális magyar szinkront?

Figyelt kérdés
Direkt nem a Dragon Ball Kait írtam, mert oké, hogy rövidebb, vagyis fillermentes, de követték a jó zenéket, és jóval több cenzúra is van benne.

2023. jan. 10. 21:24
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
100%
Talan egyszer, habar szerintem nem valoszinu
2023. jan. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem, mivel nincs rá igény.

Egyrészt Magyarországon az anime/manga kultúra szerintem hanyatlóban van. Másrészt ezek régi animék, az idősebb generáción kívül nem sokakat érdekelne. És tegyük hozzá azt is, hogy a két évad összesen 444 epizód. Nem tudom, hogy a mai felgyorsult világban mennyi néző követné naponta a sorozatot...


Ha valamelyik csatorna kísérletezni akarna a retro Dragon Ball animékekel, akkor első körben néhány movie-t, vagy a Dragon Ball Kai első évadát kellene berendelni. Az kevesebb mint 100 epizód, és az új rajzolású into/ending vonzóbbá tehetik.

2023. jan. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 A kérdező kommentje:
DBKait fentebb leírtam, hogy mi bajom vele. Esetleg még akkor lenne nagyobb esély rá, ha kapna új animációt. Egy rebootot, vagy remaket.
2023. jan. 11. 19:55
 4/64 A kérdező kommentje:
De nem örülnék neki, mert tuti teli lenne cenzúrával, mint a dbs. Sajnos.
2023. jan. 11. 20:28
 5/64 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a Kai-ban van cenzúra, de azért nem olyan erősen, mint a Super animében.

Szerintem a Kai még alapvetően hű az eredeti Dragon Ball stílusához.

Valóban igaz, hogy kivették belőle a régi zenéket, de itt-ott szerintem az újak is ütősek tudnak lenni, bár nyilván a klasszikus aláfestő zenék nem mindegyikét tudják pótolni.


Arra viszont nem látok esélyt, hogy remake-et kapjon. A Kai már eredetileg is feldolgozás. Ugyanazt a történetet nem tudom, hányszor lehetne még eladni.

Viszont a sima Dragon Ball esetében egy Kaihoz hasonló vágott verziót, vagy esetleg egy teljesen újrarajzolt el tudnék képzelni, hiszen azt nem dolgozták még fel.

2023. jan. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 A kérdező kommentje:

Hát majd lesz valami. Mellesleg számomra jelenleg csak a db és a dbz létezik csak. A dbgt hülyeség. Minek szabadultak meg a farkuktól, ha most újra kell? A dbs meg nagyon gyerekes lett szerintem, és semmi kreativitás nincs az új formákban.


Oké hogy a dbgt és a dbs magyar fordítása már nem a cenzúrázott francia, és viszonylag már majdnem az van ami az eredetiben, de a szinkron játék nincs olyan jó, mint a db-ben és a dbz-ben. A dbs-ben nekem olyan erőltetett az egész. De hát kinek mi. Lehet aztán meg fogom nézni a dbs-t is, mert őszintén szólva csak belenéztem. Plusz nagyon kíváncsi leszek, hogyha folytatják az animét, és kap magyar szinkront, akkor ki lesz Son Goku új magyar hangja.

2023. jan. 12. 08:11
 7/64 anonim ***** válasza:
100%
#2 a Dragon Ball még most is érdekli a fiatalokat is a DBS miatt. Még mindig a legnépszerűbb anime a Pokemon után
2023. jan. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
100%

#7


Igen, csakhogy a DBS egy fogyasztható széria: modern rajzolás, kevesebb filler epizód.

A retro Dragon Ball animék viszont tele vannak fillérekért, és elavult a rajzolásuk is.

Egy fiatal nem biztos, hogy vonzónak látja ezeket az alkotásokat.

2023. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, ki hogy van vele, de a dbs rajzolása nekem nem jön be. Lehet, hogy modern a rajzolás, de a karakterek animációja nagyon sokszor kritikán aluli. De kinek mi. A sztorit nem szólom le, mert valakinek meg ez jön be. Majd kiderül, adok-e neki esélyt. De most látva az új mangát, egészen más irányba megy el az egész. Szeretem a szuperhősöket, de ez nem a db világa szerintem. Ez van. De ezen kár veszekedni. Mert van aki úgyis megnézni, már csak azért is mert Dragon Ball. Lehet én is teljesen elengedek mindent, és megnézem a dbst is. Meg azért remélhetőleg, ha folytatódik az anime kap magyar szinkront is. És jó lenne ha a 2 filmet is belefoglalnák az animébe, mert addig is tud haladni a manga és nem éri utol. Így nem lesz benne olyan sok filler. Ja igen filler a db-ben nem volt nagyon sok filler epizód, de a dbz-ben igen, abban rengeteg.
2023. jan. 13. 11:55
 10/64 anonim ***** válasza:
100%

#9


Tegnap olvastam el online a Dragon Ball Super manga 88. fejezetét.

Az tetszik benne, hogy újítások vannak benne, teljesen más ez a story, mint az előtte lévő Moro és Granola történet.

Ettől függetlenül egyetértek veled, a szuperhősök ténylrg nem a db világába valók.

Egy ilyen történetet még el lehet fogadni érdekességként, de annak nem örülnék, ha az egész Dragon Ball ilyesmi irányba menne el. Azért ennél még a GT-ben is érdekesebb történetek vannak.

2023. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!