Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Igazuk van a internetes...

Igazuk van a internetes közösségnek, hogy anime fiatalok nézik és manga idősebbek olvassák?

Figyelt kérdés

Régen fiatalon anime kedvelő voltam, csak akkor olvastam mangát, ha anime nagyon jó. Most idősen manga kedvelő vagyok, csak akkor nézem animét, ha manga nagyon jó. Én ismerőseimnél is hasonló is helyzet. Ők is régen fiatalon anime szerették, most idősen inkább mangát olvasnak.

Mi ennek oka?



2023. febr. 5. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Te beszélni magyar?
2023. febr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, nem is tudom miért írtam ezt, még egyszer nekifutva valószínűleg tényleg nem magyar vagy, bocsi.
2023. febr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%
Nos tény hogy a fiatalabb inkább tévézik, mintsem olvas, de azért nálam kicsit egyszerre volt a kettő.
2023. febr. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Csak részben. A mai 20 alattiak "ebben nőttek fel" (fejbe lövöm magam, hogy már így beszélek én is 🤦🏻‍♀️), így szerintem nekik inkább az a természetes, hogy nézik. Plusz nekik sokkal nagyobb a választék, rengeteg, tényleg, RENGETEG magyar felirat van, egyre több szinkron is. Míg az 1990-2000 években leginkább angolul néztek animéket, magyarul alig volt valami megtalálható. A tévében is ment vagy 15-20 db szinkronnal, ebből kamaszoknak, fiatalfelnőtteknek kevés, felnőtteknek meg talán 2-3 db.


Havonta jött ki 1-2 db anime sorozat vagy film fordítása. Mondjuk mangákból sem volt bő választék a magyaroknak, akik olvasni akartak vagy animézni, azok (szótárkönyvből megtanult :)) angolul olvastak. Kevesen tudtak akkoriban a fiatalok angolul.


Plusz tényleg alig volt sorozatból elérhető és jó minőségű. Szerintem az "idősebb" (😥) korosztály többet olvas mangát, mint a fiatal korosztály. De az idősebbek (😰) is bőven néznek sorozatot. Mondjuk ők elég válogatósak, mert rengeteget láttak már a nai napig és valljuk be, kevés tud újat vagy igazán jót felmutatni.


De vannak minden korosztályban olyanok, akik inkább olvasnak (főleg hogy sok műfaj, pld BL, GL inkább képregényként elérhető. (Az utóbbi jóformán abból sem. 🙄)

2023. febr. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam inkább mangákat olvas, mint animét néz, mert ott esetlegesen tovább megy a cselekmény, vagy már befejezett a mű.
2023. febr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Thunderfairy ***** válasza:
0%
A manga gyerekeknek való. Sokkal jobb amikor mozognak meg beszélnek a szereplők benne.
2023. febr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!