Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen jó romantikus animék...

Milyen jó romantikus animék vannak?

Figyelt kérdés

2023. márc. 4. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Slice of life kategóriába nézelődj.
2023. márc. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

A slice of life és a romantika két külön műfaj, bár az rendben van, hogy nagy az átfedés a kettő között.


Felnőtt romantikus anime elég kevés létezik, kamaszromantika:


Ao haru ride

Kimi ni todoke

Byousoku 5 centimeter (gyönyörá grafika, animemozi)

Koe no katachi (enyhén romantikus, animemozi)

Kotonoha no niwa (animemozi: felnőtt nő, kamaszfiú között)

Kashimashi (leszbi, nagyon érzelmes, és sokszöges; létezik alter befejező része is mint special/OVA)

Clannad After Story (A Clannad második évada, önmagában is nézhető, ez párkapcsolatrtól szóló tragédia/dráma animesorozat, a 9.résztől ilyen, és elég megrázó)

Ijiranaide, Nagatoro-san! (Enyhén romantikus, hetero, de inkább ecchi, szexpoénok, szivatás, kamaszlány részéről)

Lovely Complex: romkom

Sakurasou no pet na kanojo: vegyes műfaj, slice of life, főleg barátságokról szól, vígjáték, mégis komoly, jellemábrázolásokkal, néhány szerelmi szállal (nem sokszög!)

2023. márc. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Agnik_ ***** válasza:
38%

Horimiya

Koikimo

Soredemo sekai wa utskushi(lehet el írtam)/ But the World is still beutyfull (asszem így van angolul)

2023. márc. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Wotaku ni Koi wa Muzukashii - két kockapárról szól, és a legtöbb romkommal ellentétben, itt a párok már az elején adottak. Mindegyik dolgozó, huszonéves felnőtt, bár a második valamivel közelebb a harminchoz.

Welcome to the NHK - Itt a romantikus szálon kívül sok minden más is van, de a MAL-on ott van a romantikus műfaji tag is, és nagyon szeretem, ezért beraktam ide. A főhős egy kora húszas hikikomori (valaki aki nem, vagy nagyon ritkán hagyja el a lakását), és több súlyosabb témát is érint.

My Dress-Up Darling A cosplayelés kívül, a romantikus szál is hangsúlyos.

Gekkan Shoujo Nozaki-kun - Sulis romkom, ami ugyanakkor ki is paródizálja az átlag shoujo-kat. A főszereplő srác titokban shoujo rom mangákat rajzol, emiatt félreérti a lány közeledését, és...nem lővöm le a poénokat, de a srác asszisztense lesz, és bár nem olyan, mint várta de ennek ellenére nem változnak az érzései.

Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai - romkom, és már az elején egyértelmű, hogy összejönnek. Természetfeletti van benne.

Your Lie in April - zenés, romantikus dráma

Net juu no Susume - Harmincas kockák szerelmi története.

Josee to Tora to Sakana-tachi - egy szép romantikus mozi, egy mozgássérült lányról, és egy járó fiúról, és álmokról. Mindkét főszereplő huszonéves.

Illetve, ha nincs bajod a BL-el meg a GL-el (Boys Love és Girls Love), akkor a Given-t (BL), és a Bloom Into You-t (GL) tudnám ajánlani. Utóbbinak a mangáját is érdemes elolvasni, mert folytatást nem hiszem hogy fog kapni, pedig elég szép lezárást kapott. És nem egy megszokott szerelmi történet.

(Próbáltam olyanokat ajánlani, amik még nem voltak)

2023. márc. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Ja, a Kaguya sama: Love is war romkomot kihagytam, pedig az is jó.
2023. márc. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Love animes : [link]
2023. márc. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
"Ja, a Kaguya sama: Love is war romkomot kihagytam, pedig az is jó. " Már akinek, szerintem halál irritáló
2023. márc. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%

Fruits basket

Yona of the dawn

Kamisama kiss

Snow white with the red hair

Kaichou-wa maid sama

Horimiya

Special A

Ouran high school host club

Mahoutsukai no yome

Orange

My little monster

Say I love you

Ao haru ride

Toradora

A silent voice

Whisker away

Plunderer

Your name

Weathering with you

Lovely complex

Wolf girl and black prince

I want to eat your panceras

Ride your wave

Her blue sky

Words bubble up like soda pop

Relife

Inu x boku ss

Kanojo, okarishimasu

Love is war

Zankyou no terror

Howls moving castle

Higehiro

Koikimo

Joose the tiger and the fish

Sankarea

Sorodemo sekai wa utsukushii

Fena:pirate princess

Meiji tokyo renka

Code:realise

Aharen san wa hakarenai

Bubble

The saint magicpower omnipotent

Whisper of the heart

Bibliophie princess

Romantic killer

2023. ápr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!