Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok ezekben a kategóriákb...

Tudnátok ezekben a kategóriákban jó animéket mondani? Horror, thriller, zombis, krimi..

Figyelt kérdés
Még nem néztem animet a Highschool of the Dead-en kívül, szóval jöhetnek az ajánlások 😁
2023. márc. 8. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Higurashi no naku koro ni
2023. márc. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Shiki
2023. márc. 9. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Munou na Nana
2023. márc. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Agnik_ ***** válasza:
100%
Rokka no Yuusha
2023. márc. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Psycho-pass: komplex anime univerzum, lélektani akciókrimi, 2 sori, majd egy 2015-ös animemozi folytatja - én eddig láttam, kiváló alkotás. Egylébként grafikailag is.

Figyelem: az első sori évad 7.részétől indul be igazán, de az első hat része is érdekes, és nem átugorható.

Az animemozit követően szerteágazó folytatások, spin-off melléktörténetek, harmadik sori stb, ezeket még nem láttam.


Zankyou no terror: nagyon izgalmas akció krimi, viszont annál rövidebb: csak 11 rész, és semmi más alkotás nincs! Se manga, se VN, se LN, se game, se anime folytatás, stb. Kb az 5. résztől kicsit lélektan irányába tolódik a hangsúly, de végig izgi! A lélektani részteljesebbé teszi. Két kamaszfiú terrorcselekmányeket hajt végre, robbantásokat, melyek előtt rejtvényeket ad a rendőrök számára. Egy tinilány is belekeveredik.


Death Note: már szinte klasszikusnak számító zseniális krimi, enyhe misztikummal, elég hosszú, 37 részes.


Boku dake ga inai machi: krimi, viszont erősebb a lélektana, imádom. Megható, megrázó, gyerekgyilkosságokról szól, időugrásokkal, és megható jelenetekkel.


Gunslinger Girl 1.: erősen lélektani, és akció, ez bár nem biztos, hogy az igényeidet fedi le, mivel ez enyhén thriller, nem horror, és nem is igazán krimi, viszont terrorelhárításó lélektani akció - azaz határeset, a kérésed vonatkozásában. Elmeprogramozott kiborg, 10-11 éves kislányok a terrorelhárítók. Kiképzőtisztjeikbe szerelmesek. Egyáltalán nem nyálas, nem erőltetett, sőt, a mélyét tekintve elég komoly mű, inkább nagykorúaknak. Megható, megrázó olykor.

A második évad nekem sajnos nem teteszett. Egyébként még az animációs studio is más lett onnantól.


Happy Sugar Life: inkább nagykorúaknak megy át, a mélyebb rétegeit tekintve. Yandere anime, thriller, véres, brutális, és tele van elmebeteg szereplőkkel. Legalább ekkora a drámai kifejezőereje. Csak erős idegzetűeknek!


Satsuriku no Tenshi: sötét hangulatú, brutál, lélektani. Dosztojevszkij stílusára hajaz. Egy bűnös, 10 éves forma kislányt egy pap bezár egy labirintusba, ahol menekülnie kell. Hamarosan a kaszással alkut köt, mondhatni bartell viszonyba kerülnek. Hogy mi a bűne? Ez a kevésbé hangsúlyos része, mivel erősen lélektani. 12+4 részes, valahol a 15. rész körül egyébként kiderül az is, mi a bűne. Elég nyomasztó hangulatú thriller, zseniális.


Kokoro Connect (13 rész), folytatása: Michi random (4 rész): elsősorban felnőtteknek szoktam ajánlani, mivel hangsúlyosan lélektani, érett lélek kell hozzá, és akkor átmegy az anime zsenialitása. A könnyedebb első 3 rész után komorrá és pszichologizálóvá válik a mű.


Tenshi no Tamago: klasszikus anime némafilm (animemozi), 1985-ből. Dark fantasy.


Beastars 1 ás 2: a két sori összefüggő, a végén kiderül e lélektani krimi megfegjtése is. Figyelem: állatszereplős! Azaz antropomorf.


Yakusoku no Neverland 1 és 2: összefüggő sorozatok. Árvaházi gyerekek meneküléséről szól. Lélektani és izgalmas. Thriller, horror.


Serial Experiments Lain: nagyon elvont, filozófikus művészanime sorozat. Baromi tömény a képi hatása és mondanivalója. 1998-as, azaz régi grafika!


Madoka Magica: szintén, mint a LAIN.


Death Parade: halál utáni megmérettetés.


Elfen Lied: nagyon véres, brutális, mégis slice of life (azaz hétköznapi téma), enyhe misztikummal. Erős idegzetűeknek.


No.6 : thriller, meneküléssel, bújkálással. Disztópikus társadalom. Hétköznapi téma (slice of life).


Blood-c : 12 részes, az első 10 része hétköznapinak látszik, esténként egy kis démongyilkolászással. Csak erős idegzetűeknek való az utolsó rész! Az utolsó előttiben kezd felsejleni, hogy valami nincs rendben... Hatalmas csavar a végén, amely gyomorforgató!


Btooom: tőlélős anime, csak bombát lehet használni. Lélektani egyúttal.


Danganronpa: szintén túlélős. A 9. résztől jó igazán!

De nem átugorható az első 8 része.


Mirai nikki: ez is túlélős.


Devilman cry: akció thriller.


Inuyashiki: akció thriller.


Tokyo Magnitude 8.0: thriller, menekülés, földrengés, slice of life.


Ousama game: szadista túlélőjáték, thriller.


Mahou shoujo site: szintén szadista, hétköznapi elemekkel keverve, egyúttal misztikus is.


Another: horror, thriller.


Harmony: két órás animemmozi, 2015-ből. Thriller. (videa hu)


Subete ga F ni naru: krimi (sorozat).


Tokyo Ghoul: emberevő emberek, a szokványosak között, álcázva magukat. A főszereplő félember, fél emberevővé válik, egy műtét során. Slice of life + horror, az első lévad enyhé akciókal tűzdelt. Belenéztem a második évadba, egysíkú akciónak hatott, nem jött be az már.


...Kifejezetten zombis:


Gakkou gurashi: imádom, egy kihalt suliban a zombik érintése halálos. Néhány túlélő kamaszlány életéről szól a romos iskola épületben, napelemekkel, meg a tetőn zöldségtermesztéssel. Az egyik kislány kissé kattant, képzeletében még a régi, élő iskola él, a még élő tanárnénivel. A többi lány kvázi anyáskodik felette. Viszont ez a kislány a mókamester is egyúttal, aki vakmerő kalandötleteivel megbolygatja a szürke hétköznapokat.


Sankarea (sori), nekem közepesen tetszett. Zombis.


...Szellemek, dark-fantasy:


Tasogare Otome x Amnesia, közepesen tetszett nekem. Hétköznapi, sulis, szemmelánnyal. Dark fantasy.

2023. márc. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Fuh, köszi szépen mindenkinek! Most lesz egy ideig mit nézni! :)
2023. márc. 11. 15:58
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen és sorry az elírásomért!

SZELLEM lányt aartam írni... ;)


Tasogare Otome x Amnesia, közepesen tetszett nekem. Hétköznapi, sulis, SZELLEM lánnyal. Dark fantasy.

2023. márc. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Thunderfairy ***** válasza:
54%
A Tokyo ghoul-ba Ghoul-ok vannak és félig ghoul-ok. Nem emberevő emberek. Ha már ajánlunk valamit akkor jól csináljuk.
jan. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!