Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mit gondoltok a Netflix One...

Mit gondoltok a Netflix One Piece adaptációjáról?

Figyelt kérdés
Hány részt láttatok eddig és hogy tetszett? Én a barátaimmal tegnap néztem meg az első részt és kellemes csalódás volt, egyáltalán nem egy újabb Dragonball Evolution.
2023. szept. 1. 16:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem szemely szerint tetszett. Elso resz alapjan egesz jonak tunik, a szinesek legtobb esetben egesz jol el lettek talalva.
2023. szept. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Végignéztem, nekem nem jöttek be a változtatások. Nagyon sok karakter meghatározó jelenetét kihagytak. Cserébe beleerőszakoltak egy Garp-Coby szálat. Ennek a pár arc-nak a lényege Nami story-ja és elég komolyan átírták Nami-t, ami szerintem sokat ártott neki.
2023. szept. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én nézem az animét hétről hétről, és szerintem nagyon jó lett, igen a Garp-Coby szálat megváltoztatták, de szerintem jó így, mármint lássuk be, most a sorozat feldolgozott 50 részt az animéből, soha a büdös életbe nem fogja beérni a 1080+ részt, kell nekik a fölösleges részeket eltörölni (mert ugye a Don Krieg csatáját is kivágták a sorozatban) szóval muszáj nekik rövidíteni kicsit változtatni a sztorit.

A külön féle szálak össze fűzése is tetszett, pl Arlong Buggy közös szála, animében ilyen nem történt, de itt jó hogy össze vonták - animében mindig csak szigetről szigetre mennek néha motiváció nélkül, csak mert az a következő sziget, de itt szépen megoldották hogy muszáj erre meg erre a szigetre menni, mert oda vezette a sztori őket.

Nami tényleg kicsit más, de szerintem az animés változat nem életképes egy live action változathoz, legalábbis ezt a változatot könnyebb volt hozni, nekem ez is tetszett.

2023. szept. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
11%

Én csak az első részt láttam, a többibe csak beletekertem, nekem egyáltalán nem tetszett. A helyszínek nagyon jól sikerültek, ennyi jót el tudok róla mondani, de ettől eltekintve nekem az az érzésem volt közben, mintha ügyes cosplayesek összedobtak volna egy rajongói filmet. A színészek elég erőltetetten játszottak, a főszereplők közül csak Usopp színésze tetszett. A mellékszereplők között volt egy két jó színészválasztás (Buggy, Kuro kapitány), némelyik viszont borzalmas volt (Kaya, Makino). A történet meg elég vontatott és unalmas volt számomra, és hiányzott belőle a One Piece-re jellemző humor. Azzal nem volt problémám, hogy összevontak és egyszerűsítettek néhány történetszálat, mivel ilyen hosszú történetről van szó, ez érthető döntés. Azt viszont nem értettem, miért szerepeltetik ennyit Cobyt, ő azért nem olyan érdekes karakter, hogy ilyen sok szerepet kapjon. De a legrosszabb része a számomra az volt, hogy Luffy egyáltalán nem viselkedik luffysan, itt kifejezetten ellenszenves karakter számomra.

Mondjuk azt hozzátenném, hogy én már 16 éve rajongója vagyok a mangának, legalább 5-ször újraolvastam (talán többször is), és az animét is többször láttam a legújabb részeket kivéve, úgyhogy valószínűleg ez is közrejátszott abban, hogy nekem nem tetszett. Lehet, hogy nekem egyszerűen már nem tudott újat mutatni, ha nem olvastam volna a mangát ennyiszer, lehet, hogy jobban bejött volna a sorozat. A kivitelezés tényleg minőségi lett, látszik, hogy fektettek energiát az elkészítésébe.

2023. szept. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Második évadról már kiszivárgott chopper hogy fog kinézni


[link]

2023. szept. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
szerintem jó lett
2023. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Aki nem nézte végig, ez ezt ne nagyon olvassa el, mert vannak benne spoiler-ek.


#3

Pár dolog rám reflektál, szóval akkor válaszolok.


"a Garp-Coby szálat megváltoztatták, de szerintem jó így, mármint lássuk be, most a sorozat feldolgozott 50 részt az animéből"

Egyrészt, a Garp-Coby szál azért problémás, mert kisebb impactja lesz annak, ami történni fog. Illetve ezzel a szállal lespoiler-eztek egy 500. rész környékén történő dolgot, ami borzasztó.

Másrészt, nem ezer részt kell adaptálni. Az anime eleinte sokkal gyorsabb volt és több fejezetet adaptált, mint ami jelenleg történik. Mostanában fejezetenként van egy rész. Ha a One Pace-ből indulunk ki, akkor olyan 300 rész van még hátra. Ha 50-enként adaptálnak, akkor az további 6 évad, ami azért annyira nem sok.


"a fölösleges részeket eltörölni (mert ugye a Don Krieg csatáját is kivágták a sorozatban"

Csak ezek nem feltétlenül felesleges részek. Abból a harcol kiderül elég sok minden arról, hogy Luffy hogy harcol, ami bizony a karakterét építi.

A One Piece eleinte nem a nagyon mély világával adja, adta el magát az embereknek, hanem a karakterekkel. Ezek a karakterek lettek azért elég komolyan megváltoztatva.


Most olvastam egy kritikát valakitől, aki csak a live action-t nézte és kritikaként fogalmazta meg, hogy Nami nem harcolt Arlong-ék ellen. És ezt simán azért tette, mert a sorozat elején Nami egyedül egy halom marine-nal elbánt és Zoro-val együtt Buggy teljes legénységét leverték.


"pl Arlong Buggy közös szála, animében ilyen nem történt"

Csak reálisan nézve Buggy erősebb a devil's fruit miatt.

És ez a másik probléma a szálak összekötésével, egymáshoz képest el kell helyezni olyan karaktereket erőben, akik eddig nem harcoltak.


"Nami tényleg kicsit más, de szerintem az animés változat nem életképes egy live action változathoz"

Milyen tekintetben? Ami engem zavart, hogy olyan alapvető dolgokat változtattak, hogy az animében, mangában csak a kalózoktól lop pont azért, mert tudja, hogy ő mit élt át. Ennek ellenére itt mindent el akar lopni, ami mozdítható.

Ahogy fentebb írtam, itt egy skilled harcos lett, aki egy tucat marine-nal elbír, de amikor Kuro jön szembe, akkor hirtelen bujkálni akar.


Ez pedig nem csak Nami-t tekintve probléma. Usopp majd hogy nem teljesen ki lett írva a sorozatból, ami azért problémás, mert pl. Syrup village esetében is szerepe volt.

Ha megszabadulnánk a Garp-Coby száltól, akkor fel lehetett volna építeni a straw hat crew-t rendesen, mind a karaktereket, mind egymás közti viszonyukat, mert lett volna erre idő. Zoro egyik ikonikus jelenetéből nem maradt semmi ikonikus.

Ahogy a másik válaszoló írta Luffy szövegei nem Luffy-sak. (Ezt egyébként Oda is mondta, azért hagyta így, mert azt gondolta, hogy Inaki meg tudja oldani, hogy működjön.) De én se éreztem azt a Luffy-t, akit Oda által megismertünk.


Sokkal inkább úgy érződött, hogy olyanok próbálnak Luffy-nak szöveget írni, akik egyáltalán nem ismerik. Amikor Orange Town-ban kiszabadítják az embereket és ételt kínálnak Luffy-éknak, akkor csak egy valamit vesz el, mert "nekik nagyobb szükségük van rá", miközben az animében, mangában elhangzik, hogy "nem akarok hős lenni, mert a hős megosztja a húst, én pedig magamnak akarom az összeset".

2023. szept. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nem hinném hogy a sorozat megélne 6 évadot, még ha sikeres lenne se vinné ugyan azt a szálat mint az anime, biztos nem évenként jönne egy évad, ezt is több évig csinálták, ha 2-3 évenként jön egy évad, mire eléri a 6. évet a színészek öregek lesznek
2023. szept. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#8

Ha jól megy a sorozatnak, akkor gyorsan készül. Lsd. Trónok harca, ami 2011-től futott 2019-ig 8 évaddal.

Még Netflix sorozatot nézünk, akkor is gyorsabban készül, pl. Stranger Things, ami 6 év alatt 4 évadot tett ki.


Ha jól megy, akkor le tudják adaptálni és valószínűleg le is fogják, mivel az egész pénz kérdése.

Ahogy amúgy egyre kevesebb munka egy évadot leforgatni, mivel újra lehet használni egy csomó mindent, pl. ruhákat.

2023. szept. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kegyetlen rossz volt de mondom ezt fanként aki ismeri a történetet.

Egy kompletten más történetet kapunk. Az oké, hogy változatnak rajta de ennyire. Az érzelemdús létfontosságú részeket bele se rakták.

A részek többsége olyan semmilyen volt, semmi érzete nem volt mert a lényegi faktort kivették vagy/és annyira megváltoztatták, hogy értelmetlen lett az egész.

Nagyon amatőr színészi munka.

Namit nyugatiasitották vagyis csináltak belőle egy "erős nőt". Aki képzett tengerészeket csak úgy simán lever.

Garp, Koby feleslegesen sok időt kapott. Na vajon miért? Mert talán a Koby-t alakító színész egy nő aki egy transzférfi? Ez a netflix úgyhogy nem hiszek a véletlenekben. Amit nem is értek mert a történetben ott vannak pl az mr.2, okamák, szóval reprezentálva vannak ők is.

Netflix féle wokeság, blackwashing pontosabban. Nojiko, telepakolva rengeteg fekete háttérkarakterrel egy közepes mennyiségű fehérrel aztán ki is fújt alig volt benne más mondjuk ázsiai, Koby nő vagyis transzférfi, Lucky Roux, nem hagyhatták ki mr.7-et sem, hogy fekete legyen aki lehetett volna mondjuk arab is de a diverzitás megáll a feketéknél, Kaya, Sham akit egy nő játszott, Usopp anyja, Rika-chan és még sok más stb.

Karakterek hiánya mint pl Chouchou, Richi, Jango akitől függött az egész terv a Kuro-s szálban, Hachi, MooMoo stb. Ezek simán szerepelhettek volna és adott is volna a történethez ha kevesebb Garpot, Kobyt kapunk.

Garpnak megváltoztatták a teljes személyiségét. A kedves viccelődős, humoros nagyapából csináltak egy velejéig komoly szigorú karaktert. Aki valamiért át is vette Smoker szerepét Luffyék mániákus üldözésében. Fú de rossz volt.

Zoronak is megváltoztatták a teljes személyiségét. Vagyis pontosan az időugrás utáni személyisége van jelen pedig nem kellene.

Arlong kapcsolatban van Buggyval aminek semmi értelme.

Don Krieg el sem jutott a saját történet ívéhez xD De legalább egy Ginnek sikerült egy pár percnyit szerepelni. Itt nagyon elrontották. Semmi értelme nem volt a karakterének így.

Senki nem tudott a faluban Naminak a tervéről ami nagyon vicces és egyben fájó is.

És még lehetne írni de nincs miért. Összességében ez nagyon rossz lett. Nyilván a jelenlegi technológiával nem lehet teljesen visszaadni az egészet meg úgy alapjából nehéz lenne pláne, hogy sok pénzbe is kerül de ettől sokkal jobban meg lehetett volna oldani.

2023. szept. 7. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!