Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mit gondoltok a Netflix One...

Mit gondoltok a Netflix One Piece adaptációjáról?

Figyelt kérdés
Hány részt láttatok eddig és hogy tetszett? Én a barátaimmal tegnap néztem meg az első részt és kellemes csalódás volt, egyáltalán nem egy újabb Dragonball Evolution.
2023. szept. 1. 16:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én is követem a one piece animét hétről hétre. Szerintem rendben volt mint sorozat, értem én hogy sok mindent megváltoztattak, de muszáj kivágniuk részt, és változtatni hogy több releváns részletet betudjanak hozni, egyik interjúban mondták a héten, hogy a forgató könyv a második évadra már kész, viszont még így is másfél év mire eltudják készíteni a második évadot, és ez még tolódni is fog a sztrájkok miatt, lényegében 2 évente kapunk egy évadot, bár így bele gondolva szerintem még anime feldolgozásban 200 részig se jutnak el, a színészek megöregednek a szerepre, ha netán folytatják muszáj lesz a sztori változtatás


Animében én sem láttam értelmét a Don Krieg részeknek, így nekem nem volt problémám hogy kivágták, Garp részeket is megértem, egyáltalán nincs jelentősége hogy most tudódik ki vagy később. Legalábbis nem emlékszem hogy volt jelentősége az animében.


Nekem a színészek bejöttek, kinézetre, és még az alakításuk is, jó adaptáció lett, mármint sorozatra nézve.

2023. szept. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

#11

" de muszáj kivágniuk részt, és változtatni hogy több releváns részletet betudjanak hozni"

Csak én pont arról beszélek, hogy hozzáadtak úgy részt, hogy nem kifejezetten releváns, mivel a source material sem tartalmazza, cserébe viszont a power level-t felborítja.

Ha kidobáljuk ezeket a jeleneteket, akkor lett volna idő a fontos jelenetekre.


Pl:

Morgan-t úgy győzik le, hogy Luffy és Zoro összefog.

Buggy-t már 3v1-ben győzik le.

Viszont Luffy egyedül legyőzi Arlong-ot.

Ezen logika alapján Buggy a legerősebb és Arlong a leggyengébb. Gyengébb, mint Morgan.

Ami pedig a pláne, hogy viszont Arlong embere Buggy-t egyedül lenyomja. Szóval Arlong alatt van egy nála erősebb karakter is.


Majdnem minden hiba a sorozatból abból adódik, hogy nem gondolták át, nem fogták fel a világ szabályait a nyugati írok. Oka van, hogy az anime, annak ellenére, hogy egy nyelvileg elszigetelt ország készíti tizedannyi pénzből, mint a hollywood giga filmeket fennmaradt és világszinten elterjedt. AZ, hogy sok szempontból magasabb minőséget képviselnek az animék. Ezt a minőséget sikerült kiölni a live action-ből.

2023. szept. 9. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem ki a dolgot hogy elég gyenge luffy az elején, mint az animébe is, bár ott nyilván erősebb mint a liveaction részébe, de ha bele gondolsz Morgannél csak pisztolyt nyomot meg a whippet, ennél több dolgot nem tudott nyomatni, és ez látszik a sorozat végére is hogy mennyire erősebb lett, több technikát mutatott / tanult.

A másik amiért a harc más, hogy az animében nagyon sok olyan dolog történik harc közben ami nagyon cartoonos, és ezt vagy nem nagyon tudnák bemutatni live actionbe, vagy nagy költségvetés kellene hozzá.

Meg szerintem sokkal jobban be lett itt mutatva buggy ereje, jó mondjuk elég régen láttam a one piece elejét a buggys részt, de biztos nem volt enynire erős a képessége az animébe, és ahhoz képest hogy ennél még nem tudott gatlinget használni én megértem hogy ennyire nehéz volt megverni buggyt, animébe én úgy emlékszem gyengébb volt

2023. szept. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#13

"ha bele gondolsz Morgannél csak pisztolyt nyomot meg a whippet, ennél több dolgot nem tudott nyomatni"

Nem nem tudott, hanem nem csinált. Ezeket nem akkor találta ki és ezek nem erősségi sorrendben vannak. Luffy, az anime elején jó darabig ugyanolyan erős volt és nem lett erősebb sokkal soha.

Az első tényleges erősödés Eneis Lobby-nál volt, addig gyakorlatilag konzisztens az ereje.


"z animében nagyon sok olyan dolog történik harc közben ami nagyon cartoonos, és ezt vagy nem nagyon tudnák bemutatni live actionbe"

Pl? Az animében azért nem használt 50 technikát és verekedett 20 részen keresztül Morgan-nel, mivel Zoro-nak is egy "ütés" volt, ahogy Buggy sem volt ténylegesen komoly ellenfél. És Morgan ellen semmi olyat nem is csinált, amit nem lehetett volna kb. nulla extra kiadással megoldani, mivel csak annyit kellett volna mutatni, hogy gyengébb Morgan. Vagyis még olcsóbban is kijöttek volna.

Ezeknek az ellenfeleknek pont az volt a lényege, hogy megmutassa, hogy Luffy már alapből mennyivel erősebb.


"sokkal jobban be lett itt mutatva buggy ereje"

Egyik esetbe se lett ténylegesen bemutatva. Amit ténylegesen csináltak, hogy megszüntették a gyenge pontját és mostmár sokkal erősebb lett.


"ennél még nem tudott gatlinget használni"

Tudott. Luffy minden technikája létezett az anime kezdete előtt, amiket használt Eneis Lobby-ig.

2023. szept. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
62%
Látom sokaknak nem tetszett, de szerintem meg nagyon jó volt. Talán Nami karaktere nem sikerült olyan jól, hiszen Nami karakterének az animében pont az volt a lényege hogy a sok trauma (amit Arlong okozott) ellenére is mindig erős tudott maradni kívül, de a live action-ban pedig látszódott a megviseltsége, aminek nem kellett volna látszódnia. Garp, Coby, és Helmeppo kicsit kilógtak a sorból hiszen túl hamar mutatták be őket, de igazából jól sikerült az alakításuk és a karakterük is. Aztán ott van a legjobb karakter, aki egyértelműen Buggy lett. Kicsit Jokeres beütése van, de nagyon eltalálták, hiszen még illett is hozzá ez az enyhén Jokeres stiló. Zeff és Garp beszélgetése egész jó volt. Bár az nem tetszett hogy Arlongék csak úgy leütötték a nagy Zeffet csak mert már nincs meg az egyik lába. Tehát ez a Zeff nerf nem tetszett. Aztán ott van Klahadore karaktere aki szintén nagyot alakított, de kicsit hiányoltam mellőle a jóöreg Jangót. Ezen kívül még annyi a bökkenő hogy az East Blue arc-ból már csak loguetown maradt hátra, ami már igazán belefért volna az első évadba.
2023. szept. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!