Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Bejelentették az új Dragon...

Bejelentették az új Dragon Ball anime sorozatot. Jó lesz?

Figyelt kérdés

[link]


Nekem bejön!


2023. okt. 13. 07:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem lesz jó, már a Z nagy része is elfáradt.
2023. okt. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Már a Super sem volt az. Feltekerte 11-re azt, amit már a Z-ben is kritizáltam, és amit a Super manga folytatásá tovább fokozta.
2023. okt. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Akira Toriyama - az eredeti szerző - aktívan részt vesz ennek az új anime sorozatnak az elkészítésében, ami szerintem már egy pozitívum.
2023. okt. 13. 13:23
 4/16 Hintalow ***** válasza:
88%

Mit lehet mèg csinálni benne? Az eredeti sorozatban kalandok voltak, ès kincsek után kutattak.

Most meg már istenekkel gyepálják egymást 😅

Ennèl a műfajnál kötelező a szintugrás, mert különben felápolt főszereplők (ès a szintèn műfajkellèk átállt übertáp főgonosz(ok) maradnának a táplálèklánc csúcsán.

Itt vajon mi jön most? Az istenek isteneivel lesz fájt? 😀

Ez már inkább csak money grab szerintem.

2023. okt. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

#3

A Superben is részt vett, mégis hatalmas viszalépés volt, ami végül nem múlta felül a GT-t, amihez azt hiszem nem volt sok köze.

2023. okt. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#5


A Super-hez Toriyama csak vázlatokat írt, amiket aztán az animés csapat, és Toyotaro (a manga verzió illusztrátora) egymástól függetlenül, külön dolgoztak ki. Ezért különbözik a Super mangája és anime sorozata a cselekményekben.

Ebben az új anime sorozatban viszont aktívan részt fog venni.


De ettől függetlenül elfogadom, hogy a Super nem mindenkinek jött be, és, hogy emiatt szkeptikusan tekint a jövőre megjelenő új évadra is.


#4


"Mit lehet mèg csinálni benne?


Most azt fogják csinálni, hogy áthoznak néhány elemet a Dragon Ball GT-ből, és abból lesz az új anime sorozat, a Dragon Ball Daima. Goku - és mások is - ismét gyerekké változik, és új világokat fedeznek majd fel. A fő karakterek Goku és a Kaioshin lesz, ha jól értettem, de csatlakoznak majd hozzájuk új karakterek is.

2023. okt. 13. 18:44
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Goku - és mások is - ismét gyerekké változik, és új világokat fedeznek majd fel."


Hát ez kifejezetten szarul hangzik. Ez volt a szar rész a GT-ben is.

A Dragon Ball-ban az volt a poén, hogy a legtöbb hasonló sorozattal szemben nem volt statikus. A karakterek felnőttek, öregedtek, az életük változott. Már az is nagy hiba volt, hogy Toriyama meghátrált a szerkesztőjétől, amikor Gohant akarta megtenni a következő főszereplőnek és visszahozta Gokut és kihányt újabb és újabb és újabb transzformációkat. Már a Z-ben is kezdett nevetségessé válni, hogy mindig van a super siyan-nak egy új magasabb szintje, valamikor nyilatkozta is, hogy inkább félre rakna mindent a sima SSJ helyett. Ehhez képest még behoztak 5-öt vagy 6-ot a saiyanoknak és a mangával együtt még kettőt Friezának, aki már a Z-ben is teljesen szétcseszte a power scalinget.


Szóval nem sok jóval kecsegtet, hogy resetelik a karaktereket, miközben egy tucat saiyan transzformációval kell zsonglőrködniük és valószínűleg még adnak is hozzá.

2023. okt. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7


Viszont az új sorozatnak nem lesz köze a Super-hez, így az isteni szinteket és az ultra ösztönt sem fogjuk látni.

Időrendben a Dragon Ball Z végén leszünk, ezért maximum a három szuper csillagharcos szint megmutatására van esély.

2023. okt. 13. 21:38
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem lesz jó. Megint egy "GT-t" kapunk csak most mindenki gyerek. Trunks és Goten végre tinédzserekké érettek a Superben és kaptak egy kis figyelmet csak azért, hogy most újra gyerekek legyenek, köszi. Megint Goku és Vegitán lesz hangsúly mindenki más pedig csak úgy lesz. Ötlettelen az egész.


Valamint nagyon gyerekes ami számomra nagyon nem bejövős. Már a Superben sem szerettem ezt a komolyból átmegyünk gyerekesbe/agyatlan hülyébe dolgot. Például Goku az egész sorozat folyamán szépen felnőtté érett testileg és szellemileg is aztán elrontják ilyenekkel. Valószínűleg azért, hogy a fiatalokat bevonzzák viszont így sajnos tönkre tették szerintem az egészet.


Rengeteg potenciál van történetek terén, tágítani a Dragon Ball világát és mégis ezt a GT-s szart erőltetik. Például bejöttek az univerzumok akkor simán el lehetne menni különbözőekbe és ott kitalálni valamit. Mehetnének pl a 6-osba ahol vannak Cabbaék. Az ottani Saiyajinekkel lehetne érdekesebbnél érdekesebb történeteket kihozni stb. Amit mondjuk még élveznél is.


Ha én lennék a mangaka biztos valami ilyen történet felé mozdulnék. Valamint Hanyagolnám vagy kevesebb szerepet adnék Gokunak és Vegitának és hagynám egy kicsit a többieket is szerepeltetni mint pl Gohan, Trunks, Goten vagy akár az embereket. Plusz én mindenképpen komolyá tenném a történetet amilyen volt.

2023. okt. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ha jobban belegondolok, nem lepődöm meg azon, hogy a készítők megidézik a Dragon Ball GT-t az új anime sorozattal. Hiszen a Super a Z bizonyos jeleneteit mozzanatait megidézte, szóval logikusnak tűnik, hogy a GT-t is előveszik.


Amit viszont nem értek: a japánok nyilván tisztában vannak vele, hogy a GT nem aratott osztatlan sikert. Erre mégis meg merik azt lépni, hogy annak bizonyos mozzanatait be fogják építeni a Dragon Ball Daima-ba.

Majd meglátjuk, mi lesz.

2023. okt. 14. 00:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!