Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Más is van ilyen véleménnyel...

Más is van ilyen véleménnyel az animékkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Azt kell tudni rólam, hogy 2 éve nézek rendszeresen animét. Elmentem a MondoConra (másodjára), és valami nagyon megváltozott bennem az animékkel kapcsolatban. Az animéket továbbra is szeretem, és szeretném továbbra is nézni őket, de késztetést érzek arra, hogy leszedjem az animés posztereimet. Az embereket a MondoConon nem tudtam hová tenni, pedig amúgy élveztem a programokat. Úgy érzem, hogy az animés közösség valami nagyon furcsa dolog amibe én nem akarok beletartoni. Most ez nagyon fura, mert eddig teljesen benne voltam, és ez most olyan, mintha leöntöttek volna jeges vízzel. Más is volt így vele? (Utálkozó és animegyűlölő válaszolókra nem vagyok kíváncsi)

2023. okt. 15. 19:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Lassan 10 éve nézek animét és egyszer nem voltam a conon. Itt azért eléggé a kisebbség van.

Én úgy tudom, hogy ilyen 15 ezer fős látogatószámot produkál és most rákerestem egy magyar szinkronos JJK epizódra, ahol átlagban epizódonként olyan 120 ezer fölötti nézőszám van.

És ezek csak azok, akik magyar felirattal nézik, én pl. évek óta angol felirattal nézem, szóval benne se vagyok.


Ezen számok alapján te a közösség 10%-ával találkozhattál. És míg egyetértek abban, hogy a magyarok, de szerintem a nyugatiak többsége sem túl értelmes ilyen téren, még nem belőlük vezetem le, hogy én mit szeretek. Pl. hordok animés pólót.

2023. okt. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Conra már egyre kevesebb "animés" jár, szerintem lassan már többségben vannak pl. a k-poposok is. Plusz emiatt egyre kevesebb NORMÁLIS animés jár ki, hogy "hígul" a látogatói felhozatal, plusz aki évek óta jár conra, annak úgysincs már új program, szóval max azok járnak ki továbbra is, akiknek kialakult egy társaságuk, aztán ők is max chilleznek valamelyik sarokban.


Szóval igen, egy conból nem lehet a teljes közösséget lefedni, de érthető az is, hogyha a con hatása miatt kevésbé érzed jól magad a közösségben

2023. okt. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Nem attól fogsz egy közösségbe tartozni, hogy vannak-e posztereid a szobád falán, vagy sem. Én egyébként is túlzásnak tartom ezt a "közösségesdit". Ez olyan erőltetett. "Legyünk egy közösség, amiért van közös érdeklődési körünk". De még ez sem teljesen igaz, ugyanis az anime is rengeteg műfajra bontható szét. A Kilarit néző, és romantikus álmokba burkolózó kistini technikailag ugyanúgy animésnek számít, mint a rajzolt cicikre rejszoló perverz negyvenes pasas, és baromira nehezen tudnám kettejüket azonos kategóriába sorolni. Én is animésnek vallom magam, és ismerek jópár szintén animés embert, de sokukkal képtelenség lenne a közös animézés, mert annyira más az érdeklődési körünk.

Ez pedig a többi személyiségjegyekkel is ugyanígy van. Attól, mert két ember animés, még ebből nem következik, hogy bármi más hasonlóság is lenne köztük. Felsorolhatnám, hogy mennyire különböző animésekhez volt szerencsém életem során, de szerintem elég annyit mondanom, hogy a legkülönbözőbb emberek is lehetnek animések, az introvertált tizenéves kislánytól kezdve, a gimis osztály legmenőbb srácán keresztül a szociopata erőszaktevőig. Éppen ezért túlerőltetettnek gondolom azt, hogy minden áron ráhúzzuk erre az érdeklődési körre a "közösség" szót.

A falon levő poszterek meg nem azt jelentik, hogy azonosulnék random más emberekkel, akiknek hasonló az érdeklődési körük. Hanem azt, hogy az a dolog engem nagyon érdekel. Ennyi, és semmi több.


Amúgy meg tényleg csak az anime-kedvelőknek egy kis töredéke az, aki conra szokott járni.

2023. okt. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

"Az embereket a MondoConon nem tudtam hová tenni"

Pontosan mit értesz ez alatt? Kínos volt a viselkedésük számodra?


Én úgy vagyok vele, hogy vannak más emberek, akik mind különböznek és sokan máshogy érzik jól magukat, máshogy fejezik ki magukat.

2023. okt. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Egyszer voltam conon és elég is volt.

Magával a videójáték és képregényes oldalával nem volt bajom. De aztán megjelent néhány furry (kutya jelmezes ar

c) és pár My Hero Academia fan... na ott elpattant nálam valami 😀.

2023. okt. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Én a mondoconon vesztettem el a szüzességem, egy cosplayes kiscsajjal.... vagyis azt hittem, hogy csaj, már rég mélyen benne voltam hátulról, amikor észre vettem a lomposát... Na mindegy, nem fordítottam meg, és befejeztem amit elkezdtem, de többet nem megyek ilyen helyre
2023. okt. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
#6 még jó, hogy nem a "kiscsaj" ment el benned 😆 (Thaiföld - Másnaposok 2 film/).
2023. okt. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Thunderfairy ***** válasza:
48%
Én nagy ritkán ránézek egy-egy animére. Nem vagyok rendszeres néző, inkább azt mondanám hogy nem tartom gyerekes dolognak. AZ ANIMÉKET. A mondocon meg a manga olvasdás már elég gyerekes. Látod? Ennyire nem egyformán gondolkodunk erről a témáró. Szivesen rajzolok is anime karaktereket. Nem, nem kedvenc karrakterként hanem rajz tudás fejlesztésként, művészetként. A mondocon helyet inkább nézd meg azt az animét ami érdekel. Ne érezd ezt cikinek hogy már lassan kinősz belőle. Senki se fog élete végéig animéket nézni. Eljőn mindenkinél az az életkor amikor már nem érdekli annyira ez a téma.
2023. okt. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Jó válaszokat kaptál szerintem, sőt, a hármasra külön pacsi! Valóban, akárcsak akik a hollywood-i filmekért rajonganak, ők is sokfélék. Elnézést, hogy látatlanban benyomást közlök, lévén sose jártam Mondocon-on, azonban 3fajta jellegzetességet vélek felfedezni az odajárók között:

a zömük 25 év alatti;

lmbtq-s a többség;

még a lányok jelentős hányada is shounen-fight/fantasy rajongó, ami az ottani átlagéletkort tekintve nem is csoda.


Szóval a Mondocon valszeg nem az én világom, holott kb 8 éve nézek rendszeresen animéket. Na meg jóval idősebb korosztályhoz tartozom. És a legnagyobb anime kedvenceim igencsak elvont példányok...


Szóval feltételezem, Mondcon-ra egy szűk réteg jár, tehát az animések változatos palettájának csak egyfajta, kicsiny szeletei jellemzik.

2023. okt. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

#8

"Eljőn mindenkinél az az életkor amikor már nem érdekli annyira ez a téma."

Lol, hogy mi? :DDD

Neked eljött az az életkor, amikor már nem akartál filmet nézni? Vagy nem olvastál könyvet többet az életkorodból adódóan?


Az anime pont azért lett sikeres annak ellenére, hogy sokkal kevesebb pénzt nyomnak bele, mint a hollywood-i filmekbe, illetve sokkal elszigeteltebb nyelv, mert minőségileg annyivel jobb.

Amíg az anime ez a komplexitását a nyugattal szembeni tartalmakkal megőrzi, addig mindig jobban jár az ember, ha animét néz és nézni is fog életkortól függetlenül.

2023. okt. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!