Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mecha anime címet keresek,...

Mecha anime címet keresek, ahol a főhőst maga a robot keresi meg, hogy pilótája legyen?

Figyelt kérdés

Nem sokat tudok, egy ajánlóban olvastam róla 1-2 évvel ezelőtt. Még akkoriban félretettem magamnak egy külön könyvjelzőbe mentve, de egy takarításkor a többivel együtt töröltem véletlenül.


Semmi információt nem tudok biztosra, előre is elnézést kérek ezért.


Amire jó eséllyel helyesen emlékszek:

A főhős egy átlagos személy akit egy (talán) az űrből érkezett harci robot saját maga keres meg, hogy a pilótája legyen, mert az előző meghalt.

A történet és a felépített világ hangulata komolyságra van alapozva.


[[A robot méretét a kép alapján amit akkor láttam, semmiképp nem saccolnám nagyobbra úgy 20 méternél. Talán még a 10 métert sem üti, de arra a képre már nem igazán emlékszem. És ha az agyam nem csal, akkor lekerekített alakja volt, nem szögletes, és sárga színe lehetett.]]


— Ha jól tudom van női (fő)szereplő is, aki támogatja a főhőst a maga módján.


— Ha nem keverem mással, akkor asszimilációs dolgok is történnek valamiféle úton-módon.



Tudom, hogy nem túl kielégítő ez az információmennyiség, de hátha valakinek beugrik róla valami.



2023. okt. 23. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1-2 éve ajánlhattak 10-15 éves sorozatot is.


Az utóbbi 1-2 évből ami a leginkább hasonlít, az a Gridman/Dynazenon.


Régebbről pedig az Eureka Seven vagy RahXephon.


De igazából átnyálazhatod az utóbbi 20 év mecha sorozatait. Az biztos, hogy nem a Gundam, Macross és Votoms univerzum valamelyik tagja.

2023. okt. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hintalow ***** válasza:

Hát itt valamennyire az segìthet, hogy a mech saját jogán öntudattal bìr.

Nekem pl. a Zone of the Enders ugrik be erről

2023. okt. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyik sem az, de köszönöm!
2023. okt. 27. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!