Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Van, anime franchise, amely...

Van, anime franchise, amely bár tetszik neked, mégis van benne számodra idegesítő szereplő?

Figyelt kérdés

Én pl szeretem a thrillert, a lélektani, filozófikus animéket is, és a hétköznapit (slice of life) szintén, de pl a


Steins;Gate


első évadának első tíz részét a ZupáHacker stílusa, és szinkronhangja miatt alig bírtam végignézni.


Őt leszámítva tetszeNE az első tíz része is, talán Okabe fárasztó sablonos ismétlései ("hyououououin", vagy valami ilyesmi, már rég láttam) zavartak, de ott van az imádott seiyuu-mal, Hanazawával Mayuri, ő végig tetszett.


Annak ellenére, hogy thriller fan, valamint slice of life fan is vagyok, és általában zavarnak az akciójelenetek és a pörgést se bírom sokáig egy filmben, vagy animében,

láttam már jobb slice of life-t is, mint a

Steins első évadjának első tíz része...


A 11.résztől más okok miatt volt egész érdekes, habár némi zavaros áltudományos scifivel körítve, de ismét próbáltam elvonatkoztatni a zavaró tényezőktől, és ott meg a mozgalmasság és a thriller volt az érdekes, bár néha kicsit sok volt a pörgés, de viszonylag arányos volt a merengő részekkel.


Minden érdekes lett volna, ha nem volnnak benne zagyvaságok, sablonos, és a "hudelaza"(és önbizalomhiányos),

rap-elve beszélő ZupáHacker hangját nem kellett volna végighallgatnom.


Összességében az első Steins évad egész jó volt, de nekem a nulladik évad jött be jobban.



2023. nov. 5. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Hát elég sok ilyen van.

Hősakadémia, igaz már régóta nem nézem, de mai napig nem tudom mit lehet szeretni annyira Bakugo-ban. Lehet azóta már változott a jelleme (nem tudom) de engem az egész megjelenése borzasztóan irritált.


Higurashi - Keiichi és Mion. Ez az anime az egyik kedvencem, de hiába Keiichi a főszereplő, csináljon is bármit, nem vagyok képes megkedvelni, számomra a karaktere valahogyan "életképtelen"

Mion meg már az elején sem volt szimpatikus, a viselkedése pedig rátesz egy lapáttal, és valahogy a hangját sem szeretem.


Naruto - na itt azért van egy jó pár.


- Naruto, bár őt nevezném kivételnek, mert van amikor tényleg jókat nevetek rajta, de alapból a személyisége (legalábbis a sima Naruto-ban) engem abszolút nem fogott meg, sőt inkább eltaszít, bár hozzá teszem hogy csak a sima Naruto szériát láttam eddig, és az egészet csak és kizárólag Neji miatt néztem, ő az abszolút kedvenc<3

- Konohamaru - egy idegesítő hülyegyerek, az első megjelenése után minden részletet átugrottam amiben megjelent.

- Lee - az egy dolog hogy csúnya, a jelleme pedig egy másik..

És még jó pár unszimpatikus szereplő volt, de már 10+ éve hogy láttam, így vannak szereplők akik neveire már abszolút nem emlékszem, de tudnám még sorolni.


Danganronpa - Egyik kedvencem az összes anime közül, de csak az első évad. A másik kettőben szinte az összes szereplő egy nagy hányadék. Toko-t sem kedveltem benne az elején amiért nem bír leszakadni szegény Byakuya-ról, de aztán a végére valahogy mégis megszerettem a csajt, pedig borzasztó igénytelen, ráadásul még buta is.

2023. nov. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod, felpontoztam.

Egyébként nyilván szükséges mindenféle karakter egy műben, különféle személyiségjegyek, azonban benne van a pakliban, hogy az adott nézőt irritálja esetleg egy szinkronszínész hangja, vagy inkább hanghordozása (mind számomra az említett ZupáááHacker hangja), vagy ha nem következetes a jellemábrázolás valamely szereplő esetén.


Az általad említett animék közül láttam pl a Danganronpa első évadát, és a Mirai-hen-t. Nekem a retro frizurák döbbentettek meg először (mivel erőltetettnek hatnak számomra), viszont a feszkó, atmoszféra fokozatosan egyre érdekesebb az első évadban. A Mirai-hen viszont már engem se dobott fel anyira.


Higurashi + H.KAI: ezeket is láttam, eleve zavaros az első évad történetszövése -vélhetőleg ez is cél volt az alkotók részéről-, így a szereplőkhöz nem nagyon van hozzászólnivalóm, mivel esetleg a karakterek jellemének kibontása is direkt zavarosnak tűnik számomra az első évadban. (A KAI már letisztultabb, bár régen látam, alig emlékszem már arra is.)

Keiichi valóban kissé bárgyúnak lett megírva, valahogy ehhez a történethez és a thriller atmoszférához nem egészen passzol egy ilyen figura... A monotónai is zavaró benne, főleg a nyomozó részéről, túl sok a szájából a sablon, ugyanazon hangsúllyal ("máÁÁÁjbárá kejcsi kün...", újra és újra a leleplezés gyanújával, mintha folyton azt mondaná: "mindig te vagy a bűnös, na most jól lefüleltelek").


Ez az ami szintén zavart engem a Steins;Gate-ben : "hjóoóoóoóoóoóin" vagy valami ilyesmi, folyton ugyanazon pózban, ugyanazon hangsúllyal, visszatérően ismételgette a szereplő. Olybá hatnak az ilyen szösszenetek számomra, mint egy filler, vagy fanservice, ez esetben engem kissé zavart. Vannak sokkal jobb slice of life-ok is, mint a Steins első tíz része. Utána legalább beúsztatot az író valami többletet.


De, mondom, nekem elegendő lett volna ilyen módon is, ahogy az első tíz rész lezajlott a Steins-ben, csak akkor valami igényesebb slice of life stílus dukált volna inkább, mintsem ezek az erőltetett sablonok.

2023. nov. 9. 17:18
 3/4 MCLA válasza:
Talán nekem Zenitsu. Félre ne értsétek, imádom a KNY-t, csak szerintem amikor hisztizik az már néha elég fárasztó tud lenni.
2023. nov. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a Bluelock erre a tökéletes példa, de ami még tetőzi is az egészet, hogy kb az ÖSSZES karakter idegesítő :DD Pedig nagyon érdekes maga a koncepció, izgalmas az egész, nem is bírom ki hogy ne olvassam a mangát, de a szereplők 90 százaléka kiállhatatlan (főleg Isagi nekem, a főszereplő), kb mindegyik szereplő egy edgy hülyegyerek csak kicsit máshogy. De nem csak a szereplők viselkedése, maga a rajzolási stílus, még a szövegbuborékok betűstílusa is olyan "menő" akar lenni, hogy az már nevetséges. Gyakorlatilag minden 3. képkocka egy "bruh" moment. A legrosszabb az egészben hogy mivel Isagi a főszereplő aki számomra kb a legirritálóbb az összes közül, ezért kb pontosan tudom hogy mi fog történni a végén, és azt is, hogy mennyire fog idegesíteni mikor mindenkit legyőz, de mégse bírom ki hogy ne olvassam mert olyan érdekes maga a világ meg a koncepció.
jan. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!