Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Hol találok jó ázsiai helyeket...

Keinengel kérdése:

Hol találok jó ázsiai helyeket Budapesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Az ázsiai helyek és kultúra szerelmese vagyok, Budapesten keresek autentikus ázsiai (főleg koreai és japán, de jöhet minden) helyeket.


Elsődlegesen:

• mangaboltokra,

• ázsiai ruhaboltokra

• esetlegesen múzeumokra

• éttermekre /koreai BBQ..stb/

• boltokra, kiskereskedésekre

• beülős helyekre, éttermekre

(ilyen kicsit ismeretlen, eldugottabb dolgok is szóbe jöhetnek)

• divatbolt / drogériákra


gondolok, nem a minden sarkon megtalálható kínai büfére / kisboltra.


Előre is nagyon köszönöm a segítséget! ^-^



dec. 26. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum. Csak időszaki kiállításaik vannak, most éppen egy japán témájú kiállítás van, szerintem érdemes megnézni.
dec. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még egy eszembe jutott: a Füvészkertben van egy kis japánkert, cseresznyevirágzáskor pedig minden évben megtartják a Sakura ünnep nevű rendezvényt, amin egy csomó jó program szokott lenni.
dec. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Krisna étterem. Autentikus indiai vegetáriánus minőségi főtt, sült és részben nyers ételek. Jelenleg nem tudom, hol vannak, évekkel ezelőtt asszem az 5kerben voltak. Keress rá neten.


Baraka boltok nem tudom, léteznek-e még, kisvárosban jártam oda anno, nyilván Bp-en is voltak. Vannak még? Nem tudom. Ebben mindenféle, ázsiai jellegű otthoni kellékek (díszek, dekorációk, szobrocskák stb), valamint szubkultúrális termékek (pl alter-rock cd-k) voltak kaphatóak, és ezt az országos áruházláncot se követem már nyomon, mert már nem városban élek.

dec. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még annyi tippet adnék, neten keress rá Budapest vonatkozásában natura bioboltokra, mert irdatlan sok van ezekből Budapesten, és még vidéken se ritkaság.


A Baraka üzletlánc kapcsán elfelejtettem említeni, hogy ázsiai ruhák is voltak kaphatóak, vagy jelenleg is, ha még léteznek országszerte.

dec. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Jászai Mari tér környékén, a Duna Part és a trolivégállomás felé sétálva van egy nemrég nyílt koreai étterem, illetve a Belvárosban, az Astoria és a Kálvin tér között van egy K-beauty bolt, illetve a XII. kerületben a MOM Kultúrális Központ környékén van egy koreai kulturális központ, amik érdekesek lehetnek neked. Ruhák terén az AsiaCentert próbálhatod meg Újpalotán a 7/7E/8E/46/108E/133E buszok végállomásától nem messze, ott szoktak kínai és vietnámi árusok árulni ruhákat. Ha valamilyen autentikus kínai kajálda érdekel, akkor a józsefvárosi piac és a kőbányai piac körül nézz szét, állítólag van 1-2 jó kajálda arrafelé.
dec. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

*Javítom magamat: a XII. kerületi koreai kulturális központot áthelyezték 2019-ben a II. kerületbe, a Frankel Leó útra:


Koreai Kulturális Központ

(06 1) 550 0240


[link]

dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon nagyon köszönöm a segítséget!

Angyalok vagytok!!❤️

dec. 27. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!