Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » TOP 10 kedvenc animétek?

TOP 10 kedvenc animétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdekelne milyen animék a kedvenceitek. Mostanában egyre többre rá függtem és kezdtek kifogyni.



febr. 8. 10:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
AoT és One Punch Man a kedvencek, egyik sem olyan hosszú, mint a Naruto vagy One Piece, és nincsenek tele fillerekkel, ugyanakkor az AoT-nak zseniális a története, nagyon jól van összerakva, míg a One Punch Man egy paródia, de szerintem rohadt vicces.
febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1. Mindkettőt láttam már. Az AOT nálam fix TOP 3-as anime, nagyon jó története van, mint ahogy te is írtad. Engem nagyon be vonzott.
febr. 8. 13:50
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mostanában egyre többre rá függtem és kezdtek kifogyni."


Ha jól értem, e kérdés inkább arról szól, hogy ajánljunk neked.


Milyen műfajt szeretsz? Hiába írnám a top10-emet, mivel réteg ízlésem van, és sok a kedvenceim között az elvont, valamint a hétköznapi (slice of life) stílusú, a művészibb animék, a filozófikusak és a mélylélektaniak, vagy épp a kevert műfajúak.

febr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

1. Monster

2. Full Metal Alchemist: Brotherhood

3. Ghost in the Shell (minden film és a stand alone complex)

4. Berserk (de inkább csak az első évad)

5. Attack on Titan

6. Cowboy Beboop

7. Death Note

8. Castlevania

9. One Punch Man

10. Baki

febr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

1. Clannad: After story (Clannad 2. Évada. Slice of life, dráma, romantikus, vígjáték, misztikus)

2. Fullmetal Alchemist/Fullmetal Alchemist Brotherhood (mindkettő)

3. Boku Dake ga Inai Machi (időutazós, krimi, thriller, misztikus)

4. Steins; Gate / Steins; Gate 0 (mindkettő. Időutazós sci-fi thriller dráma)

5. Code Geass (háborús, sci-fi, disztópia, dráma)

6. Your Lie in April (romantikus, dráma, vígjáték)

7. Oregairu (romantikus, dráma, vígjáték, slice of life)

8. Bunny Girl Senpai (Romantikus, vígjáték, dráma. Pszichológiai téma, de szerintem nagyszerű mű. Ha seinen lenne, nem shounen, egyenesen kiváló lenne)

9. Angel Beats (túlvilág, akció, dráma, vígjáték, romantikus)

10. Promised Neverland (csak az első évad)

febr. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

3.


Furcsa kimondani, de nincs olyan műfaj amit ne tudnék elvezni, pont így vagyok a zenekkel is. Természetesen nem azt mondom, hogy minden egyes Anime tetszik mert ez nagyon nincs így, viszont nagyon sok műfaj tetszett. Időszakonként változott az érdeklődési köröm. Emlékszem már egy jó pár éve annak mikor inkább az ilyen ecchi stílusú Animéket kedveltem (nagy kedvenc volt anno a High School DxD). Volt olyan mikor egy nagyon erős story kellet ahhoz, hogy be vonzón (ilyen volt az Attack on Titan stb..). Most úgy vagyok vele, hogy meg akarok ismerni más műfajokat, más és más műveket. Biztos vagyok benne, hogy a Top 10-es listádba tálálok olyat ami nekem is elnyeri a tetszésem.

febr. 9. 14:07
 7/13 anonim ***** válasza:
36%

1.Attack on titan

2.Haikyuu

3.Your lie in april

4.Death note

5.Jujutsu kaisen

6.Blue lock

7.Tokyo revengers

8.Tokyo ghoul

9.Kimetsu no yaiba

10.Angels of death

febr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

1: JoJo's Bizarre Adventures

2: Full Metal Alchemist:Brotherhood

3: AOT

4: Bleach

5: Demon Slayer

6: Made In Abyss

7: Death Note

8: Jujutsu Kaisen

9: One Punch Man

10: Monster

febr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező írta:


"....Most úgy vagyok vele, hogy meg akarok ismerni más műfajokat, más és más műveket. Biztos vagyok benne, hogy a Top 10-es listádba tálálok olyat ami nekem is elnyeri a tetszésem."


Rendben, akkor az én top10 tizem a következő (természetesen ebben szubjektivitás is van, kinek mi az ízlése) :


(Nem írok sorrendet, csak kiemelek tizet a kedvenceiből.)


Az alábbi top 10 -em bár tíz anime franchise-t részletez, olykor utalok más animékre, más franchise-okra is.



. . . Kevésbé elvontak közül kettőt emelek ki most:



Angel Beats (2010) : Maeda Jun alkotása (tőle néhány mást is meleg szívvel ajánlok, bár azok alapvetően slice of life-ok: pl Clannad After Story (azaz Clannad 2, amely önmagában is nézhető, amúgy tragédia!!), Charlote, Air (a sori verzióval érdemes kezdeni az Air-t!), satöbbi.)

Angel Beats: 13 részes, hatalmas katarzissal a végén. (A speciálok viszont sajnos eléggé erőltetettek lettek.) Nagyon vegyes műfajú, és szinte minden részen belül az eszméletlen poénok, valamint a drámai visszaemlékezések váltakoznak, érzelmi hullámvasút. Zseniális animesori! Kb vígjáték akció lélektani dráma, egy túlvilági iskolában, ahol inkább harcolnak az "angyallal", mintsem a tanulásról szólna. Máskor meg zenekarok lépnek fel. A fekete, morbid humor, a dráma ás a tragádia a kiemelt jelelmzője a sorozatnak. Könnyesre röhögtem magam a legtöbb részen, aztán a drámai vonatkozások minden résznél letörtek... Nagyon megható a vége. Ott áll össze az egész...


Gunslinger Girl (2003) : 13 részes az első évad, csak az első évadot ajánlom, ez se annyire elvont, viszont az emberi lélekről szól, slice of life + akció keverékműfaj formájában. Kiborg lányokról szól, akik két bevetés között leányregényeket olvasnak, és szerelmesek az őket elmeprogramozó "apuciba" (kiképző tisztbe). 18 éven felüli, lélektani akció animesorozat.



. . . Az elvontabbak közül (Megjegyzésem: csak a Monogatari széria, amit nem láttam végig, csak néhány évadát eddig, illetve a Psycho-Pass is elég sok évaddal bír már, de az sajna kezd egysíkúvá válni a 3.évadtól...) :



Kokoro Connect (2012) 13 rész + Kokoro Connect Michi Random, 4 rész special : összefügg a 17 rész!

Nagy hatással volt rám. Nagykamasz baráti társaság (3 lány, 2 fiú) önismerete, érzelmi intelligenciája érése felgyorsul, paranormális jelenségek hatására, melyeket folyton spontán, véletlenszerű módon élnek meg, azonban egy Fuusenkazura nevű alak, aki a tanárjukat megszállta, irányítja a jelenségeket, melyek spontán történnek: nemcsere (testcserék), spontán gondolatolvasás stb. Komor hangulatú, kissé nyomasztó, erősen lélektani. Az első kb 3 rész még kissé ecchi, majd váratlalnul elkezd komolyodni és nyomasztóvá válni...


Psycho-Pass 1, 2. évadok, majd animemozija követi. Lélektani akció-krimi, olykor groteszk, erős idegzetűeknek. Az első évadban a 7. résztől indul be igazán. Eddig kiváló, viszont a 3. évadba belekezdtem, az már nem tűnt ütősnek.


Satsuriku no tenshi: olyasmi, mint Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődése. Egy pap egy 10 éves, bűnös kislányt belehelyez egy virtuális börtönbe, ahol élet-halál harc folyik. Eleinte a kaszás is meg akarja ölni, viszont a kislány kéri is, hogy ölje meg! Azonban... a kaszás, lévén tyúkeszű, azt a feltételt szabja, csak akkor végzi ki a lányt, ha ketten élve kijutnak a rejtvényekkel és rejtélyekkel teli labirintusból. A kaszásnak is traumatikus a múltja. Mindkettejüket folyamatos életveszély fenyegeti, elsősorban elmebetegektől.

Szintek között utazgatnak, amely rímel a tudatalatti szintjeire.

Igen sötét hangulatú, zseniális lélektani sorozat!

12+4 részes, mind összefügg.


Happy Sugar Life (2018) 12 részes, elképesztő anime, a leg elmebetegebb, ami animét valaha láttam... Viszont annál igényesebb, lélektani sorozat! Szinte minden szereplő súlyos elmebeteg, 1-2 kivétellel. A lélektani oldala főleg abban domborodik ki, hogy minden szereplő máshogyan fogalmazza meg, mi a szeretet. Persze torz módon. Yandere anime, enyhén véres, viszont csak erős idegzetűeknek, 18 éven felüli!


Monogatari széria (Javasolt megjelenési sorrendben nézni, így tehát elsőként a Bakemonogatari-val, majd a Kizumonogatari-val -utóbbi egy 3 moziból álló mozisori-, utána a Nisemonogatari-val, stb... Sok helyütt pl fandom-on is találni időrendi sorrendről táblázatokat, valamint megjelenési sorrendről, vagy a myanimelist net oldalon pl kiadási sorrend található). Kifejezetten elvont, párbeszédekre épülő anime, drámai történésekkel, művészi önkifejezéssel és művészi grafikai ábrázolással, egyéni módon. Akció nem igazán jellemzi, hacsak nem a Kizumonogatari-t. Az évadok persze összefüggenek egymással, de nem tudok és nem is mondanék többet, még csak a Nise-nél tartok, de már hatalmas kedvencem. A Shaft stúdió animálta, sok esetben (mint a Monogatari esetén is) eléggé egyedi a grafikai megjelenítése és animációs stílusa ennek a stúdiónak! VIGYÁZAT! NEM ÖSSZETÉVESZTENDŐ EVVEL: Mononogatari. Raádásul elég sok anime címe tartalamzza a "monogatari" japán szót, lévén "történet"-et jelent.


Serial Experiments Lain: igen elvont sori, csak második nézésre tetszett meg nekem, de addigra nagyon! Az utalások nélkül is élvezhető, bár tudni kell, iszonyú sok háttérinfót kombinált a szerző ebben a sorozatban! Alter elméletektől, hipotézisektől a CIA, FBI leleplezett tevékenységeitől kezdve sok minden bele van szőve. Egy kamaszlány szemszögén át látjuk meg, milyen volt 1998-ban az épp csak a világban terjedő internet hatása, amely ma sem vesztett sajnos érvényéből. Megrázó, öngyilkosságokkal is tarkított sorozat, komor hangulattal! Rendkívül tömény sorozat, ezért a kevés része ellenére is kimerítő lehet elsőre megtekinteni, ha az ember komolyan veszi! És ezt komolyan is kell venni, tömény munka van ezen alkotásban... Nem éppen könnyed kikapcsolódásra készült...


Mousou Dairinin: habár van megfejtése e kriminek a végére, mégis eleinte epizodikus, majd a végére összeáll a kép. Mégse a krimi mivolta a lényeg, hanem elvont művészi alkotásról van szó, és kifejezetten lélektaniról. Eklektikájára jellemző, hogy az elején található pl egy fantasy műfajú epizód is (egyetlen egy epizód, amely ilyen), a 9.rész meg pl egy morbid öngyilkossági paródia, amelynél szakadtam a röhögéstől. :D Elég rövid sori, bár tömény, mégis érdemes végignézni. Ha ismered a szintén színvonlas másik krimit, az Erased-et (Boku dake ga inai machi), a Mousou is ilyesfajta lélektani, csak töményebb és elvontabb változatban. (Az Erased-et is szívből tudom ajánlani.)


Mahou Shoujo Madoka Magica: igen elvont anime, látszólag csak egy kamaszlányos mahou shoujo ("mágikus lány") anime, de ettől jóval elvontabb... A felszíni jelentéstartalmat tekintve boszorkányüldözésről szól. Ha viszont a mélyére is szeretnél nézni, számíts rá, eléggé felkavaróvá válik egyre inkább... Az első évadot követi néhány animemozi verzió, a harmadik mozija konkrétan az első soriévad folytatása! (Ellenben az első két mozija csak recap, tehát összefoglaló.) Továbbiakat még nem láttam belőle. A harmadik moziját személy szerint sajnos túlbonyolítottnak éltem meg, nem annyira fogott meg. Az 1. évad, tehát a sori viszont igen magas színvonalú lett, azon is lehet elmélkedni és az se kifejezetten magától értetődő, ezen felül kifejezett és sajátos hangulata van, a grafikája egyedi, szintén a Shaft stúdió animálta, mint a Monogatari szériát! (Egyébként a Shaft nem mindig ilyen stílusban dolgozott, de többségében igen.)

febr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

1.My hero academia (ez volt az első animém így köt hozzá a nosztalgia)

2.Monster

3.Another

4.Death note

5.Bloom into you

6.The promised neverland

7.Black clover

8.Attack on Titan

9.Sk8 the infinity

10.Tokyo ghoul


nem kedvelés szerinti sorban van

febr. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!