Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Vannak animék (vagy bármi más...

Vannak animék (vagy bármi más média/könyv) ami olyan mint a my hero academia vagy a black clover, csak a főszereplő nem kap különleges erőt hanem átlagos marad?

Figyelt kérdés
Mindkettő sorozatot nagyon élveztem de szerintem sokkal érdekesebbek voltak a karakterek addig amíg különleges erő nélkül kellet boldogulniuk egy olyan világban ahol mindenkinek van ilyen ereje.Nem muszály pont ilyennek lennie de valami ehhez hasonló ahol egy gyenge karakter csak magára számíthat mert valamiben mindenki más jobb nála. Ajánlásnak jöhet bármi; anime, manga, képregény, animációs sorozat, film, élő szereplős sorozat és könyvek is természetesen.

febr. 21. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Conan, a detektív esetleg.
febr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ránezhetsz az Unordinary-ra (webtoon)
febr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a Mashle tetszeni fog!
febr. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

#3

Az mondjuk pont az ellentéte annak, amit kért.

febr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
kérdező te akkor az hero akademyt a 4. részig a black clovert meg az első részig szeretted?:D addig voltak normális, átlagos karakterek, aztán megkapták a legerősebb képességet kb
febr. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 "Mindkettő sorozatot nagyon élveztem de szerintem sokkal érdekesebbek voltak a karakterek addig amíg különleges erő nélkül kellet boldogulniuk egy olyan világban ahol mindenkinek van ilyen ereje."
febr. 22. 09:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 arra gondolt, hogy Deku megkapta a All might erejét, Asta pedig a grimoire-t nagyon az elején, és onnantól ök lettek a legerősebb karakterek kb. Persze nem átlagos erejük volt, de ettől függetlenül hihetetlen erősek lettek.


De ezekhez hasonlónak tényleg jó amúgy a Mashle.

febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Claymore. Ebben az önmagát feláldozó claymore -ból (rég láttam, így nevezik őket ugye?) asszem a genetikáját kapja meg a főhős (bocsánat, rég láttam, nem emlékszem pontosan mit, de megkap a halott hőstől valamiféle, rá jellemző tulajdonságot), mégis folyton röhögnek rajta a különleges képességű claymore-ok ("védők, démon űzők"), mert ő az utolsó sorszámú a rangsorban. És mégis... Önerőből fejlődik. Természetesen van jelentősége annak, hogy a tudata mélyén rejtőzik az önfeláldozó claymore egykori képessége, sőt, a mártír claymore, akitől alapjában csupán egyetlen fontos képességet kapott, nos, az a mártír claymore volt eredetileg a legerősebb, első számú claymore...


Ahhoz képest, hogy nem az én világom a harcos, meg hős tematika, a Claymore még nekem is tetszett, van lelkülete némileg a sorozatnak. És ebben valóban önerőből fejlődik a főhős. Kicsit véres sorozat, drámai, gyakorta tragikus elemekkel, hősies ellenállással.


Gyakorlatilag szimbolikusan utal a történet arra, hogy gyakran a kevesebb: több (minőségibb), hiszen a főhős képességarzenálja eléggé beszűkült, csak egyetlen jelentős képessége van, olyan, ami a többieknek nincs, de azon egyetlen képessége lesz a kulcs a deffenzív harctaktikák sorában. (Eleinte el se tudják képzelni, hogy jó valamire az az egy képessége.)

febr. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

#8 vagyok, ami kimaradt, hiszen rákérdeztél: animeaddicts -en teljes magyar mangafordítást találsz (rajongói fordítás), és teljes animesorit a Claymore-ból.


A Claymore-on kívül valami ilyesmi jellemző ezekre az animékre is:


Satsuriku no tenshi: 12+4 részes, igen sötét hangulatú animesori, imádom. Egy 10 éves kislány egy labirintusban bolyong, ahol folyton rátmadnak, de az esze többnyire megmenti, később pedig szövetséget köt a kaszással: a kislány eszéért cserébe némi védelmet nyújt a kaszás számára azért, hogy mindketten élve kijuthassanak onnan. Hogy aztán feláldozza magát a bűnös kislány... Evvel az alkuval indul a sorozat. Hamar kiderül: a kaszás épp olyan halandó és traumatizált gyerekkorral bír, mint a kislány.


Yakusoku no neverland: az árvazái gyerekek szintén a saját eszükre hagyatkozhatnak a menekülésük érdekében, nagyhatalmú emberevő szörnyek elől menekülve. Két évados. A 2. évad állítólag eltér a mangától, én csak az animesorit láttam, mindkét évaddal.


Kino no tabi: egyelőre csak az eredeti változatból, a 2003-asból láttam néhány részt, road movie, magányos motorossal. Nem szupererőről szól, hanem hogyan védi meg magát egymaga a motoros, különféle bandáktól, veszélyektől, többek között.


Tokyo Ghoul: a főhős srác fél ghoul-lá változik, ennél fogva félig ember, félig ghoul, következésképpen kisebb ereje van, mint a ghoul-oknak. Utóbbiak befogadják, és a különleges harci eszközöket alkalmazó rendőrség sorra nyírja ki a ghoul-okat, megfezsített ütközetekben. Az első évad egész jó, láttam egy folytatását (Root A), az már nem tetszett.


(Határeset a kérésed szemszögéből, de egy próbát megér, szintén nagyon izgalmas , 11 részes sori: Zankyou no terror; ebben a rendőrség képviseli a nagyobb erőt, mégis két kamaszfiú folyton túljár a rendőrség eszén, a bombafeladványaikkal; a sori közepétől már lélektanibbá válik. Esetleg egy gamer animesori első évadát javaslom még: Accel world; itt egy elhízott kamaszfiú a főhős, aki remek videojátékos.)

febr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

#9

"A 2. évad állítólag eltér a mangától, én csak az animesorit láttam, mindkét évaddal."

Hát és elég borzasztó is lett a 2. évad, még anélkül is hogy ismerném a mangát.

febr. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!