Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szomorú, szerelmi bánatos...

Szomorú, szerelmi bánatos animéket keresek(?)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok ilyen kérdés van kiírva, de nem találtam még meg a megfelelő animét, remélem tudok segíteni.

Olyan animét keresek, ami kifejezetten szerelmi csalódásról, szerelmi sokszögről, viszonzatlam szerelemről szól.

Láttam már sokmindent, ezekhez hasonlókat keresek.

Néhány példa:5cm per second, i want to eat your pancreas, kimi no na wa, your lie in april, hotarubi no mori e, kuzu no honkai, yosuga no sora, a whisker away, weathering with you, orange, maboroshi, hello word, fruit of grisaia, higurashi no naki koro ni, tunnel of summer, ride your wave.


ápr. 14. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Clannad.

A legszomorúbb anime amit valaha láttam.

Jön majd itt egy kolléga, és szokás szerint megmondja, hogy a 2. évad (After Story) magában is élvezhető. Ne higyj neki, meg kell nézni az első évadot is, hogy a teljes élményt megkapd. Sőt, az évadok után/között kijött speciálokat is érdemes.

ápr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!



Jöhetnek még válaszok

ápr. 15. 06:07
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Épp most a hétvégén néztem meg a Kotonoha no Niwa-t.

Nehéz róla írni spoilerezés nélkül mert 45 perc csak, és emiatt nem túl szövevényes, de nagyon megéri.

Ráadásul a leggyönyörűbben megrajzolt anime amit valaha láttam.


Én is szemezgetek közben a listádról, mert van rajta pár amit még nem láttam :)

ápr. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai (röviden Ano Hana) is pont beleillik a leírásodba.

Érdekes történet az évek óta feldolgozatlan traumákról és viszonzatlan szerelmekről.

ápr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az Anohanat már láttam😅, de azért köszönöm.

3-as válaszolónak: a yosuga no sora és a kuzu no honkai tartalma erősen üti a 16-os karikát

ápr. 15. 18:32
 6/7 anonim ***** válasza:

A kedves elsőnek üzenem, hogy elfogadom mindenki válaszát, aki értelmesen közli véleményét, a tiedet is; megérkeztem, én vagyok a "kolléga", aki szerint végül is nézhető a Clannad 2 (az After Story) önmagában is, na de hát csak szeretném megspórolni az idejét annak, aki még nem látta, heheheh. ;-))


Amúgy igen, nyilván teljesebb képet kapni, ha a "kilóméteres" Clannad 1-et (22 rész) is megnézed hozzá, csak számíts rá, hogy az NEM románc, hanem szimpla iskolai slice of life. És közel se olyan minőségi, mint a Clannad 2 (ez is 22 részes, nem számítva a speciálokat). A Clalland 2 (azaz After Story) viszont párkapcsolatról szól, mégpedig elég súlyos tragikus dráma.


A másik "kolléga" is én vagyok, aki az iménti másik kedves hozzászólónak a Kotonoha no Niwa-t ajánlottam a napokban, legalábbis valószínűleg ő volt, akivel priviztem erről.

Az is nagyon jó anime, az viszont elég rövid, valóban.


Hogy valami újat is mondjak, íme, szomorú, szívfacsaró további románcok:


Hige wo soru: a Kotonohához hasonlatosan tabu témát feszeget, de e két anime egyike se extrém. Mindkettőben furcsa színezetet kap a szerelem.


...RÉGEBBIEK:


Koi Kaze: ez viszont már kissé fajsúlyosabb tabu témáról szól, testvérszerelem, nagy korkülönbséggel, úgy, hogy a lány kiskorú. Szóval megosztó, felkavaró téma. Persze csak akit érdekel ennek lélektana.


Boku ga ita: régi ez is, a grafikája se valami nagy eresztés, azonban aki szerelmi gyötrődést akar, annak szívből ajánlom!

Ahhoz képest, hogy tini románc, kifejezetten lélektani! Bár az első kb 5 rész kissé becsapós, a főhős csajszi naívabbnak van beállítva, mint amilyen, és az eygik barátja se teljesen az, aminek látszik. Egyedül Yano az , aki -úgymond- végig "Yano"...

Senkit se rémítsem meg a gyenge grafika, ha lélektanra vágysz és nyomasztó románcra! A 6.résztől már le se bírtam tenni az animét! Természetesen az előzmény muszáj, tehát az első 5 részt is látni kell hozzá.

A Bokura ga Ita 26 részes, asszem nincs más évada, faltam az egészet, mert szeretem a nyomasztó hangulatú animéket.


Kimi ga Nozomu Eien: ez is régi, és ennek is gyenge a grafikája, nagyjából azt tudom elmondani erről, mint a Bokuráról, csak ez még érettebb alkotás, és huszonévesek erkölcsi hozzáállása került fókuszba. És szintén a halál témáját is feszegeti. Viszont itt konkrétan inkább a kóma állapota, és a bizonytalanság mint hangulat a dominánsabb.

Kimi ga nozomu Eien esetén csak az első évadot ajánlom, 14 részes.


Kodomo no jikan: csak hogy ismét felbukkanjon a tabu téma. A nyolc éves Rin (egy kislány) szerelmes a tanítóbácsijába, aki utóbbai em csupán erkölcsös, de kissé balf@sz is, eleinte nem tudja kezelni a kislány túlérett szexuális "szótárát". És csínytevéseit... Erősen ecchi animesorozat, vannak spin-of -jai, és van egy folytatása: a Ni Gakki.


Kashimashi: leszbikus anime (ez is tabunak számít?). Gyengédséggel teli anime, imádom. Szerelmi háromszög. És szomorkás. Az ufós jelenetek senkit ne zavarjanak, mellékzönge csupán!

Ha valakinek nem tetszene a vége, van egy speciál, amely alternatív befejezéssel szolgál. Ha már egyszer szerelmi háromszög. ;)

ápr. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznosak.

Aki tud még, az írhat.

ápr. 23. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!