Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mit lehet tenni azért, hogy...

Mit lehet tenni azért, hogy leszinkronizáljanak egy animét?

Figyelt kérdés

Van a Higurashi no Naku Koro Ni,illetve a Higurshi no Naku Koro Ni Kai nevezetű animéket,melyekhez sajnos nincs magyar szinkron.

Hogy érhetném el,hogy készüljön hozzá?

Nem én vagyok az egyedüli akit érdekelne a dolog,szóval elég sokan vagyunk.

Bármilyen tipp jól jön!

Az értelmes,hasznos válaszokat előre is köszönöm!



2012. febr. 27. 17:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

1. FIzetsz a szinkronért , ami nem kevés zsé.

2. Fölösleges lenne a magyar szinkron Fos.

2. Felirattal a legjobb animéket nézni .

2012. febr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

A sok zsé alatt mennyit értesz kb.?

És hol tudnék fizetni?

Mit,kiket kell felkeresni?

2012. febr. 27. 19:07
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szinkron színészeket , stúdiót, "hangmestert"
2012. febr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%
A válaszodból ítélve nem vagy leégve, de ez nem 10-20000 ft-ba kerülne....de igaza van, tényleg jobb felirattal nézni őket.Sokkal jobb!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. febr. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
54%
De ha küldessz pár milkót leszinkronizálom én neked szívesen, csak győzd kivárni.
2012. febr. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Hát ha van felesleges pár milliód, ha nem milliárdod, hajrá. Ugyanis a szinkron sem olcsó, de azzal még semmit nem érsz, mert meg kell hozzá venni a jogokat vetítéshez, terjesztéshez, stb. :D

A legtöbb, amit tehetsz, hogy írsz az animaxnak vagy a+ vagy mi a halál a magyar csatorna, esetleg megkéred a jó pár hasonszőrűt, hogy ők is írjanak, aztán ha épp úgy esik, talán műsorra tűzik. Bár sztem kb csődben lehet a csatorna, senkinek nincs igénye kb rá, rossz műsorfelhozatal, minősíthetetlen szinkron, kevés reklámbevétel, szóval ne nagyon bízz a sikerben. (De miért nem jó felirattal? Magyar feliratra valaki még talán rávehető, ha még nincs, vagy keresel más nyelven, legalább tanulsz is valamit közben. :D)

2012. febr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Korábban én is a szinkron mániások közé tartoztam, de nem bírtam kivárni, mire elkészül egy-egy anime. Ráadásul a rengeteg ismétlés már az agyamra ment. Aztán meguntam és elkezdtem felirattal nézni a Bleach-t, ami köztudottan egy elég hosszú darab. Ezután gyorsan megváltozott a véleményem: az eredeti japán szöveg az óriási kultúrális különbségek miatt egyszerűen utánozhatatlan. Rengeteg olyan szavuk van, amit egyik másik nyelv sem tud hitelesen lefordítani, ezért sokszor elég idióta megfogalmazást kapunk magyarul.

Ezen kívül a japánokról érdemes tudni, hogy élőszereplős filmekben nem valami kiemelkedőek. Anime szinkronizálás terén viszont verhetetlenek. Ott van például Jun Fukuyama, aki képes egymás után két teljesen más hangszínben beszélni, anélkül hogy észrevennéd a különbséget. Magyarországon viszont az animékhez a teljesen kezdő vagy abszolút tehetségtelen embereket választják, akik a japánokhoz képest semmi pluszt, életet nem tudnak belevinni a munkájukba. És hidd el, ma már meglepően kevesen vannak, akik csak magyarul néznek animét. A többség az animaxot (vagy mit) már csak hírből ismeri és inkább feliratozik. Szerintem tegyél egy próbát. Nem fogod megbánni és még fizetned sem kell érte.

2012. febr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

" És hidd el, ma már meglepően kevesen vannak, akik csak magyarul néznek animét. A többség az animaxot (vagy mit) már csak hírből ismeri és inkább feliratozik. Szerintem tegyél egy próbát. Nem fogod megbánni és még fizetned sem kell érte. "

Mekkora igazság ..

egyetértek elöttem szólóval!

2012. febr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! :)
2012. febr. 28. 16:22
 10/19 A kérdező kommentje:

És még egy kérdés!

Hogyan válna ismertebbé Magyarországon?

Ha lenne hozzá szinkron akkor ismertebb lenne,mint felirattal?

2012. febr. 28. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!