Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek miből készítsek...

Szerintetek miből készítsek páncélt?

Figyelt kérdés
Nyári conon szeretnék Erza Scarletnek ( [link] beöltözni, viszont a páncéllal gondban vagyok. Miből legyen?

2012. ápr. 20. 07:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Több megoldás is kínálkozik. Nem tudom, mi a "szokás" ilyesféle berkekben, de kívülállóként nekem két módszer jutott eszembe.

Az egyik az, hogy elkészíted műanyagból a páncélt, majd megpróbálod valahogyan fémhatásúvá tenni. Ez valamivel egyszerűbb, otthon is kivitelezhető és egy üvegszálas műgyantából készült páncél alatt nem is szakadsz meg, még akkor sem, ha ilyen, teljes méretű (gondolom, lány vagy, ha nőnek öltöznél, nem utolsó szempont, hány kiló a felszerelés). Készítesz egy mintát (ez mondjuk páncél esetén problémás, mert mintát jellemzően nagy, tömbszerű anyagból faragunk, azt meg nehéz felpróbálni), leveszed a sablont, bele az üvegszálas paplant, kikened műgyantával, kiemeled, kijavítod az apróbb hibákat, aztán lefested "kályhaezüsttel" és mehet rá a minta.

Ahhoz, hogy fel lehessen fenni, két részből kell készítened, hogy hogyan fogod őket össze, már rád bízom. A kész műgyantát forgácsolni (fúrni-faragni-vágni) nem könnyű, viszont pillanatragasztóval ragasztható, sőt, pillanatforrasztóval is szépen hozzá lehet olvasztani bármit. Lehet, hogy szürke cipőfűzőből vágott darabokkal össze tudod kötni a két felét oldalt. Nem rugalmas ugyanis szegénykém, nem szabad arra alapozni a szabásmintát, hogy "majd tágul/hajlik, ha belebújok". Törni fog.

Sajnos nem lesz fémhatású, látszani fog, hogy műanyag. Persze krómfestéssel majdnem tökéletes lehet az illúzió, de úgy meg biztosan többe kerül, mint amennyit rászánsz a projektre.

A másik megoldás az alumíniumlemez: valódi fém, tehát nem műanyag gagyinak néz ki, viszont nem olyan vészesen nehéz. A műgyantánál azonban jóval nehezebb. A megmunkálása viszont nem könnyű: ilyen mértékű domborulatokat otthon belekalapálni eléggé cifra munka és az egyes részek összeillesztése sem kispályás. Alumíniumot nem mindenki tud hegeszteni, de ha nem zavar, lehet popszegecselni is, az házilag is megoldható. A műgyantázás sem az az egyszerű ujjgyakorlat, ez viszont még annál is bonyolultabb, cserébe szebb a végeredmény, mert fémből van a páncél. Ha nagyon olyanod van, lehet még polírozni is, a nézők hanyattesése garantált (természetesen csak akkor, ha szép a felület), viszont olyankor kicsit nehezebb festeni, mert szeret leperegni róla a festék.

2012. ápr. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fuhh... Nagyon köszi a választ. Egy barátnőmmel csinálom, aki ért (valamennyire) a barkácsoláshoz. Köszi, hogy ilyen részletesen leírtad. Majd meglátjuk mi lesz.
2012. ápr. 21. 11:33
 3/7 anonim válasza:

Van egyszerűbb módja is. Veszel fóliát, és körbetekered magad vele, mármint ahova kell a páncél. Meg kell ismerned a papírmasé technikát is. Ez egy olyan dolog amit sok cosplayező használ. Ha nem ismered almondom: Kell hozzá só, víz , liszt, és adom a linket hogyan készítsd el: [link]


Ha kész a massza, nincs más dolgod, mint belemártani a papírdarabokat, és rákenni valamire. A te esetedben kérd meg a barátnődet, h rád, vagyis a fóliára tegyen rá kb 5-6réteg papírt. hogy megtartsa a formáját, kénytelen leszel benne maradni kb 5órát. aztán leveszed, és 2nap múlva meg fog keményedni, úgy, h ollóval könnyű lesz vágnod. Sz'al formázhatod is. A papírmasét be tudod festeni pl temperával. <-én ezzel szoktam :) remélem segítettem

2012. ápr. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi is papírmaséból akartuk csinálni, csak hát nem biztos, hogy elég tartós lesz. Meg a páncél alakja elég macerás. De lehet, hogy így csináljuk.
2012. ápr. 28. 08:22
 5/7 anonim válasza:
Annyi, hogy ha nagyon tartósat akartok, akkor kb 6-7réteggel rakjátok össze
2012. ápr. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

EZ sokkal jopbb pácél:


[link] scarlet seduction armor

2012. jún. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem jo a link, it van ujra:

[link]

2012. jún. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!