Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Fullmetal Alchemist story-já...

A Fullmetal Alchemist story-ját valaki letudná írni nagy vonalakban?

Figyelt kérdés

Csak az elejét láttam a Bölcsek kövének nyomában-nak, utána pedig csak 1-1 részt megnéztem.

Az alap megvan Edék homonculussá változtatják az anyjukat,állami alchimisták lesznek stb. de utána kiderül hogy Irigy a féltestvérük vagy mi, az egyik részben meg Alfonz már visszaszerezte a testét.

Csak ide-oda belekaptam de totál káosz!

Letudnátok írni a történet menetét.

És azt hogy hogy jönnek az évadok egy más után abban sem vagyok biztos hogy a bölcsekköve az 1.évadja. aah

Köszi!



#történet #anime #évad #manga #Fullmetal Alchemist #testvériség #Alfonz #A bölcsekkövének nyomában #Erric fivérek
2012. aug. 4. 00:09
 1/9 anonim ***** válasza:

A Bölcsek kövének nyomában az első, a Testvériség a második évad (állítólag).

Na szóval...:

Irigy az Van Hohenheim első fia, aki meghalt és az apja homonkulusszá változtatta (asszem).De ez csak a bölcsek kövének nyomában (-ban) van így a testvériségben nem.

A fiúkkal igazából sok minden történik, meghal Hughes, rájönnek, hogy a fürer egy homonkulusz, stb. Igaából ezt így elég hosszú lenne leírni, de az biztos, hogy érdemes megnézni elejétől a végéig.

2012. aug. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amúgy Alfonz csak a végén kapja vissza a testét.

A BKNY-ban ed feláldozza magát és átkerül a kapu túloldalára azért, hogy Al visszakapja a testét.

A T-ben pedig Ed visszakapja a kezét, Al pedig a testét.

2012. aug. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

EGY PILLANAT. A fullmetal alchemist és a fullmetal alchemist brotherhodd NEM EGYMÁS FOLYTATÁSA. Az elejük hasonló, de a fullmetal alchemist nem követi a mangát(japán képgrényt) ezért a közepe és a vége totál más.


A fullmetal alchemist brotherhood teljesen a mangát követi. Szerintem a fullmetal alchemist brotherhood a jobb.(bár én japán hanggal, magyar felirattal néztem végig)

2012. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyar szemmel fogd fel úgy, hogy amikor az első fullmetal alchemistet csinálták a szerző még nem volt kész, de ahelyett hogy az anime készítők bevárták volna az szerzőt, inkább belekontárkodtak és így a közepe és a vége totál más mint azt ahogy az eredeti szerző akarta.


Viszont 2009-2010 környékére a szerző már majdnem elkészült a mangájával(japán képregény)

Ezért 2009 ben elkezdték újra a fullmetal alchemist: Brotherhood ot. Ami teljesen az eredeti szerző munkáján alapul.


Lényegében, a Brotherhood nekem jobban tetszett. Szinkronnal nem tudom milyen, évek óta csak japán hanggal, magyar felirattal nézem az animéket.

2012. aug. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 waland ***** válasza:
Inkább nézd a Brotherhood-ot, sokkal összeszedettebb a története, az első évad Hughes halála után nagyon megkavarodik. A manga-Bh sztorija fényévekkel jobb.
2012. aug. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az sima FMA még úgy készült hogy a mangának még nemvolt vége , azért kb 1 cliffhanger lett a sima FMA vége , amit lezár egy movie a végén.

A Brotherhoodot már akkor készitették mikor végig megvolt a manga , így eredeti történet szerint ment.

Brotherhood jobb , bár kisé elpoénkodják néha , a sima fma komolyabb volt , de történetileg Hagane no Renkinjutsushi sokkal jobb lett szerintem . A kínai Greedy atom nagy arc :D

Jó Szórakozást hozzá!

2012. aug. 5. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


De sajna csak az Animexes változatát ismerem, és neten sem tudom megnézni mert 1 órán át tölt egy félórás videót is.

Az Animexen pedig össze-vissza adják az ismétléseket szóval belekeveredik az ember néha,és pár részt ki is hagy . -.-"


Csak úgy nagyon nagy vázlatban gondoltam a történetet, pl hogy hogyan jut vissza Ed a világba,mi lesz a homonculusokkal, és Al hogy kapja vissza a testét, lényegében a végkifejlet.

Bocsi, lehet kicsit sok. :$

Bár a válaszoknak hála már sokkal jobban képben vagyok. Köszi mégegyszer!

2012. aug. 5. 23:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Én csak a testvériséget láttam,mert az az eredeti manga alapján készült!

Arról szól hogy:

Ed és Al humán transzputációval vissza akarták hozni az anyjukat az életbe,de balul sült el. Al elvesztette az egész hús-vér testét,Ed pedig a jobb karját és bal lábát.(Asszem a balt). Ed megmentette Al lelkét és egy páncélhoz csatolta. Ezek után Winry(Ed és Al gyerekkori barátja) Ed karja és lába helyettesítésének csinált automaileket.A sereg felkereste Ed-et és Al-t,hogy legyenek a sereg vérebei. Ezt el is fogadják,így lesz Ed-ből állami alkimista,azon belül acél alkimista. Ed és Al megtudják,hogy módjukban áll visszaszerezni a testüket,ezért egy bölcsek kövének nevezett tárgy nyomába erednek. Sok megpróbáltatás után,végre a nyomára akadnak. Ám milyen könnyű is lenne,ha csak úgy megszerezhetnék. Az útjukba áll hét nagyon erős ellenfél. Ők a homonkuluszok. Buja,Falán,Irigy,Rest,Harag,Kevély és Kapzsi. Bujával Mustang ezredes végez,Haraggal Sebzett (az isvali) irigy saját magát öli meg,mert Ed kiismerte,Restet Amstrong öli meg. Falánkot Kevély magába olvasztja,majd ő is meghal Ed keze által. Kapzsi barátokra lel,Ed és csapata társaságában,végül az "apának" nevezett Homonkulusz vet véget az életének.Ed és Al rátalál apjukra,aki maga a megtestesült bölcsek köve. Harcolnak Homonkulusz ellen,végül annyira legyengítik,hogy a küzdelem eldől. Al feláldozza saját magát,hogy Edward visszakaphassa elvesztett karját és megölhesse Homonkuluszt. Ed elmegy az igazsághoz,hogy visszavigye testvérét az ő világukba,erre feláldozza a saját igazság kapuját,ezzel véget vetve annak,hogy azután tudjon alkímiát használni. Mustang ezredes a bölcsek kövének segítségével visszanyeri a látását és a csúcs felé vezető útra lép. Edward és Al 2 hónap után visszatérnek a falujukba és ott élnek egy darabig. Később Al Xing-be megy May-hez,hogy megtanulja az alkahestriat,amit gyógyításra használnak legfőképp. Ed nyugratnak megy tanulni,de mielőtt elmegy,bevallja Winrynek az érzéseit. Winry is így tesz,ezért Ed nyugodt szívvel száll vonatra. A végén mindenki száméra Elkezdődik egy új Élet. (ha egyes szereplőkről nem tudod,hogy ki,az nem baj. Ez csak egy 'kisebb' összefoglalás. Nézd meg,én csak ajánlani tudom.Ja igen! És Ed magasabb lesz,még Winrynél is!) Érdemes megnézni,bár láttam,hogy majdnem egy éve írtad ki ezt a kérdést,de nem gond! Én leírtam azért :D

2013. júl. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi!


Azóta már megnéztem az utolsó részeket animaxen( testvériség befejezését).

De a homonculus halálokat lusta voltam kikeresni, szóval jó hogy összefoglaltad.


Így visszagondolva szerintem engem az kevert meg hogy egy időben adták a Bölcsek kövének nyomábant(ami nem követi a mangát) és a testvériséget.

Én pedig azt hittem hogy az testvériség a folytatás,és még sem.

Főleg mivel a két sorozatban a homonculusokat is felcserélték 1-2 esetben.

2013. júl. 21. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!