Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Csak szerintem rettenetesen...

Csak szerintem rettenetesen rossz a túlhypeolt Naruto és Bleach?

Figyelt kérdés
Szeretem a never endingeket, de pont a leghíresebbeket élvezni sem tudom. A Narutoban az elején még láttam valamit, de most már szerintem rettenetesen rossz, a Bleachet meg az elején sem élveztem, de azért egyre tovább néztem, hátha jobb lesz, de nem lett. A kedves rajongókat kérdezném, hogy mit élveznek ezeken a sorozatokon? Nem akarok ezzel senkit megbántani. Az, hogy kinek mi tetszik az ízlés kérdése, csak szeretném megtudni, hogy az emberek mit élveznek ebben a 2 animeben.

2012. aug. 9. 23:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, én is éppen ezt a két sorozatot ne kedvelem. A Naruto-nak szerintem az anime változata borzalmas, sok filler meg hülye történetek és ilyenek. Az eleje nekem is tetszett és szerettem, de a 170. résznél már szinte utálattal kezdtem nézni a részeket, unalmas lett és a a karakterek se tetszenek benne.

A Bleach ezt az elején nagyon szerettem, kb egy hét alatt beértem a szinkronos részeket, de ahogy néztem ezt is egyre unalmassá vált. A 80-90. részeknél meg mintha semmi nulla az egész. így ez a két sorozat, amit most rettenetesen utálok. A nerendingeket szeretem, Pl.: One Piece (itt érdekes, mindig történik valami, a fillerek is jók) Fairy Tail (az elején tetszett és most se lenne rossz, bár az anime inkább a fiatalabbakat célozza, így n em annyira élvezetes, pl kevés vér, a karakaterek nem annyira kidolgozpttak, sokkal "lágyabb")

Szóval szerintem nem élvezetes se a Naruto, se a Bleach, egyetértek veled :)

2012. aug. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A Bleach-t nem nézem vagyis megnéztem az első részét de nem nagyon jött be az az anime. A Narutot az nézem eddig az összes részét megnéztem (a Shippuudennel együtt) tény hogy vannak benne borzasztó unalmas fillerek meg néha nagyon lassan halad a történet de szerintem ez az egyik legjobb anime. Az is igaz hogy egy kicsit hypeolt de nem rettenetesen rossz az biztos.
2012. aug. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Narutot végig néztem de sok volt az idő húzós rész.


Bleach-et valahogy nem tudom megnézni mindig elkapcsolok egy idő után nem köt le.


Ragnarok the animation, Heroic Age, Dragon Drive Souko no strain-hez hasonló animéket jobban szeretem.

2012. aug. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én néztem a Bleachet és az Narutót is, a Narutót kevésbé, a fillerek nagyon gyengék a Naruto esetében. A Bleach esetén jobb a helyzet, egészen élvezhetőek, bár a Bount filler elég unalmas volt helyenként, nagyon nyújtottnak, lassúnak éreztem az egészet, sokkal kevesebb részbe is bele lehetett volna azt tömöríteni, de akkor nem lett volna elég hosszú a filler.


A Bleach jól indult. Volt egy jó történet, bár kicsit Yu Yu Hakushóra emlékeztetett az eleje. Rukia megmentéséig és Aizen árulásáig jó volt, tetszett a cselekménye, jók voltak a karakterek, tetszett a Soul Society bemutatása. Helyenként sántított mondjuk, hiszen Ichigo döntetlenre hozta ki a Kenpachi elleni harcot például, holott még a bankai szintet sem érte el.


Ami kicsit már ebben a fejezetben is kezdett kitűnni, azok az Ichigót támogató karakterek gyengeségei, háttérbe szorulása. De később ez tovább fokozódott. A Bount fejezet gyenge volt pont a nyújtottsága miatt, maga a történet elég jó volt, ha fele ennyi részbe tömörítették volna, sokkal jobb filler lett volna.


Az Arrancarok felbukkanása és a harcok nem voltak annyira rosszak, javulás a Bount fejezethez képest, de nem volt olyan jó, mint régen. Chad, Ishida a háttérbe szorultak, gyengék voltak, szokás szerint legyőzték őket, de nem haltak meg. Orihime néha bosszantó volt.


Pár tagja az Espadának szerintem kedvelhető volt (Grimmjow, Starkk, Ulqiorra). A karakter dizájnnal sem voltak nagyon problémáim Kubo stílusa szerintem nagyszerű.


A többi fillerről nem mondok sokat, nem voltak rosszak, voltak jó pillanatok benne, kiemelném a Byakuya vs Kouga harcot, mely animáció terén sajnálatos módon sokkal jobb volt, mint a fő cselekményt bemutató fejezetek esetében.


Ichimaru is egy remek karakter volt, jó, hogy Aizen legyőzése előtt még szerepelt. Aizen Ichigo elleni harca szerintem túl rövid volt és nem volt egy nagy szám. Talán itt be is kellett volna fejezni a Bleachet.


Még érdemes megemlíteni, hány főhős is halt meg a nagy harcokban: 0. Aizen, a nagy, erős, arrogáns áruló, képességei messze jobbak mindenkiénél. Egy-két mozdulattal intézte el a kapitányokat, de nem ölt meg senkit... Nevetséges! Egy két kapitányt, vagy hadnagyot ki lehetett volna írni a sorozatból, de tudom, a rajongóknak ez nem lett volna jó.


Azután megint filler, majd egy új fejezet (Fullbring), mely nem volt olyan rossz, egynek elment. És azzal vége is lett az animének, feltehetően ideiglenesen, hiszen a manga még megy. És úgy gondolom, nagy hiba lenne, ha nem lenne anime a mostani, utolsó fejezetből, ami egyelőre elég jó! És lehet, a jók közül is meghal pár ember.


Nem rossz a Bleach, szeretem, nézem, olvasom, de kicsit túlértékeltnek érzem. Maximum egy 7/10-et adnék rá, de talán ez is több, mint amit érdemel. Sok buta hibája van, a fillerek néha unalmasak voltak, a karakterek fejlődése nagyon aránytalan lett és nem jutottak kellő szerephez. Kár érte. Sok mindenért kár, kicsit helyenként komolyabbra kellett volna venni a dolgokat, úgy érzem.


Végig fogom nézni / olvasni a Bleachet, ha már elkezdtem, kíváncsi vagyok a végére minden negatívum ellenére. Remélem, még mindig tud javulni kicsit.



Narutót eleinte néztem, nagyon tetszett a világa, a karakterek. De a fillerek csapnivalóak. Nem nézem a sorozatot egy ideje, így nem tudok sokat mondani róla. Amit láttam, abból számomra egy sokkal inkább ingadozóbb minőség szűrődött le, mint a Bleach esetén.

2012. aug. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindkét sorozatnál a rendes részekre értettem amit írtam. A fillereket kihagytam.
2012. aug. 10. 18:55
 6/12 anonim válasza:

Én személy szerint nem vagyok egy nagy anime rajongó, nem beszélek erről az életemben és semmi, de valahogy a narutóba megfogott az a kitartás, a karakterek, és mivel elég kicsi voltam amikor láttam az első részeket, nagyon jók maradtak meg bennem, ezért elkezdtem nézni a shippuuden-t japánul feliratosan és megmondom őszintén nekem tetszik:) Márpedig ami tetszik benne, az az hogy állandóan le tud kötni és tele van igazsággal még az élettel kapcsolatban is:) Ötletes és nagy a gondolatmenete is.. Rajzfilmbe első:)

Bár ez csak az én véleményem. De az összes többi anime engem nem tud lekötni például van ez a Dragon Ball szerintem szörnyű, bár én nem láttam belőle vmi sok részt de elég volt nekem belenézni:)

2012. aug. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én mind a kettőt láttam már vagy 3x. Nekem nagyon tetszik :)!

Az igaz, hogy hosszúak, de ha az ember el tud merülni bennük és/vagy azonosulni tud a szereplőkkel akkor nem lehet megunni XD !

2012. aug. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én narutot utálóm elején szeretem de már nagyon hosszú és unalmas a Bleach viszont a kedvencem és nem olyan hosszú bár a fillerek tényleg szarok benne de soul city arc és a arrancar arc elég jó lett és kb 250 részes lenne fillerek nélkül. Én egyszerűen kedvelem a történtét , a szereplőket de mivel ez a 2 legghíresebbb anime valószínű nem olyan rosszak. Én pl a Dragon ballt utálom de nagyon.
2012. aug. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4. Teljesen egyet értek bár nekem az Arrancar volt a kedvenc arcom a fullbringer nagyon nem jött be viszont engem is idegesített hogy senki se hal meg a jók közül nálam 10/8 a sorozat de ha kivennnénk belőle a fillereket és mondjuk maradna soul city arc és arrancar arc + meghalnának jók közül is nagyon jó lett volna így viszont vannak hibái amik idegesítőek.
2012. aug. 20. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én Narutot ugyan nem nézek,de többen mondják azt hogy miről és mi a története.Szerintem a Naruto olyan is-is fajta anime, viszont én a Bleacht végig néztem, most a mangánnál járok.A Bleachről azt tudom mondani hogy nagyon élvezetes.Az animéről azt tudom mondani hogy, elsőnek a grafikája elsőnek igencsak gyenge volt, most már egészen szép, kikupálódott, tehát 10/10 pont.A zene is nagyon jó, szép már a kezdetek óta, mindig tökéletesen illik az adott hangulathoz.A mangáról azt tudom mondani hogy, szép a grafikája annak is.Maga a történet meg egyenesen nagyszerű.Megvan benne az érzelmi szál,néhány drámai pillanat és maga azok a nagyszerű harcok, ami egy shounen mangában/animében nem maradhat ki, és a történet nem csak ezért izgalmas hanem, azok a nagy fordulatok miatt is és, most SPOILER jön:pl a mostani mangában az egyik legnagyobb fejes, Yamamoto Shigekuni meghal állítólag).A fillerekről meg annyit hogy valami iszonyat rossz volt, a másik elviselhető a harmadik pedig, nagyszerű.Nekem pl.különösen tetszett a zanpaktous (lélekölőkardos) filler és azok a különkiadásos részek pl.az új évi.A szereplőkről meg azt szeretném megemlíteni hogy az összes igencsak jó, és a jellemük nagyon jól vannak kidolgozva.Egyeseknek pl.Orihime csak egy nyafogó kis senki, de ha belegondolunk ő miatt alakult egyrészt tovább a történeti szál hisz:1.Már rég meghaltak volna ha, ő nem gyógyította volna meg őket.2.A Hueco Mundo-s részek miatta vannak szóval...Szerintem érthető.Amit még szeretnék elmondani (khm...leírni) az pedig a főhős Kurosaki Ichigonak a felfogása.Ugyan én nem szeretem, de a felfogás mondja "Megmenteni mindenkit és erősebbé válni." nekem megtetszett.Nem tudom más mért szereti de, én ezekért.
2012. okt. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!