Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Neon Genesis Evangelion VS...

Neon Genesis Evangelion VS Rebuild of Evangelion?

Figyelt kérdés
Tudom ,hogy nagyon korai még az összehasonlítás a két széria között, tekintve hogy a filmekből kettőt (türelmetlenebbek hármat) ha láttunk, mégis érdekelne ,hogy titeket melyik sorozat fogott meg jobban? Az új filmek érezhetően más irányba kezdik el vinni a történetet (sőt, még folytatásnak is sejteni lehet) ezért nehéz is egy lapon említeni a kettőt, mégis kíváncsi volnék kit melyik széria és miért kötötte le? Továbbá arra is ,hogy az új szériában szereplő Mari Makinamiról mi a véleményetek? Számomra teljes rejtély marad a karakter, hihetetlen egyszerűen amit csinál, akik látták már a Q-t, azok tudnak-e bővebben nyilatkozni róla?

2013. jan. 15. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Őszintén , nekem a Mozisorozat eddig nagyon tetszik , jobban mint a régi.(Bár hallottam hogy a Evangelion 3.0 movie gyengébb lett sokkal a 2.0nál.)Mari Makinami szerintem szimpi karakter volt , kár hogy alig szerepelt . Majd a 3.0ban remélem, bővebben nemtudok róla mit mondani 3.0 BD ig még sok idő van sajnos .. Örülnék annak is ha lenne az egésznek folytatása.

Az 1.0át csak szerettem (8pont) , de a 2.0át már imádtam (10pont) , lehet hogy azért mert nem a sorozatot követi már , de valami hatalmas epicfight-ot vágtak le a végén.

2013. jan. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem a filmmel kapcsolatban az az érzésem, hogy arra van fektetve a hangsúly, hogy azokkal is meg akarják szerettetni az evangeliont, akik az eredeti sorozatot nem értették, vagy nem találták elég jónak és ezért rengeteg fontos jelenetet kihagytak belőle ami a történet szempontjából elengedhetetlen lenne. Bár kétségtelen ,hogy a harcok tényleg jobban kidolgozottak benne. Na nekem ez az ami totálisan érthetetlen volt, hogy Mari miért vezethet Evát. Nyilván látszik, hogy első osztályú pilóta, ahogy az is, hogy valami különleges kiképzésben volt részesítve, mivel jóval többet tud az Eva működéséről mint az eddigi szereplők, tekintve ,hogy vezérszóra vágta berserkre Unit-02-t. Viszont képtelen AT mező generálására . Kétes érzelmeim vannak felé, egyrészt mert nagyon szerethető karakterre csinálták (a külsőre is rádobtak a fanservice jegyében), másrészt viszont nem értem a történetbeli funkcióját. Ami talán a legjobban meglep az egészbe, hogy Kaworu már itt megjelenik, holott a sorozatban csak a végén tűnt fel mint utolsó előtti angyal. Kíváncsi leszek a negyedik film mennyivel lesz eltérőbb mint az End of Evangelion.
2013. jan. 17. 19:12
 3/4 Mykola ***** válasza:
48%

Szerintem az új mozisorozat nem jó.

KARAKTEREKKEL KAPCSOLATOS SPOILER:

Az egész próbál kicsit közönségbarátabbá válni, lásd az értelmetlen új karaktert Marit aki csak azért van benne a sorozatban, hogy ott legyen. Aztán ami még rózsaszínüvé akarja varázsolni, az Ayanami karakterének emberibbé tétele.

Aztán ott van Asuka, aki egy igen beteg lányból, átscapott egy "kind person"-ba, ezt maga Misato mondja. Bmeg mi fog még itt történni? Szerintem a legvégén mind elmennek egy kirándulásra. Ja vagy az már meg is történt?

Nem tudom mit akarnak kihozni ebből a sorozatból, az első rész még elég hű volt az eredetihez, a harmadik rész ismét tele van Shinji nyafogásával, de basszus miért kellett még azt a rózsaszín hajú lányt azzal a plázapcsás kiejtéssel belerakni.

S legvégül, ami legjobban zavart: Shinji az életét kockáztatja azért, hogy megmentse Reit, erre vált vele 5 mondatot és lemond a csajról? Komoly? Fel sem merül benne, hogy csak emlékezet kiesése van vagy hasonló?

Azt reméltem a második rész után azzal a befejezéssel, hogy itt most tényleg próbálnak egy erős szálat kialakítani Shinji és Rei között. Erre megpajuk ismét, hogy Shinjit jobban érdekli Kaoru mint Rei.

2013. máj. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Már régi a kérdés, de válaszolok azért...

Az eredeti sorozat sokkal komolyabb mű, nem a harcon van a hangsúly, hanem a karakterek személyiségén, érzelmein, és sokkal elvontabb az egész alapból.


A Rebuild gyakorlatilag az eredeti sorozat amerikanizálása, ami lehet hogy másoknak bejön, de nekem nem, mert teljesen lesüllyeszti az egészet egy szimpla mecha anime szintjére. (ezalól az 1.0 kivétel, ott még jól csinálták)

A grafika lenyűgöző, azt nem tagadom, de nekem sosem a harc meg a robotok az első dolog, ami beugrik az Evangelion-ról.


Ja, és hogy mi a véleményem Mari-ról?

Szerintem kifejezetten jellegtelen karakter, bár az eredeti karikat is lebutították alaposan (lásd Asuka)

2014. jún. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!