Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animések, melyik volt a...

Animések, melyik volt a legjobban nyomot hagyó anime amit láttatok, illetve melyik volt az a rész amiben a legjobban meglepődtetek?

Figyelt kérdés

Kérek mindenkit hogy csak komoly hangvételű animéből írjon , tehát naruto bleach sao és a többi tömegsablonból kérem NE!


Nekem mind a 2 ilyen élmény egy animében volt , a Code Geass 2.évadában , a Zero Requiemnél a végén konkrétan úgy ledöbbentem hogy fél óráig beszélni nem tudtam és azóta is nyomot hagyott .

Respect for Lelouch!



2013. jan. 22. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


A legjobbak a forgatókönyv terén: Paprika, Perfect blue

A legdrámaibb: Szentjánosbogarak sírja

A legjobb szerelmi történet: Másodpercenként 5 centiméter


Mind kiváló anime, rajzolásukban, szinkronban, a témához való hozzáállásukban... Ezen felül sajátjuk az egyediség, és a tökéletesnek mondható alkotásmód, amelynek hatására olyan, negatív és rontó erőktől szuverén művekké váltak, amelyeket talán a szofisztikált jelző tud a legjobban körülírni.


Mondhatni emgtekintésük mindenkinek javallott.

2013. jan. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mayan125 ***** válasza:

Egy momentum a Phantom:Requiem for the Phantomból sokszor eszembe jut. A legvége. De nem akarok spoilerezni :)

Az valamiért sokszor lejátszódik a fejemben és az érzetre is 'emlékszem' amit bennem hagyott, így ezt emelném ki.


Illetve a Darker than Black, a Death Note, a Ghost Hound, Elfen Lied és a Shiki nagyon sok jelenete. Ezek azok az animék, amikre a legjobban emlékszem. A Death Note mélyebb nyomához az is hozzájárulht, hogy az volt a legelső komoly anime amit láttam.

2013. jan. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ami a legjobban nyomott hagyott az a Neon Genesis Evangelion. Az a baj elég "lassú" hangvételű animéket nézek szóval kifejezetten ezek nem döbbentenek le, de kétségkívül mély nyomot hagynak. Ilyen pl. a Ghost in the Shell első film, vagy a Serial Experiments Lain, vagy a Tenshi no Tamago amikor igazából egyálltalán fel sem fogom ,hogy mit látok, de az Ergo Proxy is elég szép dolgokat tud mutatni.


A többi "kevésbe mély" animéből viszont van pár jelent ami úgy megmaradt. A Code Geassból kettő is, az egyik a második évad legelső része amikor lulu drámázik, körülötte meg lila tűz, meg amikor anglia ellen vonulnak előszőr mint egy teljes ütőképes haderő (ezekhez nagyban hozzájárult a zseniális OST). Az Angel Beats kifejezetten a rossz kategóriában van nállam, viszont az előtörténetek egészen megleptek, azok el lettek találva. Az Animatrixban a World Record epizód utolsó másfél perce az kegyetlen, az egyik kedvencem. Van még egy pár amit szeretek, de igazából nincs mit kiemelni rajtuk.

2013. jan. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

benne a Gintama hagyott mély nyomot, bár sajnálatos módon a komolyságot messze elkerüli, azzal is, hogy magában shounen. Csak azért írtam le, hogy tudd, bennem a legmélyebben ez volt ami elgondolkoztatott, megsiratott. Tudom, hogy direkt kérted, hogy ne, úgy éreztem, mindenképp el kell mondanom.

Továbbá még a Colorful (Movie) amit 2 napja néztem, szintén elég érdekes, és ez viszont elég komoly témát dolgoz fel.

Ha valami még elgondolkoztatott volna, arra emlékeznék, de nem.

Nem szeretem a túl komoly műveket.

2013. jan. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!



Ha igazán "egyedi" animéket szeretnél ezeket tudom ajánlani(ezeket én is láttam és nagyon tetszettek):

Guilty Crown(22 részes)

Mirai Nikki(26 részes)

Wolf's Rain(30 részes)

Fairy Tail(170+ részes)

Amatsuki(13 részes)

Ezeknél mind a vége felé voltak a legjobb részek.

Valamint a Fairy Tail még mindig fut de sok emlékezetes rész van már így is benne.

És nem bírom nem ide írni a One Piece-t. Nemrég kezdtem és nagyon megtetszett. Ajánlom neked is.

Remélem segítettem.

2013. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

code breaker (utsó elötti rész)

nurarihyon no mago:sennen makyou (egész)

2013. febr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elfen Lied, Death Note.
2013. febr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!