Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért van az, hogy olyan...

Miért van az, hogy olyan sokan nem szeretik az animéket?

Figyelt kérdés
Ha van itt valaki,aki tud is valamit az animékről,vagy látott már egyet-kettőt,és egyszerűen utálja vagy csak nem szereti őket,és értelmes indokot is tud írni,hogy miért,az kérem írja le. Eddigi tapasztalatim szerint általában azok szokták szidni az animéket,akik még sohasem láttak egyet sem,csak képek vagy elő öt perc alapján ítélnek,úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok már egy olyan ember véleményére,aki látott már valamennyit legalább egy animéből,és az alapján nem tetszik neki. Szerintem néhány anime sokkal többet ér mint egy-két élőszereplős sorozat... És szerintem néhány szülő is jobban örülne,ha a gyereke egy tanulságos,értelmes animét nézne például az Éjjel-Nappal Budapest vagy a VV helyett. Mert nem csak perverz,elmebeteg és gyerekes animék vannak,hanem olyanok is,amik igenis tanító jellegűek vagy érdekesek. És az is lehet,hogy sokaknak a néhány animében található furcsaság vagy a japán viháncolás tűnik betegesnek,de simán lehet,hogy a japánoknak meg az a nagyon furcsa,amiket mi nézünk,szóval ezért elítélni sem kéne őket szerintem. És az anime nem/nem csak gyerekeknek való fantáziadús mese lehet,hanem lehet komoly tartalmú is,és egyébként sem mese,hanem nem élőszereplős film. Úgyhogy azt se értem,hogy miért fognak rá az animékre ilyen dolgokat. Egyáltalán semmi bajom sincs a nem anime fanokkal,a barátaim között is vannak akik nem szeretik őket,csak még soha senki nem magyarázta el nekem értelmesen,hogy miért,és kíváncsi vagyok néhány normális magyarázatra,hogy aki nem szereti őket,az miért teszi. Úgyhogy várom a véleményeket!:)

2014. ápr. 6. 12:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
A barátai körömben van olyan, aki imádja és órákig tud róla beszélni, de engem nem köt le és egyenesen irritál. Láttam már animét, és nem, nem nézem a Való Világot meg az Éjjel-Nappal Budapestet sem.
2014. ápr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Mint minden ízlésen alapuló dolognak, ennek megítélése is teljesen szubjektív ugyebár. Szerintem sokan eleve nagyon idegennek találják már magát a stílust, mert nálunk ennek nem nagyon volt kultúrája korábban. Itthon, ha jól emlékszem, akkor a Dragon ballal, a Sailor Moonnal, és A pálya ördögeivel alapozták meg a közvéleményt (lehet még volt több is), és akkoriban nem is volt rá lehetőség, hogy mindenki jobban beleássa magát az interneten. Azért ha belegondolsz, egyáltalán nem meglepő, hogy a nyugati rajzfilmeken szocializálódott emberek nagy része nem érez sajátjának egy keleti szubkultúrát, teljesen függetlenül a témájától, komolyságától.
2014. ápr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Első válaszoló. Le tudnád írni,hogy mit nem szeretsz az animékben?:)
2014. ápr. 6. 13:16
 4/23 A kérdező kommentje:
Második válaszoló,értelek. De szerintem ha valaki nem szeret valamit,akkor az a normális,hogy nem foglalkozik vele,és nem az,ha elkezdi szidni még azokat is,akik meg szeretni merik az animéket. És én ezt nem értem,hogy ha valaki nem szereti,akkor minek foglalkozik azzal,hogy más meg igen? Minek kell egymás ízlését szidni?
2014. ápr. 6. 13:19
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az lenne a normális, de mint tudjuk, a normális emberekből van kevesebb. :) Vagy a másik lehetőség, hogy még nagyon fiatalok, remélhetőleg majd kinövik.
2014. ápr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól össze lett foglalva, hogy mi lehet a fő ok erre, de én még azt is hozzátenném, hogy amikor régebben az RTL Klub adott animéket, azok rendre nagy felháborodást okoztak. A Dragon Ball Z és később az InuYasha is nagy port kavart, amiért a csatorna gyerekmesékként akarta őket beállítani, holott egyáltalán nem azok voltak. Jöttek a bejelentések, hogy vegyék már le a képernyőről, jött a sok pszichológusi okoskodás, hogy ártalmas a gyerekekre, aztán pedig a sorozatok beszüntetése.


Sokan, akik amúgy egyáltalán nem ismerték az animéket, ilyen hírek és pletykák útján hallottak róluk először. Vagyis rögtön az első dolog, amit megtudtak róluk, hogy (állítólag) ártalmasak a gyerekekre. Lényegében az animék úgy kerültek be a köztudatba, hogy "gyerekeknek nem való gyerekmesék".


Amúgy én sem vagyok anime rajongó, a rajzfilmeket kedvelem általánosságban. Az itthon leadott animék közül láttam többet, több tényleg tetszett, de igazából engem is sokszor zavartak a furcsaságok, a sok perverzkedés, illetlen poénok, az erőltetett fanservice, ilyesmik. Bevallom, hogy nyugati rajzfilmeken nőttem fel, és elismerem, hogy Japánban tényleg más normák vannak, más a véleményük arról, hogy mit szabad képernyőre vinni. De nem tehetek róla, az ilyenek így is zavartak néha.

2014. ápr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Na azért ne tegyük már kötelezővé az anime nézést! Én szeretem az animéket (bár mostanában inkább főleg mangákat olvasok), azonban nem zaklathatjuk azokat a barátokat, akiket esetleg nem érdekel ez a téma. Így nem csoda ha megutálják a dolgot és mindig leszólják vagy gyerekesnek ítélik az animéket.

Az is probléma lehet hogy az animés társaság összetartó és azokat akik nem tartoznak közéjük akár észrevétlenül is kirekeszthetik.

2014. ápr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
56%

A problémát ott látom, hogy sokan akik elkezdenek animét nézni, azok teljesen benne ragadnak ebben a szubkultúrában.

Rengeteg időt töltenek ezek vizslatásával, ahelyett, hogy mondjuk filmtörténeti klasszikusokat néznének, ha már a tv előtt ülnek.


Lehet dobálózni azzal, hogy nagyon tartalmasak és érdekesek, de azt ne állítsuk, hogy többet lehetne ezekből a "mesékből" tanulni, mint száz év remekműveiből.


Mindezek mellett, nem szeretem az ész nélküli fanatizmust, bármiről is legyen szó, márpedig rengetegen fanatikussá válnak, és ha bárki egy rossz szót szól az animékről, nyomdafestéket nem tűrő módon elkezdenek mocskolódni.


Én nem nézek animéket, és a korosztályom túlnyomó része sem, valószínűleg ez sem véletlen. És hiába irkálja nekem a Halálos iramban célközönsége, hogy mennyire tartalmas ez a műfaj, nem fogom nekik elhinni.


Persze nem zárkózom el én sem teljesen, néhány anime filmet már láttam, és fogok is, de mivel sem a rajzfilmekért, sem az animációs filmekért nem rajongok, ezért ez a műfaj se lesz a kedvencem.

2014. ápr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem nem szeretik, csak nem ismerik,és ezért nem értik meg a köréjük épített kultuszt, és amit nem értenek, azt helyből x@rozzák talán, ha olyat mondanak, hogy nem jó:/
2014. ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
* nem jó meg satöbbi; ha ilyeneket mondanak.
2014. ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!