Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van az hogy sokan csak...

Miért van az hogy sokan csak a negatív, pesszimista filmeket szeretik, a boldog filmeket pedig "sablonosnak" tudják be?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy dologra felfigyeltem. Mégpedig arra, hogy ez a világ észrevételem szerint sokkal többre értékeli az olyan filmeket ahol megy a gyilkolás ezerrel, a fájdalom, a bánat, az agresszió, a gyűlölet és a mocskolódás. Ezekben a filmekben lelik sokan "örömük", ezt "élvezik" mert "szórakoztatja őket". Megkérdeztem sok embert hogy szerinte mik azok az alapfilmek amiket szerintük mindenképpen meg kell néznie mindenkinek: 90%-ban olyan filmeket kaptam amiket az jellemez amiket felsoroltam. Kérdem én: a pozitív dolgoknak nincsen értéke??? A örömnek, a beteljesülésnek, a boldog szerelemnek, a teljes családi légkörnek nincs értéke??? Egy boldog ember élete "sablonos"??? Egy olyan világban ami teljesen depresszív, "UNALMAS" ha valaki képes a sok borzalom mellett megőrizni a belső boldogságát??? Megnéztem a Keresztapát mert sokan javasolták. Nos, elismerem hogy nagyszerű alkotás, remek zenével, színészi játékkal és tartalommal. DE! Nem hiszem hogy CSAK ÉS KIZÁRÓLAG attól "leszek több" hogy végignézem azt a sok borzalomhömleget. (És én nem nézetném meg mindenkivel, szerintem enélkül a film nélkül is lehet élni, de ez szubjektív) És most dobáljatok meg kővel, de akkor is ez a véleményem. Egy olyan élmény is többé tesz ha látom miképpen lesz boldog valaki a vásznon, öleli át a párját mert x éve nem látták egymást stb... De sokak szerint, mindez "sablonos"...


Tudni kell rólam hogy számomra minden a rajz és a művészetek. Minden héten csinálok 2-3 rajzott. Azt vettem észre, hogy ha olyan képet csinálok ami pozitív értéket közöl, ami a beteljesülésről szól, mint példáúl hogy egy fiatal pár kézenfogva megy a napsütésben, vagy hogy egy virágot kap a lány a fiútól... Az értékelése ezen munkákknak az, hogy "sablonos" és hogy "értéktelen". Dühömben csináltam olyan munkákat amik viszont negatív tartalmúak, szomorúak, feldúlt lelki állapotomban születtek és bánatosak. No, ezeket a képeket viszont nem győzték dícsérni, mert ezeket viszont értékelték. Ebből nemek az jött le, hogy szerintük a boldogságnak semmi értéke sincsen... :(


2011. júl. 3. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Filmet azért nézek, hogy szórakozzak, hogy olyat lássak, amit a valóságban nem. Miért néznék átlagos, sablonos filmeket, unalmas történeteket, amikor vannak izgalmas thrillerek, horrorok? Egy idilli családon mit nézzek másfél órán keresztül? Az életem a sablonos, miért választanék még filmekből is olyat?

Egy komoly hangvételű, esetleg szomorú film, sokkal nagyobb hatással van rám, több érzelmet vált ki belőlem, mint egy lagymatag történet. Ezért szeretem a drámákat.

A háborús filmeket meg azért nézek, mert valós alapja van, sokat lehet belőle tanulni.

Sajnos vígjátékból kevés az igényes darab, azt a párat ami tényleg megnevettet, szívesen megnézem.

2011. júl. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

kevés olyan boldog film van ami ne lenne sablonos. két alap sablon a Hamupipőke, ahol két össze nemillő egymásra talál nagy küzdéssel, a másik pedig az Oz a csodák csodája, amiben pedig az agyatlan, a szívtelen és a gyáva segíti negyedik társát az otthon/szerelem/akármi megtalálásában. ezzel nincs baj, szép mesék amiket mindenki ismer, semmi újat nem adnak, több száz (vagy ezer) variációt csináltak belőle és így nem is lehet őket alapfilmek közé sorolni.

alapfilmekben van valami személyes,a néző képes átérezni a karaktereket érő hatásokat-a saját világába átültetve azt és erre a cukorszirupba áztatott filmek képtelenek, legalábbis én még soha nem éreztem azt hogyha szerelem van, akkor nem kell több számlát kifizetni. (banális példa,de ettől jobban nem tudom megfogalmazni)

a Keresztapáról csak annyit, hogy egyszer nézd meg úgy, hogy nem a gyilkolásra figyelsz...talán megtalálod a pozitívumokat (mert van benne)


és a művészetekről egy apró megjegyzés, a művész a lelkét teszi bele az alkotásába, nem azért dicsérték a negatív tartalmú rajzodat, mert a pesszimizmus a trendi, hanem mert valószínűleg átjött rajta a dühöd, abban TE voltál benne, a saját érzéseid, azt rajzoltad, amit akkor éreztél és nem valami hallmark képeslapot.

2011. júl. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én mostanában nyergeltem rám a horror, thriller és ilyesmi filmekre. Nekem azért tetszenek, mert az igazán jó filmekben mindig találok egy mélyebb jelentést a felszín alatt. Például a Hellraiserben Pinhead: először szimpla szadistának tűnik, de ahogy egyre jobban figyeled, kibukkan az is, amit mélyen elrejt magában, a hideg külső alá, és ez végigvonul a filmeken.


Nem a gyilkolás a lényeg, de annak is fontos szerepe van. Megmutatja, hogy mi az igazán fontos: az élet.

2011. júl. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"ez a világ észrevételem szerint sokkal többre értékeli az olyan filmeket ahol megy a gyilkolás ezerrel, a fájdalom, a bánat, az agresszió, a gyűlölet és a mocskolódás."


Ez nem újkeletű dolog, már jóval a mozgókép előtt, az ókori időkben is erre volt igény. Ilyen az ember, ilyen a természete. Olvass el egy akármilyen görög eposzt, abban is csak háborút, konspirációt, árulást és halált látsz.


A művészet - legyen szó akár irodalomról, képzőművészetről, vagy filmről - mindig az aktuális világképet dolgozza fel, és képezi le. Azért ilyenek a filmek, mert a világ is ilyen, azonban a filmek - és itt most elsősorban a kommersz amerikai filmekre gondolok, amik egy globális szórakoztatóipar részei - egy hamis képet és életérzést igyekeznek kelteni, mivel senki nem szereti az amúgy is rideg és zord valóságot látni fikcióban is. A mindennapi valóság könnyebb elviselése érdekében kell az olyan fikció, ami elrugaszkodik a valódi világtól, ahol még létezik erkölcs, ahol a jó valóban győzedelmeskedik a rossz felett, és ez némi megnyugvást, végső soron pedig reményt ad az emberek számára.


Meg persze erre van igény, mivel a szórakoztatóipar nem csak kiszolgálja az igényt, hanem formálja is, megteremti azt. Amire pedig az embereknek igényük van, azt fogják kapni. Ez régen a gladiátorjátékok és kereszténygyilkolás volt, ma meg pl. horrorfilmek. A cél nagyon hasonló.

Az igények alakítása egy üzlet. A szórakoztatóipar termékeit el lehet adni a vevőknek, akik pedig abból vesznek többet, amire igényük van, de az igényeiket mesterségesen alakítják a profit érdekében.


"a pozitív dolgoknak nincsen értéke??? A örömnek, a beteljesülésnek, a boldog szerelemnek, a teljes családi légkörnek nincs értéke?"


De van, viszont amit a moziban látsz, az egy erősen sarkított, leegyszerűsített formája ezeknek az értékeknek, hogy mindenki megértse azokat, és hogy az alkotók elérjék a kívánt drámai hatást.

A valóságban ilyen jellegű szélsőséges érzelmek, összeborulások, beteljesülések nem léteznek, a filmekben látottak erősen felnagyított dolgok.


Ilyen a világ, nem igazán lehet ellene tenni, max. annyit, hogy kimaradsz a számodra nem tetsző dolgokból, és a saját egyéni értékrended szerint éled az életedet, és ezt adod tovább a környezetednek is.

2011. júl. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!