Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért nem engedik a szüleim...

Miért nem engedik a szüleim hogy animét nézzek?

Figyelt kérdés

Sosem értettem, kb 1-2 anime epizódot láttak eddig és a létező összes animére kapásból kijelentik hogy hülyeség. Amiket eddig láthattak lehet tényleg azok voltak de nem értem miért kell emiatt elítélni az összes többit. Mindig azt mondják hogy csak verekednek bennük és semmi értelme.

Kíváncsiságból belenéztem pár animébe miután kaptam saját gépet, és néhány határozottan megtetszett, meg persze volt ami nem. Van amelyikben tényleg néha több részen keresztül csak harcolnak, pl a Naruto, de ízlés kérdése hogy kinek mi tetszik, ugyan úgy mint van aki a romantikus filmet szereti van aki az akciófilmet.


Valahányszor csak próbáltam szóba hozni a témát azonnal szidni kezdték az egész műfajt. Aztán egyszer elmeséltem egyik anime alaptörténetének egy részét de azt mondtam hogy valami filmben volt aminek nem emlékszem a címére, és azt mondták hogy igen, jó film lehetett. Persze ha azt mondom hogy "képzeljétek tegnap láttam egy animét amiben..." akkor kb idáig jutottam volna.


Ti értitek ezt? Van itt egy szülő aki egyet ért az enyémekkel és meg tudja magyarázni miért?



2014. szept. 13. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan nézd,attól még hogy ők nem szeretik,attól még te szeretheted :)
2014. szept. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk én a Monster-re, Elfen Lied-ra vagy a Death Note-ra nem mondanám, hogy gyerekes, vagy hülyeség :D

Nyugodtan nézd az animéket és ne foglalkozz vele ha a szülők fikáznak. Az én anyám meg állandóan nyaggat, hogy még mindig "meséket nézel" szöveggel. :DDD (komolyabb hangvételűek a kedvencek)

2014. szept. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fullmetal Alchemist, Death Note, Monster, Ghibli filmek. Nézesd meg velük és csak a végén miután elmondták a véleményüket (remélhetőleg pozitív, igazából csak ekkor) mondd azt, hogy: "Ja ez egyébként anime volt!"
2014. szept. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam apám csak simán hülyeségnek gondolta őket először, de sosem tiltotta. Pont a Death Note első pár részénél tartottam amikor valamiért bejött a szobába "már megint ezt a japán hülyeséget nézed" címszóval.


Erre azt veszem észre hogy apám már egy pár perce áll mögöttem, majd leült és velem együtt nézte.

2014. szept. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Japánban nagy kultúrája van ennek, magukat minősítik azzal, hogy olyasmit szidnak amit nem is ismernek. Tényleg sok a hülyeség és gyerekeknek való cím, de nagyon sok olyan van ami nem az ... sőt.


Anime számomra még filmeknél is többet ér, mivel olyan megoldásokkal tud élni, amivel normális filmes eszközökkel lehetetlen lenne, mindamellett, hogy a történetek, karakterek nincsenek korlátozva olyan lehetőségekre, hogy pl. színészi tehetség stb... a történet írója így "korlátozottság nélkül meg tudja valósítani az elgondolásait.

2014. szept. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az az oka, hogy nem tudják, miről lenne szó. Miyazaki Hayao filmjeit én is nagyon ajánlom közös családi mozizásra, mert nem elvontak, a rajzok szépek, igényesek és általános emberi értékekről szólnak. A Chihiro szellemországban talán a kedvencem közülük, talán azzal kezdeném, vagy a Vándorló palotával.


Azt vedd figyelembe, hogy az európai kultúrában nem megszokott, hogy felnőtt témájú rajzfilmeket készítsenek, igen ritka az ilyesmi. Ebből jön a beskatulyázás, hogy "még mindig meséket nézel", pedig mindnyájan tudjuk, hogy van olyan izgalmas és érdekes egy ilyen film, sorozat, mint bármelyik élőszereplős, közkedvelt fantasy. :)

2014. szept. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!