Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Emiatt kezdjek el mangát...

Emiatt kezdjek el mangát olvasni? (lent)

Figyelt kérdés

Most fejeztem be a deadman wonderland c. animét és a kedvenceim közé sorolom. Viszont nem tudom, hogy lehetne ennél rosszabb befejezést csinálni neki, semmi sem derül ki és csak fokozzák az izgalmat, ezután pedig nem várható folytatás. Mintha direkt rá akarnának vezetni a manga olvasásra. Hallottam már néhány dolgot a mangákról, de igazából még egy lap mangát sem olvastam. Nos, megéri-e úgy elkezdeni a mangát (természetesen elölről kezdeném), hogy nekem az akció, dráma, látvány és a történet miatt tetszett az anime?

Vagy ez a kiváncsiság úgyis elmúlik magától, ha megnézek még háom hasonlót?



2014. dec. 7. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én is így voltam az animével, de nagyon szerettem, és elkezdtem a mangát. Nem tudtam abbahagyni. Ha viszont először olvasol mangát, figyelj arra, hogy jobbról balra olvasd.

A másik pedig az, hogy a manga nem mindig azonos az animével. Itt pl. a manga véresebb, de pont ettől jó. Az animét túlcenzúrázták.

Szerintem a manga nagyon jó, megéri elkezdeni.

2014. dec. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hat.. en is igy voltam par animevel, megprobalkoztam a mangaval de valahogy nem tetszett, es nem adta at ugy a dolgokat mint az anime. Nem adtam fel, olvastam tovabb hiaba untam az egeszet, aztan rajottem hogy felesleges eroltetni.


Probald ki, olvass el par fejezetet es akkor rajossz hogy tetszik-e, ha nem akkor nem eri meg olvasni, ha tetszik akkor meg megeri :D

2014. dec. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 cathilina ***** válasza:
Hát figyelj, ez embertől függ. Nekem van olyan ismerősöm, aki valahogy nem tud képregényt olvasni: nem jön át neki a történet, a karakterek, semmi. Próbáld ki, és ha tetszik, olvasd el. Kicsit tényleg különbözik az animétől, szerintem érdemes megpróbálni.
2014. dec. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Firedoom ***** válasza:

A maga legtobb esetben bovebb mint az anime, en eddig jopar mangat olvastam mar, vagy a tortenet lezarasa miatt vagy csak egyszeruen abbol nem csinaltak animet. Vannak olyan animeg ahol a manga sokkal jobb.

Nezd meg a Dusk Maiden of Amnesiat es rajohetsz, hogy a manga teljesen mas stilusu mint egy anime (az iment felhozott peldanal a manga 3x bovebb es az animevel ellentetben nem csak a brutalitasra megy ra, hanem van benne szerelem es poen is. Nem mellekesen a vege is jobb.)

2014. dec. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz. Rendben van. Akkor megpróbálom hátha bejön. Az elején valószínűleg nem lessz nagy élmény, mert előlről kezdem, de majd meglátom. Jöhetnek még válaszok.
2014. dec. 8. 16:04
 6/12 anonim ***** válasza:

Pont a Deadman esetében nem ajánlom hogy olvasd a mangát, szerintem nem tesz hozzá semmit az animéhez, max lerontja :/

De azt hogy olvass mangát, mindenképpen ajánlom, én összességében jobban szeretem műfajilag mint az animét.

Árnybíró, Death Note, ilyen hasonló magyarra fordított mangákkal kezdj. Aztán jöhet a többi.


Egyébként igen, szerintem el fog múlni ez a kíváncsiság, jó a Deadman, de sokkal jobb animék is vannak nála :D

2014. dec. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én nagyon ajánlom a manga olvasását is, de az igaz, hogy nem mindenki élvezi. Ha te alapvetően nem szeretsz és szoktál olvasni, akkor eleve kisebb eséllyel tetszik majd önmagában a műfaj miatt. Másrészt aki gyakorlott olvasó (főleg szépirodalom, regények terén), annak az agya gyakorlottabb abban, hogy összerakja a képeket. Ez olyan dolog, hogy evéssel jön meg az étvágy, minél többet olvasol, minél gyakorlottabb vagy benne, annál színesebben, gördülékenyebben rajzolódik ki a fejedben a történet, és annál jobban tetszik majd minden írott műfaj, így a manga is. :)


Nekem eddig nagyon pozitív a tapasztalatom. Az anime ugyan elsőre ingerekben gazdagabbnak tűnik, de a manga művészi élményt is nyújt. Egy-egy képben benne van egy egész képsor, ha a mangaka tehetséges. Érzelmek, hangulatok nagyon jól átjönnek egy-egy képkockából, ráadásul nincsenek fillerek, elhúzott jelenetek, sokkal gördülékenyebb is a cselekmény.


Egy próbát megér, ha igazán tetszett a történet, nem fogod unni már az elejét sem.

2014. dec. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy olyan dolog, amitől nem lesz semmi bajod, ha megpróbálod, max azt mondod neked ez ne jön be és nem olvasol többet...
2014. dec. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben!

Deadman Wonderland sajnos elég gyenge anime adaptációt kapott, de a mangája a kedvenceim között szerepel, vége is nagyon tetszett, és nagyon szépen zárták le.

Szerintem kezdj neki, ha jól tudom AA-n fent van magyarul az első kb. 40 fejezet.

A többit meg angolul el tudod olvasni.

Csak adaptáció hiányában kár lenne kihagynod. /Manga sokkal jobb.

2014. dec. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nemrég elkezdtem és először még nem, de mostanra már teljesen átjön a hangulat, tényleg jobb a manga, még egy animét is félbehagytam miatta. A 29. fejezetetnél hagytam abba. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy fordítják-e még a mangát magyarra?
2014. dec. 12. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!