Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Palpatine szenátor / Darth...

Palpatine szenátor / Darth Sidius/ Uralkodó/Császár magánéletéről lehet valahol olvasni?

Figyelt kérdés
Az igaz hogy Sithként nem nagyon lehetett egyáltalán kapcsolata nővel de azért érdekel hogy Lucas valahol leírta e milyen volt az Univerzum legnagyobb hatalmú személyének a magánélete/gondolatai/lelke.

2014. dec. 4. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Darth Sidious a SW univerzum egyik legrejtélyesebb karaktere még a fiatalkoráról sincs sok információ. Amit olvasol az előéletéről az is általában úgy kezdődik,hogy feltehetően/valószínűleg.... Az ember fontosságához képest szinte alig valamit lehet tudni róla biztosra.

Am miből gondolod,hogy nem lehetett kapcsolata nővel ? Jó érzelmi kapcsolata biztos nem volt,de attól még lehet,hogy egy rakat twi'lek táncosnőt tartott magának.

2014. dec. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 forestpas3 ***** válasza:
van egy könyv Darth Plagueis (Sidious mestere) még nem olvastam el de szerintem megtalálod benne választ (pár kérdésre biztosan)
2014. dec. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

jah,a darth plagues könyv erről szól lényegében.

viszont ez a dolog,hogy nem lehet kapcsolatuk nővel tévedés.

ott kezdődik a dolog,hogy egy sith mestert nem kötnek szabályok,azt csinál amit akar.

nem egy sith-nek volt nője/női kéj rabszolgája.

vagy ott van anakin,akinek az egész bukása erre a vonalra épül,hogy nőt akart.

a plagues könyv legnagyobb kritikája is az volt,hogy a sok machináció,meg átverés közepette kihagyták a csajozást belőle,ami lehetett volna egy elég erős vonal.

lucas meg soha nem mélyedt el és nem is írt a sithekről bővebben külön könyvet.

szóval a könyv címe-james lucano-darth plagues

megjelent magyarul már pár éve és elég jó könyv.

2014. dec. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 forestpas3 ***** válasza:
egy kicsit utána néztem és találtam egy könyvet ami a fontosabb shitekről szól [link] de azt már nem találtam meg hol lehet rendelni vagy kapni
2014. dec. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hogy miből gondolom? Eleve a Galaktikus Birodalom egy agresszív katonai alapokon álló diktatórikus birodalom volt.

Nagyban hasonlít a Náci Németországra.

Ugye mondanom sem kell hogy egy ilyen Birodalom vezetői sokkal magasztosabb célokat tűztek ki maguk elé, mintsem a "k u_rvázást" :)


Ugye Hitler is amikor kérdezték Eva Braunnal kapcsolatban azt felelte: "Az én szerelmem a Birodalom".


Ugye a Jedi Rend alapból kizár mindenféle érzelmi kapcsolatot a másik nemmel.

A Sith Rend(már ha lehet ezt így fogalmazni) pedig az okkultista sötét (gonosz?) mivolta miatt nyilván megint csak nem fog efféle "halandó" dologgal foglalkozni.


Ugye az sem véletlen hogy Anakin miután Sith lovaggá vált teljes erejével a Birodalomra koncentrált. Erről bővebben olvastam egy könyvben.


Mind1 végül is egy csak egy ilyen szőrszálhasogatás a Star Wars univerzumban.(bár hozzá teszem egy fontos tényező ami meghatározza egy Birodalom társadalmának erkölcsi mibenlétét.Ezek a diktatórikus Birodalmak megszabják és tűzzel vassal építik hogy az egyéni élvezetek és elzüllés,elerkölcstelenedés helyett a fegyelmezett,erős,monumentális nagyszerű társadalom legyen alapja a Birodalomnak. A Galaktikus Birodalomnak a lázadók, a Náci Birodalomnak pedig a kétfrontos háború szólt ebbe bele.)

Így a világ eddig még sosem ismerhette meg hogy egy ilyen Birodalom valóban milyen is lenne hosszútávon.

(vélhetően virágzó)

2014. dec. 14. 00:22
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

kicsit túlgondoltad:)

az,hogy a sithek nem kúrnak agyba főbe és nem erőszakolnak,leginkább annak köszönhető,hogy lucas végtelenül gyereknéző-ezáltal a szüleiket is nézővé tevő nagyobb a profit-bevonzó szemléletű.

azt reméltem,hogy miután eladta az egészet ez drasztikusan meg fog változni,de látva az új sw sorozatot ami 5-6 éveseknek készült már kételkedem.

mert ha a cw sorozatból kihagyták volna azt a bu-zi asókát,gyakorlatilag jobb lett volna,mint a filmek.

erre az új sorozat meg ovisoknak készült.

2014. dec. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

kérdező: egy birodalomról mégis tudunk ami kellően diktatórikus volt és éveken át működött. Szovjetúnió.

Szóval sok jóra ne számíts a diktatúrák rendjéből.

Egy olyan társadalomban, ahol elnyomják a gondolkodást, és az emberek nem szabadok bizonyos mértékig- ne várd hogy boldogsá legyen. Az nem lehet jól működő, ahol az emberek szenvednek benne.

2015. nov. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!