Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miről szól a Death Note című...

Miről szól a Death Note című anime sorozat? Van valami összefüggés a sorozat és a death note nevű könyv között? Mire használják a death note-t? Úgy hallottam, ez valami felkapott dolog most. Vagy nem?

Figyelt kérdés

2014. dec. 20. 23:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Arról szól, hogy a világunkban vannak halálistenek (shinigami - japán kultúra alap), ők döntik el, hogy egy ember ha ideje előtt hal meg, akkor mikor és hogyan legyen az.


Ennek az eszköze a Death Note, azaz a Halál Lista. Ebbe a füzetbe írják bele a megölni kívánt személy nevét és a halálának módját.


Az egyik halálisten unja magát, ezért leejti a listáját az emberek világába, amit - láss csodát - Japán egyik legintelligensebb diákja talál meg. Felfedezi a lista hatalmát, és úgy dönt, hogy megtisztítja vele a világot a bűnözőktől.


Ez kiderül az első 2 részből, a többit nem mesélem el, mert lelőném a poént. :D


Könyvről nem tudok, maximum mangája van (japán képregény), annak alapján készült az anime. Nem tudom mennyire követi pontosan az anime a manga cselekményeit, de gondolom elég hű.


Nem szimplán felkapott, ez nem egy divat-anime. Tényleg érdemes megnézni. :D Nekem egyik nagy kedvencem a mai napig, pedig valahol 200 anime környékén járhatok most.


Jó szórakozást hozzá, csak ajánlani tudom! :)

2014. dec. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Van egyebkent 2 film is rola, ami nem olyan jo mint az anime, viszont a befejezese kifejezetten jobban tetszett mint az animeje. Szerintem azt is erdemes megnezni.

Ahogy az elottem levo mondta, ez nem igazan divat-anime, ezt tenyleg muszaj megnezni, mert nagyon jo! :)

2014. dec. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!