Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi lett a vége? (FMA)

Mi lett a vége? (FMA)

Figyelt kérdés
Nemrég megnéztem az FMA Brotherhoodot és nagyon tetszett ezért fanficeket kezdtem olvasni de találtam nagyon sokat ami a 2003-as animét dolgozza fel.Az lenne a kérésem hogy valaki nagy vonalakban leírná mi is lett(és ha van benne valami fontos esemény ami a Bh-ban nincs azt is) a vége hogy megértsem.Köszi a válaszokat előre is.

2015. márc. 24. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Tehát az első verzió vége érdekel?

Abban azt hiszem az volt,h Envy/Irigy Ed és Al féltestvére volt,tehát az apjuk és Dante közös gyereke volt. Kiskorában meghalt, ezért megpróbálták feltámasztani és homunculus lett belőle. Al maga lett a Bölcsek köve és Gluttony/Falánk felakarta falni. Irigyet egy olyan kapuba belökték vagy vmi ilyesmi, Falánk is elment vmerre. És a legvégén -ha jól emlékszem- megállították Dante tervét, Falánk megette Dantét, Ed és az apjuk is a kapu/ajtó túloldalára kerültek, Al pedig visszakapta a testét.


Aztán ezután csináltak egy "mozifilmet" Shamballa hódítója címmel, ahol Ed és az apja asszem a náci Németországban vannak vagy vmi hasonló, elfogják őket a katonák, erővel kinyitják az ajtót és átmennek az alkimisták világába, de végül legyőzik őket.

2015. márc. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kicsit normálisabban én is leíom:


Lényeg, homonkuluszokat nem "Father" csinálta hanem alkimisták, akik fel akarak valakit támasztani, pl. mint Ed és Al az anyjukat.

Dante és Hohenheim gyüjtötték össze őket, Dante Hohenheim ex csaja.

Hohenheim később Dante ellen fordult, közös "halott" gyerekük Envy.


Dante bölcsek kövét akarta elkészíteni, mert sok 100 éven keresztül csak ezzel tud életben maradni. Később Al lesz a bölcsek köve, mert csak így tudta megmenteni az életét Scar, aki itt meghal (FMAB ben nem halt meg ugye... :) )


Falánk eszét "elveszi" Dante és utasítja, hogy egye meg Al-t, aki valamennyire meg is eszik, Irigy megöli Edd-et, de Al visszahozza, Al így meghal.

Edd visszahozza Al-t, de így megint meghal" , illetve átkerül a mi világunkba Edd.


Edd apja Hohenheim úgyszintén meghal... de képes alkimiával átkerülni a mi világunkba.


Irigyet elnyeli a kapu, átkerül a mi világunkba.


Dante-t a meghibbant és felerősödött Falánk megeszi.

(Többi Homonkulusz eddigre már rég halott).


A Film innen kezdődik, aminek a lényege, hogy Ed probál visszakerülni a saját világába.

Vége az, hogy Hohenheim, Harag (itt nem a fürer hanem egy másik karakter - Edd mesterének a halott fia) illetve Falánk (aki egy rohad nagy szörny lett) meghal.

Ed és Al pedig ahelyett, hogy visszamenne a saját világába úgy döntenek, hogy mégis a mi világunkban maradnak.



Lényeg: Sokkal többen meghalnak: Ed mestere, Scar stb... Alapból kevesebb a karakter, illetve a vége nem happy end, mivel Ed úgy dönt hogy lekoptatja Winry-t és érthetetlen okoknál fogva átmegy a mi világunkba, ahol éppen háború van (2. VilágH).

Miután átmentek többet nem tudnak visszajutni a saját világukba.


Kb. ennyi.

2015. márc. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy vettétek a fáradságot ilyen részletesen leírtátok.
2015. márc. 25. 14:26
 4/9 anonim ***** válasza:
A manga 2010-ben fejeződött be, tehát a Testvériség befejezése az eredeti úgymond. Dante az DNS: Brotherhoodban csak 5 másodpercre tűnik fel az 57 vagy 58. részben, én is második megnézésre vettem csak észre, de itt nem főgonosz, simán csak egy öreghölgy, aki teázik a napfogyatkozásban.
2015. márc. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
DNS=FMA még nem békültem ki az írássegítő programmal a mobilomon :)
2015. márc. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2# az nem a 2.vh csak 1914-ben vagyunk, aztán egy rövid jelenet is van a 20-as évek elején.
2015. márc. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

DE! 2. Világ Háború, vagy nem láttad a filmet?

Szerepeélt benne még Hitler is és Anglia bombázása.

2015. márc. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még nem láttam a filmet, de Maes Hughes sírjára 1914 volt írva, az utolsó részben látható léghajók is egyértelművé teszik, hogy akkor az 1. vh van, léghajót csak az 1.vh-ban használtak, ezek szerint a film már belefut a másodikba is.
2015. márc. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1923 Németországban játszódik.

Kicsit hülyeség mert Hitlernek akkor még nem volt olyan nagy befolyása, kb. akkortájt még börtönben is volt.

2015. márc. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!