Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ghost In The Shell-hez hasonló...

Ghost In The Shell-hez hasonló cyberpunk anime/manga?

Figyelt kérdés
Valami elgondolkodtató, jól felépített világú cyberpunk. Lehet akár könyv is.

2015. ápr. 14. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
A Mátrixnak is van anime verziója.
2015. ápr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg Ergo Proxy, de az inkább posztapokaliptikus.
2015. ápr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg a Psycho-Pass.
2015. ápr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az animátrixot már láttam, de a Psycho Pass érdekesnek tűnik, az Ergo Proxyba pedig belekezdtem és eddig jónak tűnik. Ment a zöld.
2015. ápr. 16. 15:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Ghost in the Shellből mennyit láttál? csak mert van belőle egy képregény sorozat, van egy egész estés anime film, aminek van egy frissített átdolgozása 2.0 címen, meg egy folytatása GITS2: Innocence címen. van egy The New Movie című újabb film is, van belőle két rajzfilmsorozat GITS SAC (Ghost in the Shell: Standalone Complex) címen és ezeket folytatja egy egész estés rajzfilm GITS SAC Solid State Society címen, illetve van egy mini sorozat GITS: Arise címen.


az élő szereplős megfilmesítésre meg a Dreamworks és Steven Spielberg vették meg a jogokat és utoljára 2017-re igérték a film bemutatását Scarlett Johanson főszereplésével - amit sokan vitatnak (még itt GYK-n is), hogy vajon mennyire volt jó ötlet egy fehér bőrű színésznőt beválogatni a napnál világosabban japán származású Motoko Kushanagi szerepére...

2016. aug. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazából a Stand Alone Complex recap filmeken és az Arise univerzumon kívül minden kivégeztem már ami GITS kötődésű, még a PS1-es Fuchikomás játékot is. Az Arise-nak nekiestem, de 2 részig bírtam, egyszerűen elkeserítő, hogy mennyire lebutították és kilúgozták az egészet. Ez már nem Ghost In The Shell, hanem egy olcsó cyberpunk akciósorozat 1-2 jó harcjelenettel és érdekes ötlettel. Az élőszereplős feldolgozással kapcsolatban pedig engem sokkal jobban zavar, hogy egy Rupert Sanders szintű dilettáns rendezőnek adták a filmet, mint bármilyen fehér-mosás (bár azért nem örülök neki).

Egyébként, időközben rátaláltam az Eden: It's an Endless World! című mangára. A rajzstílusa és a karakter/cyborg dizájnjai szinte egy az egyben a GITS-et idézik, viszont itt jóval inkább a történeten, mint sem a tudományos és filozófia okfejtésen van a hangsúly. És tekintve, hogy remek története van, ez egyáltalán nem negatívum.


Itt egy kép belőle: [link]


Elsőre azt hittem ez is Shirow keze munkáját dicséri, ami azért nagy szó.

2016. aug. 6. 02:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!