Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen egy MondoCon?

Milyen egy MondoCon?

Figyelt kérdés

Még sosem voltam, de már tervezem egy ideje, hogy elmegyek egyre és a nyáron már rá is fogok érni.

Úgyhogy ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni azoktól akik már voltak/rendszeresen járnak.

-Először is jegyet akkor is lehet venni a helyszínen ha nem a nyitás időpontjában érkezek, hanem csak később?

-Aki cosplay-ezik az már jelmezben meg oda vagy csak viszi magával és ott van valami átöltözési lehetőség? Valamint a rendezvény teljes ideje alatt jelmezben marad?

-Akik beöltöznek mindig a kedvenc karakterüknek öltöznek? Ha mondjuk egy gonosz karaktert választanék (nem azért mert a kedvencem, csak könnyebb lenne megcsinálni a jelmezét) akkor lehet, hogy akik nem szeretik azt a karaktert azok kevésbé akarnának ismerkedni velem?

-Milyen idős korosztály jár oda? Kb. ki mennyi idős volt a legfiatalabb és a legidősebb akivel találkoztatok? Van akinek a szülei is elmennek?

-Mennyire szoktak ismerkedni/barátkozni ott az emberek? Vagy inkább mindenki csak azokkal van együtt akikkel jött?

-És végső soron amikor először voltatok, hogy éreztétek magatokat? Mentek a következőre is?

Most kb. ennyi kérdés jutott eszembe, de ha van még valami fontos/hasznos infótok akkor azt is írjátok le kérlek.



2015. jún. 11. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A jegyet előre kell megvenni, mert mire te odaérnél, már elfogyna..

A cosplayesek meg jelmezben mennek oda, és egész nap úgy is maradnak.

Kis pisisektől idősebbekig mindenféle korosztályt megtalálsz ott.

2015. jún. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kati Tibor ***** válasza:
100%

Rövdien annyi hogy a MondoCon-on:

1.Azt hogy lehet e jegyet venni ha késöbb érkezzel azt nem tudom(mert én mondjuk idejében ott voltam)

2.Aki cosplayezik az már jelmezben megy oda.Az hogy a rendezvény teljes ideje allatt jelmezben marad e az már szerintem egyén függő.

3.Annak öltözől be aminek akarsz.Például én már láttam olyan fiut aki a rendezvényen lánynak vot öltözve.Tökmindegy minek öltözöl be nem fognak azért az emberek leszidni.Ne félj nem lessz olyan hogy kevésbé fognak ismerkedni veled az emberek,ott mindenki ismerkedik mindenkivel :)

4.A mondoconon változó korosztály van ugyértem szerintem akárki mehet oda.A legfiatallabb ember akivel találkoztam 16 éves volt a legöregebb pedig 35.

5.Mint már mondtam ott mindenki ismerkedik/barátkozik mindekivel.A mondoconon a legtöbbször nagyon barátságosak az emberek szóval könnyü barátokra találni :)

6.Én mondjuk nagyon jól éreztem magamat oda egy valóságos élmény elmenni és nem mellesleg nagyon de nagyon jó móka is.Sok minden van a Mondoconon nem csak cosplayezni lehet hanem külön féle például jelmezkészitö versenyeken vagy videó készitö versenyeken vagy rajz készitö versenyeken indulni.(ez még nem minden csak ennyi jutott most az eszembe).Sajnos én nem megyek most a következö Mondoconra mert az időm nem igazán engedi meg.De neked ha méssz nagyon jó szórakozást kivánnok :).Remélem segitettem.

2015. jún. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D
2015. jún. 11. 12:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elottem levok mar mindent elmondtak de ha lrhet kotekednek az elottem szoloval.. xd :P en 13evesen mentem eloszor azot egyszer voltam (sajnos idohiany miatt nehez megoldanom..) de amikor eloszor mentem egy 4-5eves kisfiut is lattam o.o tenyleg nagy elmeny, cs) ak ajanlani tudom (bar a telirol bem sok jot hallottam :c) ha pedig mesz csak annyut mobdhatok amit az elozo ;) jo szorakozast ^.^
2015. jún. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Na csak hogy több vélemény legyen:

1. Helyszínen a készlet erejéig lehet jegyet venni, de volt már, hogy két órát kellett sorban állnom, elővételt ajánlom inkább. Sor akkor is van, de lényegesen rövidebb.

2. Változó. Én az alap ruhát szoktam csak felvenni, a kiegészítőket helyszínen rángatom magamra, van, aki teljes felszerelésben megy, de páran ott öltöznek át. Ezt azért nem ajánlom, mert kellemesebb a buszon a fura pillantásokat megkapni, mint a MondoCon miniatűr vécéjében nyomorogva öltözni. (Ha versenyzel, kapsz öltözőt, de az se sokkal nagyobb néha.)

3. Szintén változó. Van, aki a kedvencére esküszik, van, aki csak az alapján választ, hogy mi néz ki jól. De azt mindenki maga dönti el, hogy kinek öltözik, aki meg erről beszól, azzal nem is érdemes ismerkedni. (Ráadásul vannak gonosz szereplők, akik még népszerűbbek is, mint bármelyik más a sorozatukban :D)

4. Láttam nagypapát, aki az óvodás kisunokáját kísérte. Túlnyomó többség tizen-huszonéves, de tényleg minden korosztályból láttam már conozókat :)

5. Megy a barátkozás itt ezerrel :D

6. Először 2009-ben voltam, akkor annyira megtetszett, hogy azóta most tettem el a huszonharmadik conjegyemet, bár kifogásom mindig volt, hogy mi lehetett volna jobb. Ha van valami, ami miatt mindig szívesen mész ki, akkor tudni fogod, hogy akarod-e még vagy sem. (Nekem ez a cosplay lett)

2015. jún. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jegyet tudsz a helyszínen is venni, elővételben a mondocon honlapján valamint ha pesti vagy akkor a partner boltoknál, ami azt jelenti h megveszed a jegyet. Ott felrakod magadnak a rendezvény napján és mág sort sem kell állnod :D :D Jó mi? :D :D
2015. okt. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!