Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miről szól röviden a Owari no...

Miről szól röviden a Owari no Seraph?

Figyelt kérdés

2015. jún. 23. 13:14
 1/1 anonim ***** válasza:
45%

Mika királyfi hogyan akarja visszaszerezni Yuu hercegnőt a gonosz emberek karmaiból:D


Komolyra fordítva a szót:

Az első évad még nagyon felvezető volt, de a mangában ugyanez volt, szóval mangaadaptációnak nagyon jó volt, csak a kevesebb néha több. A cselekmény nem sokat haladt emiatt, de itt van (nagyobb spoilerek nélkül, ami meg spoiler, az az első pár részben kiderül, vagy előre lehet sejteni):

A vámpírok úgy döntenek, hogy leigázzák az emberiséget, ezért egy vírust szabadítanak a világra, ami minden 13 vagy 14 (? erre már pontosan nem emlékszem) éves kor feletti embert megöl (állításuk szerint), a gyerekeket pedig elrabolják, hogy legyen nassolni valójuk. Egy árvaházban élő, kis csapat gyerek is (köztük főszereplőnk, Yuu, meg "antihősünk", Mika) az egyik ilyen vámpírvárosba kerül. Úgy döntenek, megszöknek. A szökés sajnos nem sikerül, egyedül Yuu tud megmenekülni, aki bosszút esküd a vámpírok ellen (tipikus shounen főhős amúgy). Azonban amikor kiszabadul, úgy néz ki, a vámpírok becsapták a gyerekeket azzal kapcsolatban, hogy minden 13-4 év feletti ember meghal, mert van még társadalom, s egy csapat ember úgy dönt, katonaságot hoz létre a vámpírok ellen. Ide kerül be Yuu is, s figyelemmel kísérhetjük útját...


Amire ne számíts:

- akció (kb. az első részt leszámítva semmi nincs)

- értelmes szereplők (legjobb karakterek a troll vámpír, a troll katona, meg a troll tsundere kiscsaj)

- történet (kb. 4 résznyi cselekményt húztak rá 12 részre... hiába így van a mangában is, ez egy évadra édeskevés)


Pozitívumok:

- troll vámpír, katona, tsundere kiscsaj

- zene (opening és ending, OST annyira nem lett jó szerintem)

- grafika (nekem nagyon bejött)

- kisebb fordulatok (a végére egész jó lett azért, a következő évad szerintem sokkal jobb lesz)


Összességében szerintem nézd meg, bár egyhuzamban a 12 rész nem tudom, milyen lesz, hetente jó volt arra a 25 percre, én elszórakoztam rajta. Voltak benne jó poénok, érdekesebb jelenetek. A mangáról egész jó véleményeket hallottam, szóval ha így folytatják az adaptációt, szerintem egész jó kis anime kerekedhet belőle. Ősszel pedig jön a második évad:D

2015. jún. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!