Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért vannak ennyien oda...

Miért vannak ennyien oda Fairy Tail című animéért?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom ez a neverending shounen legrosszabb animéje amit láttam.

Egy borzalmas Naruto kopi. Gyerekek részére.

Nos lássuk csak... Karakterek:

Grey: Hogy lehessen mire fangirlködni a sok kislánynak, ezért minden második jelenetben fémeztelen. Annyira karaktertelen, hogy az hihetetlen. Ez az egész mester-tanítvány kapcsolat nem igazán jött át számomra.

*Meghal a tanár*. És most sírj. Ja nem. Túl az elejére tették ezt az egészet. Túl hirtelen jött, nem vezették fel szépen-lasan, hogy az ember átérezze.

Natsu: Na itt borultam ki. Szegény gyerek annyira idióta, hogy az valami hihetetlen. De, hogy legyen benne valami jó dolog is, rajzoltak neki kocka hasat. Nem vicces, hanem hülye. Van különbség.

Happy: Ez mi ez? Jó, oké, kell lennie egy humoros karakternek, de ilyen idegesítô szinten ezt véghez vinni már mûvészet kérem szépen.

Lucy: Csöcs. Semmi más. "Gazdag családból származom, ezért most sajnáljatok!" Csak sipánkol minden részben, de legalább van nagy melle és szôke. Annyira kidolgozatlanok a karakterek, hogy az hihetetlen. A történetben van fantázia, de a készítô eléggé mellényúlt a véghezvitelt illetôen. Az egyedüli jó karakter benne Erza.

A többi karakter már említésre sem méltó. Annyi karaktert nyúltak le a Naruto-ból, hogy az hihetetlen. Ott van a Kageyama alias Shikamaru, az árnyember. Nem csak külsôre rettentô nagy a hasonlóság, hanem még a képessége is teljesen ugyanaz.

[link] Ha jól megfigyelünk pár mellékkaraktert, akkor észrevehetô, hogy nem csak a Narutóból, hanem más animékbôl is kopiztak.

Gyerekes és bugyuta anime, akkor miért sztárolják ennyire? Mi van benne, amit én nem értek? Legyen szíves valaki elmagyarázni.



2015. júl. 27. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Mindegyik ugyan erre a szisztémára épül. Bleach, Naruto, Fairy Tail és a One Piece is. Mindegyikben ugyan azok a sémák követik egymást, egyik sem különb a többinél. Hiába vitatkoznak ezen a fanok, mindegyik majdnem ugyan az. Értelmetlenek a viták, mert ha valaki nagyon elborultan szereti az egyiket, akkor sem fogja beismerni, hogy a sémája ugyan az mindegyiknek...


Valakinek a kalózok jönnek be? Akkor nézze a One Piecet. Ha valakinek meg a varázslók meg az ilyenek, akkor meg nézze a Fairy Tailt. Értelmetlen őket összehasonlítgatni. A Naruto is tök ugyan ilyen, értelmetlen a többi fölé emelni.

2015. júl. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Az úgy nagyon érdekes, mert a narutóban pontosan ugyanannyi felszínes szereplő van, mint az FT-ben. Különben is, a neverending shounenek sajátságos tulajdonsága, hogy jobb esetben a szereplők csak háromnegyede felszínes... Most elkezdjem sorolni a Naruto szereplőit? Azokhoz is max 5 tulajdonságot tudnék írni. Sakurát mi jellemzi? "Shannaro", szeretem Sasuket, erőssé akarok válni. Naruto: hokage akarok lenni, mehaltak a szüleim, van bennem egy démon, erőssé akarok válni, hülye vagyok. Sasuke: depresszios vagyok, szépfiú vagyok, meg akarom ölni Itachit. Szóval ennyit erről.

"Meghalt a mesterem". Mintha a narutóban nem a legelején lenne hogy meghalnak Naruto szülei. Azt se érzed át, csak a 300mittomén hányadik részben, amikor végre foglalkoznak vele egy kicsit. Ugyanez a FT-ben is megvan, mibe fogadunk hogy nem nézted végig? Amúgy meg ha copyzva lenne a narutóról elképesztő béna lenne az egész. Már nem azért, de miért kopiztak volna pont a narutóról? Az összes shounen fight lényege, hogy mindenféle ellenségekkel megküzdenek, aztán nyernek. Ezen nincs mit kopizni. Amúgy meg Natsu egy jóval összetettebb karakter Narutónál, a mangában legalábbis igen. Lucynál a "gazdag családból származom, sajnáljatok" egy oltári nagy hülyeség mert pont hogy nem akarta elmondani, hogy emiatt ne legyen megkülönböztetve. Ha rajta múlik, nem tudtuk volna meg, csak jött az apja és haza akarta rángatni. Gray része valóban a csajoknak szóló fanservice de nem csak ennyiből áll a karaktere. Ice Trailt olvastad már? Egy kiegészítő manga, ami Grayről szól. Aztán az az arc, ami éppen most megy az animében. Ott még nem, de a mangában már túl vagyunk egy kemény Grayes jeleneten. Lucy nem "csak csöcs" ahogy írtad. Ő is, akár Sakurához is hasonlíthatnám, egyenlőként akar Natsuék mellett harcolni, és ezêrt ő is küzd. Happy szerintem egy jópofa karakter, és bár a viccei már tényleg kezdenek ellaposodni, semmi probléma nincs vele. Az edolas arcban például keményen állja a sarat és megvédi Charlet. Amúgy meg a karakterek, akikkel más történetben is találkozhatunk, azok mind Hiroshima másik, egy régi mangájában vannak. Saját magától meg úgy kopiz, ahogy csak akar. A Fairy Tail nagy előnye még, hogy bár ugyanúgy ottvan a tipikus történetszálakra szétbontott történet, van egy nagy fő szál, ami körbeöleli az egészet, és elég nagy csavarokat tartalmaz. Ezt a naruto nem igazán tudja felmutatni. Az a "fő szál" ami benne van, az, hogy Naruto most Hokage lesz e vagy sem, meg ugye a végén a háború, ami a lehetőségekhez képest jól szedi össze a szálakat, bár nekem már nagyon unalmas volt az a rengeteg csihipuhi összezsúfolva (pedig eh egy háború, nyílván sokat kell hatcolni alatta, de valami élménynövelőt tehettek még volna bele).


Nyílván az FT-nek is megvannak a maga hibái, egy anime sem tökéletes. Én mindkét animét nagyon szeretem, szóval nem csak egy oldalról hasonlìtgatok, de én így látom. Amúgy meg nyílván vannak akik utálják a Fairy Tailt (ez esetben pl te is), nem vagyunk egyformák, a Narutónak is akad utálója bőven. Én úgy vagyok vele, hogy ha nem muszáj nem hasonlítgatok: amíg két külön történetről van szó, szerintem felesleges. Egy FMA meg FMA Brotherhoodot már lehet hasonlítgatni, mert azonos alappal dolgoznak. Ezeket viszont felesleges.

2015. júl. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Én az animék világát a Naruto miatt szerettem meg. Imádtam azt a sorozatot, szavak nincsenek rá mekkora rajongó voltam. Aztán most már egyáltalán nem is követem figyelemmel. Mert egyszerűen már nem érdekel. Vannak persze részek benne, amiket szívesen újranéznék, de annyira nem érdekel. A Fairy Tail valamiért sokkal jobban tetszik, pedig ahogy te írtad, ugyan az. Hát, nekem valami mégis más benne, mondjuk hogy a Naruto csak arról szól, hogy én akkor is egy kib*szott Hokage leszek. A Fairy meg hogy mennek az események, aztán mindig találnak maguknak valami bajt. Oké, mostmár kezdem kicsit unni, hogy minden rész arról szól, hogy találnak egy pár tagból álló csapatot akik a gonoszak (Tartaros pl.), leverik őket. Aztán találnak megint mást (most az a másik birodalom, nem keresem meg). Ez a része tényleg unalmas. A karakterekkel nekem nincs bajom. Igen, lányként Gray a kedvencem, kövezzetek meg, de bírom a hapsit. Minden ilyen végeláthatatlan anime hasonlít valamiben. Mindegyikben van egy főszereplő aki hol hülye hol vicces, egy csaj karakter, aki annyira gyámoltalan és nyomorék, hogy a 2. részben már szét akarod verni, meg egy srác, aki amúgy a jópasi... Szóval ez ízlések és pofonok, ennyi erővel minden copyzik mindent..
2015. júl. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Igazából a Naruto meg a Dragon Ballról copyzik. Az egész shounen műfaj ilyen, gyenge, és gyerekes. Nagyon kevés shounen van amiben van érték. Egyébként a Fairy Tailt mindig a hangulata vitte el, a sablonos arcok keverve vannak kissé összerakva benne.


És igen abban igazadvan hogy az egész fanservicere épül, ezért kajálja a nép, a legegyszerűbb módszerrel szerzi a fanokat.

2015. júl. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

"Szegény gyerek annyira idióta, hogy az valami hihetetlen."


Egyébként ugyanolyan inkompetens Naruto is, mint a shounen főszereplők 99%-a.

2015. júl. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Most komolyan tényleg miben jobb a Naruto? A Bealch?

A Fairy Tail egy vicces hangulatos anime. Nincs semmi bajom a karakterekkel és hidd el láttam már ezerszer kidolgozatlanabbakat is.

Naruto kopi? Lenyúlták a Narutoból a karaktereket? Minden ilyen animében lehetnek hasonló karakterek! Ennyi erővel mondhatod hogy minden neverending shounen anime kopizott egy másiktól!

Ebben az animében (néhány hasonlóval ellentétben) legálább van egy fő szál ami végigfut az egész történeten. Lehet hogy vannak hibái de az biztos hogy jobb mint a Naruto (legalábbis szerintem).

Ha meg a műfaj nem tetszik akkor kérlek ne nézd és ne fárassz minket ilyenekkel.

Egyébként ha ezt szűrted le a karakterekből akkor fogadni mernék rá hogy megnézted az első pár részt és már rögtön jöttél hogy leszóld. Nem nézed tovább hogy rendes elképzelésed legyen róla hanem rögtön levonod a következtetést.

2015. júl. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*bocsi elírtam: Bleach-t akartam írni
2015. júl. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gruvia ***** válasza:
61%
Én őszintén nem tudom míert kell ilyen mocsok dolgot mondani arról az animéről amit ezrek sőt milliók imádnak. Én nem láttam sem a One Piect,sem a Narutót,de ránéztem a karakterek oinézetére és úgy döntöttem nem is fogom. Ha valaki kezdettől fogva mást fanol,szíve joga,de az hogy azt ócsárolja amit más szeret?!!! Akkor inkább pofája legyen lapos,és a véleményét tartsa meg magának. Már meg ne haragudj!!
2017. ápr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!