Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Barátnőm 17 éves lesz, szeretn...

Barátnőm 17 éves lesz, szeretne animét nézni. Eddig még sose nézett. Én magam 16 éves vagyok, és az Inuyasha volt az első anime amit láttam pár hónapja. Milyen animéket ajánlanátok a barátnőmnek elsőre?

Figyelt kérdés

2015. aug. 10. 17:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"17 évesen meg nem nézi a mélyebb dolgokat"

Ezt cáfolom, 17 éves lány vagyok, 3 éve nézek animéket, és a kedvenceim a komoly mondanivalóval bíróak:) ettől függetlenül szinte mindent megnézek.


Velem a Wolf's Rain szerettette meg az animék világát, ez volt az első, amit japánul láttam, imádtam.


Lányosabb animék (josei, shoujo):

07-Ghost - barátnőm emiatt az anime miatt szerette meg az animéket. Csak a manga első 25 fejezetét dolgozza fel a 100-ból, ráadásul pont a legizgalmasabb részek előtt hagyták félbe.

Ao Haru Ride - "Két meghatározó érzés, a barátság és a szerelem körül bonyolódik a történet, amelyet a felső középiskolás Yoshioka Futaba szemszögéből követhetünk nyomon." (AA ismertetőből idézve)

Sailor Moon - most futott a Sailor Moon Crystal, ami újra feldolgozta a mangát. Én anno nem néztem az animét, nem olvastam a mangát, így mindenféle elvárás és összehasonlítási alap nélkül ültem le megnézni, így nem volt csalódás a számomra, mint néhány rajongónak, sőt, kifejezetten tetszett:)

Chihayafuru - egy japán kártyajáték, a karuta világába kalauzol minket a történet. Nagyon izgalmas, érdekes, szórakoztató.

D.N. Angel - ez egyike volt a legelső animéknek, amiket japánul láttam, nagyon aranyos, kedves anime.

Vampire Knight - ez is egyike volt a legelső japán szinkronos animéimnek, bár lezáratlan, folytatása meg nem lesz.

Natsume Yuujinchou - ez egy nagyon szép, kellemes anime, nincsenek benne harcok, vér, ugyanakkor vannak nagyon izgalmas részei is.


Illetve ezekről a listákról is érdemes szemezgetni:

[link]

[link]

[link]

[link]


Ezek közül egyedül a Gintamát nem ajánlom, pedig az egyik kedvencem, de csak azért, mert az animék parodizálásán van a hangsúly benne, így ő, aki nem ismeri az animéket, nem értheti meg a poénok többségét.

Illetve ajánlom még ezt az oldalt is:

[link]

Rengeteg ismertető van fent, nagyon jó keresővel rendelkezik, utána tudsz/tudtok olvasni, hogy miről szólnak az animék, van-e folytatásuk, stb.

Illetve ezt az angol oldalt ajánlom még:

[link]

2015. aug. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, hogy szűkítsd le egy kicsit a kérdést. Biztosan ismered az ízlését annyira, hogy pl. filmekben milyenek tetszenek neki. Pl. romantikus, történelmi, komédia, tragédia, akció, fantasy stb. Ha tudod, hogy melyik műfaj jön be neki, azon belül kérj jó anime ajánlást, így könnyebb nem mellényúlni. Vagy kérdezd meg egyenesen tőle, hogy milyen jellegű történet érdekelné, olyat keress egy párat, aztán mutass neki pár képet a rajzokról, hiszen a rajzolás stílusa különböző lehet, és ami így megtetszik neki, azt üljetek le megnézni. ;)
2015. aug. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
50%
Nézze meg a Kaleido Start.
2015. aug. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 delete9 válasza:
15%
Én a Hentait ajánlom :D
2015. aug. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Charlotte

Chuunibyou Demo Koi ga Shitai

Okusama ga Seitokaichou

Sakura Trick

Zero no Tsukaima

2015. aug. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Akame ga Kill

Ao no exorcist

strike the blood

sukitte ii na yo

2015. aug. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!