Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Neki kezdtem egy blognak. Az...

Neki kezdtem egy blognak. Az prológus van fent, de nem tudom, hogy van-e igény KnB fanficton-re. Valakit érdekel?

Figyelt kérdés
[link]

2015. okt. 16. 22:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem, nem érdekel. Két dologért, mert alapjáraton nem izgatnak a fankreálmányok, és mert a Kurokot egy viccnek tartom.


Egyébként egy jó tanács, hagyd a blogsportot, csinálj Wordpress-t, sokkal jobban kezelhető, szebben megtudod csinálni a blogod külsejét is, és gyorsabban szerkesztesz szöveget.

2015. okt. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha eltekintek attól, hogy nem érdekel a Kuroko:


Látszik, hogy nem vagy túl olvasott. A fogalmazásod hétköznapi, erőltetett, sok a szóismétlés, helyesírási- és nyelvhelyességi hiba. A szöveged nincs tagolva, és nem több, mint egymást mellé rakott (sokszor csak tő)mondatok összessége.


Néhány alapvető dolog, amit ilene tudni:

1. Ez egy történet (szeretne lenni), nem egy facebook hozzászólás. Ne tegyél bele hangulatjeleket, mert csak zavar olvasás közben.


2. Vagy írj ki egy szót, vagy ne, de akkor se rövidíts: ha például a magyar felvételi szövegalkotási feladatában és/meg/stb kötőszavak helyett "+" jelet használsz, már lemondhatsz a 10 pontról. További példa: 2x. Gondolom begörcsölne az ujjad, ha kiírnád, hogy "kétszer". Elhiszem, hogy nincs elég időd leírni egy 7 karakterből álló szót, de ez egy szöveg, nem pedig egy algebrai kifejezés.


3. Feleslegesen ne tegyél szavakat idézőjelbe.


4. Tagold a szöveget.


5. Párbeszéd. A gondolatjel és a szöveg közé nem ártana tenni szóközt, valamint, ha az illető kijelentő mondatod mond, a gondolatjel után pedig még írsz valamit (például "Sándornak hívnak — mondta a férfi"), akkor a mondott mondat végére ne tegyél pontot. Ilyenkor csak a kérdőjelet és a felkiáltójelet írja ki a magyar nyelv. Pontot csak akkor tegyél, ha három van belőle. Remélem nem kell elmagyaráznom, hogy ez mikor használatos.


Ha igényes fanfictiont akarsz írni, olvass el néhány könyvet. Komolyan mondom, nem fog ártani az egészségednek.

Nyugodtan írj rám privátban: mondd el, hogy milyen témájú animéket nézel szívesen, és készségesen írok neked hasonlókat. Akár konkrét címet is írhatsz, ha még nem láttam, legfeljebb végignézem, és küldök néhány könyvcímet.

2015. okt. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!