Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek létre tudják...

Szerintetek létre tudják hozni valóságban a Sword Art Online világát?

Figyelt kérdés
Szerintetek lehetséges lenne, hogy megteremtenek egy a SAO-hoz hasonló virtuális valóságot, amelybe egy NervGear-hez hasonló eszközzel kell belépni ? Vagy ez egyeltalán nem lehetséges ? Ne nézzetek nagyon hülyének, csak kíváncsi voltam :D Előre is köszi a válaszokat !! ^^

2016. jan. 1. 23:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bizonyos professzionális cégek erőteljesen próbálkoznak vele, de eddig még nem sikerült túl sok eredményt felmutatniuk.


Mindenesetre nem lehetetlen, talán olyan 20 év magasságában meg is valósítják.

2016. jan. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem lehetetlen, viszont jelenleg még több gond is van, ami megakadályozza a megvalósítást. Itt nem fogsz igazán szakértő véleményt találni, de van egy pár fő pont, amit megemlítek.


Egy ilyen világ létrehozása rengeteg tervezést igényelne és az adatmennyiség, amiben el tudnák tárolni a környezetet irtózatosan nagy kéne, hogy legyen. Itt ugye már nem csak vizuális dolgokra és hangra lenne szükség, hanem az összes többi érzékszervet stimulálni kell. A legnehezebb a bőr/izmok virtuális rekreálása. Ezt a sok adatot mind egyszerre kéne eljuttatni az agyba. Ez nagyon komoly teljesítményű számítógépet igényelne.


Maga a NervGear megvalósítása a legbonyolultabb, mivel az idegek/érzékszervek elkülönítése a fizikai testtől nem ilyen egyszerű. Az érzékszervek működési elve az, hogy idegpályákon keresztül jeleket küldenek az agyba és az agy ezeket feldolgozza, vagyis ezekbe az idegpályákba kéne beavatkozni valahogy. Ezt nem tudom, hogyan lehet fizikai beavatkozás nélkül megtenni (nem vágunk bele a fejbe). Ott van például a látás. A szem mögötti idegekre kéne rácsatlakozni külső beavatkozás nélkül, de ez igaz a többi érzékre is.


Ezek után még mindig csak ott tartunk, hogy ezt a virtuális világot egy személy használja csak. Ha ezt az egészet online, több user-rel akarják megoldani, az irtózatos adatmennyiséget, amiről beszéltem internetes hálózaton keresztül kéne frissíteni a többi játékos játékbeli tevékenységeinek megfelelően. Gondolj bele, hogy még a legegyszerűbb mai internetes játékokban is gondot okoz a lag. Ebben az esetben ez nagyságrendekkel komolyabb lenne.

2016. jan. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Remélem igen: )
2016. jan. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Második kommentelő !

Igen, valahogy el lehet képzelni, hogy egy ilyen világ nem csak pár gigát foglalna el, ha meg több felhasználós akkor végképp. Ezek mellett meg amit mondtál, hogy fizikai beavatkozás nélkül stimulálni az érzékeket tényleg elég megoldhatatlannak tűnik egyenlőre... De ahogy az első válaszoló említette évekkel később már talán sikerülhet és én nagyon várom, hogy megvalósuljon.

2016. jan. 2. 16:25
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos ha azt nézzük hogy az érintőképernyős technológia a kiadása előtt meg volt már vagy 20-25-évvel (csak katonai és egyéb kicsit pénzesebb emberkék kezében) akkor fene tudja végül is az is lehetséges hogy már valahol meg van ez a technológia.


Annyit azért még hozzátennék hogy én úgy hallottam minden technika amit sima hétköznapi emberekhez eljuttatnak már jó pár éve elavultnak számít....

2016. jan. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 buszSTOPhun ***** válasza:
91%

NEM


ha valaki megcsinája akkor nem biztos hogy jóra használják.ha mégis akkor midig is lesznek összeesküvés hívők kik ezért nem játszanak mert megkapnak minden adatott.(jó példa az 1. évad végénél hogy rossz célra használja azt a játékot a főgonosz)

2016. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nagyon jó lenne ha meg tudnák csinálni, de de de 20 éééév??? Remélem 2022 körül mint ahogy a anime be van már kész lesz.Ára meg biztos lesz....
2016. márc. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nézd végig friss tesztek.

https://www.youtube.com/watch?v=5G33pMjfU28

2016. márc. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az agy hullámait és az ingereket 10 év is elég és feltalálják de 1 millióba minimum kerülni fog ugyhogy ugy kll számolni.
2016. ápr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
2022 re remélem meglesz.
2016. ápr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!