Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Nektek mi a kedvenc animétek...

Nektek mi a kedvenc animétek és miért?

Figyelt kérdés

Szeretek animéket nézni ,de többször is elkövettem azt a hibát hogy csak borító és rövid leírás alapján kezdtem el nézni ,ezért sajna már többször is előfordult hogy belekeztem egybe és félbe hagytam mert beleuntam .Ezt mostantól szeretném elkerülni,ezért személyes véleményekre lennék kíváncsi!

A válaszokat előre is köszönöm!:)



2016. jan. 9. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Fullmetal Alchemist Brotherhood (magyar cím: Fullmetal Alchemist Testvériség)

A kezdés igazi in medias res, az első epizódban azt se tudod, hogy ki, mit, hogyan és miért csinál, nem érted, hogy mik a világ szabályai egyszerűen csak nézed a részt, és mégis leköt. Aztán epizódról-epizódra felvilágosítanak minket; megismerjük a két főszereplőt és múltjukat, a világ szabályait (lényegében magát az alkímiát), és lassacskán minden tisztázódik. A 64 rész alatt rengeteg szereplővel ismerkedünk meg, árulók kilétére derül fény, néhányan átállnak a sötét oldalról a miénkre, és az utolsó kb 10 rész tömény akció és dráma. Vétek kihagyni, igazi klasszikus.


Sket Dance

Nos, shounen, vígjáték és paródia műfajba sorolnám (mondjuk az utolsó nem meghatározó). Nincs kiemelhető története - egy felső-középiskolai klub mindennapjait követi nyomon, a Sket-dan-ét, aminek összesen 3 tagja van: Fujisaki Yuusuke (aka Bossun), Onizuka Hime (aka Himeko) és Usui Kazuyoshi (aka Switch). Ők hárman az iskolai tanulóinak segítenek néha apró, néha pedig igazi drámát napvilágra hozó problémáikkal. Valamint, amikor megismerjük a főszereplők múltját(főleg Bossunét), nehéz megállni könnyek nélkül, nem is beszélve Bossun múltjának jelenre való "kihatásáról".


Sok kedvencem van, és lusta vagyok tovább írni, de ha valamikor szükséged van egy (szerintem) jó animére, nyugodtan keress fel privátban. Ha esetleg valóban megteszed, megköszönném ha adnál valami támpontot (pl műfajt), és így le tudnám szűkíteni a kört.


Remélem segítettem,

14/L (ha fiú vagy, ne riasszon vissza a nemem, nem fogok nyáladzós animéket ajánlani, ha nem szeretnéd :D)

2016. jan. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ,nagyon sokat segítettél mindenképp megnézem őket!!Egyébként lány vagyok ,és nem vagyok túl válogatós műfajok terén lényeg hogy a sztori jó legyen !:)
2016. jan. 9. 14:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A Fullmetal Alchemist Brotherhoodot én is ajánlom!

A mangát és animét is nagyon szeretem. Szerintem nagyon jó története van, vannak vicces dolgok és meghatóak is, illetve jó harcok, szerethető karakterek.

Spoiler nélkül arról szól a történet,hogy a két főszereplő elkövet egy, az alkímiában tiltott dolgot, ami miatt egyikük a kezét és lábát, a másik a testét veszíti el. Felkerekednek a Bölcsek kövének megkeresésére,hogy azzal képesek legyenek visszaalakítani a testüket az eredeti formájába, de utazásuk során egy sokkal nagyobb kaliberű "dologra" bukkannak.

Az animének 2 változata van, magyar címen az egyik a Fullmetal Alchemist: A Bölcsek kövének nyomában, a másik a Fullmetal Alchemist Testvériség. Mindkét verzió kb. megegyezik a Greed/Kapzsi nevű homunculus felbukkanásáig,de utána az első az kb. fillerré vált, a 2. (a Testvériség) pedig mindvégig a manga alapján készült,így én ezt ajánlom,és ha bejön, akkor próbáld meg az 1.verziót.


Death Note

Kissé sötétebb, de nagyon izgalmas. Nem tudhatod,hogy mi fog történni következőben, és ebben meg is halnak a karakterek, nem úgy, mint más animékben.

A főszereplő, Light megtalál egy halállistát, amibe ha beírja valaki nevét, akkor az meghal. Így rejtélyes halálesetek történnek és az ügyet Light apja (rendőr) kapja meg, illetve elkezd nyomozni L, a világ legjobb detektívje is.


Attack on Titan

Még csak 1 évad van belőle,de ebben az évben jön a 2. évad. Ezt is csak ajánlani tudom.

Az emberek egy falakkal körülvett területen élnek. A falakon túl titánok vannak, amik minden élőlény mellett békésen elvannak, azonban az embereket megeszik.


Berserk

Egy kissé keményebb, véresebb anime és csak egyetlen évadot csináltak belőle (plusz kb. 3 moviet), így nagyon lezáratlan marad a történet.

Egy kardforgató, Guts a főszereplő, aki egy zsoldos, és csatalkozik a Griffith vezette zsoldosseregbe, akik magasra jutnak...és nagyot esnek.


One Piece

Nekem személy szerint a kedvencem. Legalábbis a manga, mert az animében sokszor sokáig húzzák az időt és néhány éve nagyon hosszú az intrója is, kb. 6 perc.

Akik elkezdik nézni, azok közül sokan abbahagyják néhány rész után, mert unalmasnak vélik az elejét és az elején még a grafika is sokkal gyengébb. Ez egy kb. véget nem érő történet. Szerintem egy esélyt mindenképp megéri adni neki.

A főszereplő Monkey D. Luffy megeszik egy Ördöggyümölcsöt, amitől gumivá változik a teste, de nem lesz képes úszni és gyenge lesz a vízzel szemben. Ő akar lenni a kalózkirály, ezért elindul egy csónakkal,hogy legénységet toborozzon magának és megvalósítsa az álmát.

2016. jan. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen !!!:)

A One piecet én is nézem és nekem is örök kedvencem!:D

Elkezdtem a Fullmetal Alchemist Brotherhoodot és telejesen igazatok volt, már most nagyon tetszik,pedig még csak az 5.résznél tartok,szóval még egyszer örök hála az ajánlatért!:D

Persze a többinek is utána néztem amit írtál és az Attack on titan is nagyon meg fogott ,az lesz a következő!!

2016. jan. 9. 18:58
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A FMA Brotherhood első része amúgy filler, szükséges volt így csinálni (Homonculus szerepeltetése), hogy az emberek akik nem olvasták a mangát egyből lássák hogy ez nem egészen az első adaptáció remake-je amit le akarnak tolni a torkukon.


Amit még ajánlok:

Naruto, régi nagy kedvencem de azt hiszem mindenki ismeri.

Code Geass izgalmas, elgondolkodtató, jó történettel és karakterekkel, ha tetszik a Death Note, akkor ezt is mindenképp érdemes megnézned

Steins;Gate, kis realisztikus időutazósdi (visszaküldött banán, sms, NO terminator)


Amit nem ajánlok az az Attack on Titan, hiperagresszív és propagandisztikus. Nem ok nélkül szeretik sokan, de nem árt tudni mit látsz benne.

2016. jan. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!