Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ilyen animéket tudtok?

Ilyen animéket tudtok?

Figyelt kérdés

Olyan tipikus sulis animéket keresek. Amiben nincs harc, nincs semmi különleges képességük a főszereplőknek.

Az lenne a legjobb, ha lenne benne puszi-puszi. :D

A Kamigami no asobi, és a hasonló háremek nagyon tetszettek, de ugye ezekben nem volt puszi.

A Diabolik Lovers 1. évada is elfogadható volt, de ugye ez meg picit extrásabb.

Ha úgy nagyon kellene példát mondani, akkor a Kaichou wa maid sama, esetleg Lovely Complex, Nana.

Remélem érthetően fogalmaztam, és tudtok ilyen animét/animéket. ^^



2016. ápr. 4. 18:13
 1/6 anonim válasza:
Én a Méz és lóherét ajánlom vagy úgy találod meg, hogy honey and clover
2016. ápr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul slice of life animéket keresel, ami vagy sima romantikus, vagy fiúhárem moslék :D

Utobbiból sajnos nem tudok neked mondani, mert az ismeretségem bennük kimerül azokban, amiket felsoroltál (ja nem is, még ismerem az Amnesiát. Hát az se volt egy mélyenszántó műalkotás :D).


Romantikus (suli):

~~ Acchi Kocchi

Ebben nincs csók, de ez a világ legcukibb animéje, amit életem során volt szerencsém látni :D

~~ Ao Haru Ride

Az anime alig dolgoz fel valamit a mangából, így abban korántsincs lezárva a történet. A mangát én elolvastam, szóval keveredtek az emlékeim. A mangában tuti volt csók, azt már nem tudom, hogy az animében is.

~~ Bokura wa Minna Kawaisou

Nagyon rég láttam, így nem sokra emlékszem belőle, de nincs benne csók, ebben biztos vagyok, mert az utsó jelenet az volt, hogy a srác megkapta a lány telszámát :D

~~ Chuunibyou demo Koi ga Shitai

Ebben egy bizonyos "szinten" van fantasy, mert a szereplők egy [megj.: létező] 'Chuunibyou' nevezetű betegségben szenvednek, aminek eredményeképpen szentül meg vannak győzödve róla, hogy különleges erők birtokában vannak. Szerelmi párosunk Rikka fele még mindig nem gyógyult ki a kórból, de a srác, Yuuta már igen, és mélységesen szégyelli Sötét Láng Mesterként eltöltött napjait.

~~ Kimi ni Todoke

Tipikus népszerű srác - kirekesztett lány sztori, bár elég pojéntosra sikerült. Nincs benne semmi ilyen depressziós dolog, a lány még a sorozat elején összebarátkozik két osztálytársával, szóval nincs totálisan egyedül.

~~ Nagi no Asukara

Nem tökéletesen felel meg a feltételednek, mert van benne egy halovány fantasy elem. A sztori helyszínéül ugyanis egy tengerparti kisváros, illetve a tenger mélyén fekvő, szintén emberekkel lakott faluban játszódik. A vízfenéki emberek annyiban mások a felszíniektől, hogy van egy "hártya" a bőrükön, emiatt tudnak lélegezni meg egyéb dolgokat csinálni a víz alatt, illetve külsőség, hogy mindegyiküknek kék szeme van. Képesek kimenni a szárazföldre, de bizonyos időközönként vízhez kell jussanak, mert különben a "hártyájuk" kirepedezik, ők meg megmurdelnek. Mivel lényegében kihalófélben van a tengerfenéki falu, a maradék 5 iskoláskorú diákot kiküldik a felszínre tanulni. Így az anime feléig van egy aranyos kis sulis vígjátékunk. Aztán jön az (animéhez képest) halálkomoly fordulat, és az egész totál depressziós lesz (a poént nem lövöm le), de persze a végén mindenki boldog. A szerelmi rész elég bonyolult, mert fiú1 szerelmes lány1-be, lány1 szerelmes fiú2-be, fiú2 szerelmes lány2-be, lány2 pedig instant belezúg az egyik felszíni srácba. Mondjuk a depressziós fordulat miatt ez a lánc megoldódik (SPOILER) lány1 összejön felszni sráccal, fiú2 lány2-vel, fiú1 meg lenyeli a békát és egyedül marad. :D

~~ Nisekoi

Sulis nem-annyira-hárem vígjáték. Volt egyszer egy fiú, aki kiskorában igéretet tett egy lánynak, hogy nagykorukban összeházasodnak majd, de nem emlékszik a lányra, csak a lakat maradt meg, ami a megegyezés alapján nála van, a kulcs meg a lánynál. Most nem fogom az ok-okozatokat elmagyarázni, de a lényeg, hogy Főszereplő Srác el kell játsza Főszereplő Lánnyal, hogy járnak, eközben egy Másik Lányba szerelmes, és megjelenik két új csaj, akik közül az Irritáló folyton Főszereplő Srácon csüng, a másik, Bérgyilkos pedig bölcsen elrejti az érzéseit, mert űrnője, Főszereplő Lány időközben belezúg Főszereplő Srácba. Közben Másik Lány is belezúg Főszereplő Srácba, de mivel túl beszari, nem meri elmondani neki. Aztán kapunk utalásokat arról, hogy Főszereplő Srác elkezdett érzéseket táplálni Főszereplő Lány iránt, és útközben kiderül, hogy Főszereplő Lánynak, Másik Lánynak, Irritálónak és Bérgyilkosnak is van kulcsa a lakathoz. Jó, mi? :D

~~ Ookami Shoujo to Kuro Ouji

Ez a csudálatos történet az iskola hazug csajáról, a suli ügyeletes, bunkó szépfiújáról, és az ő messze nem egészséges szerelmi kapcsolatukról szól. Ez a bizonyos szerelmi kapcsolat egyébként egy "eljátszuk, hogy járunk" szituációból kezd kialakulgatni a sorozat folyamán.

~~ Servant x Service

A város Önkormányzatához 3 új dolgozó érkezik: Hasabe Yutaka, aki bár rendkívül okos, és hasznos munkaerő, mindent megtesz, hogy lógjon a munkából (ez a tevékenység raktárban alvásban és csajozásban nyílvánul meg), a következő személy Yamagami Lucy (...), aki ki nem állhatja előbbi férfiegyedünket megszállott flörtölési mániája miatt. (megj.: a neve utáni "..." okkal van ott). Hasabe, aki állandóan hecceli Lucy-t, végül beleszeret a fiatal nőbe, de nagyon tepernie kell, hogy elhomályosíthassa a róla kialakult nőcsábász képet. Harmadik dolgozónk Miyoshi Saya, aki egy nagyon kedves és udvarias lány, éppen ezért napról napra elkapja a részlegéhez érkező idős nő, aki órákon át mesél neki kedves unokájáról (össze is akarja adni őket:D). Az anime az ő vicces (néhol egyenesen röhejes) mindennapjaikról szól.

~~ Shigatsu wa Kimi no Uso

Adott egy zseni zongorista fiú, aki 11 évesen számos hangversenyről vitte haza az első díjat, de miután édesanyja meghalt, nem ült zongora elé. A jelenben Arima 14 éves, és miután megismerkedik egy hegedűművész lánnyal, Kaorival, végigkövethetjük, ahogy a lány újra a zongora elé csalogatja. A végére készíts zsepit!


Írnék még, de elfáradtam :D

Ha kell még valami ajánlás vagy ilyesmi, nyugodtan írj privátban! :D

2016. ápr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Whao, nagyon köszönöm.

1-2 már láttam, de meghoztad a többihez is a kedvem. :D

Nem vagy semmi, hogy erre szántad az idődet. ^^

2016. ápr. 4. 22:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Nisekoi mellett +1 szavazat.Mindenképp ajánlom,ha megtetszik a mangát is olvasd,mert most nagyon jó részek vannak. :)
2016. ápr. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lovely complex

Elsirtam magam a röhögéstől az egyik részben semmi képesség nincs+romantikus (megtalálható magyar szinkronban is).

2016. ápr. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sszun válasza:
Bakuman anime mindenkép jó mindenre jó:DD sulis romantika és érdekes(dragonhall oldalán letudod tölteni)
2016. ápr. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!