Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szeretnék szebben rajzolni,...

Szeretnék szebben rajzolni, hogyan?

Figyelt kérdés

Gyakorolgatok, már mennek a dolgok valamennyire.

manga szereplőket szeretnék rajzolni, de nem jön össze. "Nem manga szereplők mennek jól ><" Ezért arra gondoltam hogy lemásolok 1 pár netes képet hogy rávezessem magam a stílusára, de a másolás nagyon borzasztóan megy.. Nagyon nem ugyanakkorák a vonalak, nem ugyanakkora szögbe csinálom és a végére valami borzasztó firka lesz belőle.

Valahogy nem tudnák könnyebben megtanulni manga szereplőket rajzolni, vagy könnyebben másolni?



2016. máj. 16. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Rajzolj segédvonalakat,pl egy nagyobb háromszöget és döntsd el,hogy melyik tesrészét melyik vonalban szeretnéd rajzolni.Nekem ez bevállt és eléggé jól tudok rajzolni azóta.Meg ugye kell hozzá akaraterő,és kitartás,meg persze türelem.

2016. máj. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Aha értem, kipróbálom. Köszi. :D
2016. máj. 16. 10:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Vonatkoztass el attól, amit látsz. Ha az egy orr, amit látsz, ne úgy gondolj rá, hogy az egy orr, hanem úgy, hogy az egy jellegzetes alakú gúla. Figyeld meg, milyen alakzatokból, testekből áll össze egy összetett alakzat, mint pl. egy arc. Figyeld meg a low poly portrékat ( [link]
2016. máj. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Rengeteg anime-manga rajongó esik ebbe bele. Ebből szeretnek is hasznot húzni az "oktató" könyvekből stb.


A rajz nem egy olyan dolog, hogy látok egy rajz stílust s nekiállok, úgy hogy azelőtt max pálcikaembereket firkáltam.


Mindennek van alapja, amiket éveken át tanul egy tehetséges ember is.


Ha ez így menne, akkor nem kellett volna annyi éven át papír felett görnyednem s a művészeti suliba járni a napi 10-12 tanórákra. (általános alsóba megmondta oszt főnök: művészetis lesz a kislány. 7-8.osztályban Bene János művészúr tanított a grafikai alapokra stb.)


Vonalkezelés s arányérzék az ami alap. Nekem az elejétől fogva mondták, ne akarjak ugyanolyan stílusba rajzolni amiket látok. Ki kell alakítanom a sajátomat.


Grafikai alapokra less rá, ábrázoló geometria és anatómiára.

2016. szept. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!