Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi az a Kurama-jelenség?

Mi az a Kurama-jelenség?

Figyelt kérdés

Az alábbi blogon olvastam a Kurama-jelenségről, az #1 pont végén: [link]


Mi az a Kurama-jelenség? Valaki el tudná magyarázni?



2016. jún. 7. 20:10
 1/4 D-Mano ***** válasza:
100%

Ha tippelnem kellene a Yu Yu Hakusho Kuramájáról van szó. Enyhén nőies kinézetű férfikarakter. Japán szinkronban még nem hallottam a hangját, de pl. az angolban a nemének megfelelő szinkront kapott. A magyar változatban viszont nő a szinkronhang. Szerintem a legtöbben nagyot néztünk, amikor az anime folyamán kiderül, hogy férfi. Én pl. akkor jöttem rá az igazi nemére, amikor az anime közepén egyszer teljesen látszódott a mellkasa.


Tehát a magyarok elvétették a karakter nemét, így félreszinkronizálták.


Asszem ilyesmi lesz a jelenség alapja.

2016. jún. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. :-)
2016. jún. 8. 00:03
 3/4 anonim ***** válasza:

A japánoknál egészen megszokott, hogy lányos/fiatalabb fiú szereplőknek kicsit öblösebb/fiúsabb hangú női seiyuuk (szinkronszínészek) adják a hangjukat. Ez történt Kurama esetében is, a magyarok csak ezt vették át a japánoktól. De ez más animében is megfigyelhető, a magyar szinkronos Narutóban is (a Jetix-es verzióban) Haku szintén női hangot kapott, illetve a Death Note szinkronjában először Near is (bár később javították fiúra, ahogy az Animex-es Narutoban is Haku fiú hangot kapott már).


Szóval ebből kiindulva gondolom, hogy igen, a "Kurama-jelenség" azt takarja, hogy a japán hagyományokat követve megtévesztő a magyar szinkron, mert a szereplő nem a nemével azonos hangot kap. Van, akit ez zavar, engem speciel nem, mert a japánban is megszoktam már. xD

2016. jún. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 D-Mano ***** válasza:

Nos, azóta belehallgattam a japán szinkroba is (a kérdés szöget ütött a fejemben...), és egész hasonló a magyar szinkron a japánhoz.


Nekem mindig is tetszett a szinkron, még azután is, hogy rájöttem az igazságra.


1-es válaszoló

2016. jún. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!