Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A doujinshiket mangakák...

A doujinshiket mangakák rajzolják, de árulják őket japán boltokban. Akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés
A mangakák általában egy általuk kedvelt sorozathoz készítenek doujinshiket, amiket aztán meg lehet vásárolni émelyik boltban japánban. De akkor ki adja nekik erre a jogot? Megvásárolják, hogy pénzt kereshessenek rajta? Vagy mi ez? Mert a karaktereket nem ők találják ki, hanem már benne vannak egy animében, szóval nem értem :D

2016. jún. 15. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem magukon a karaktereken nincs copyright, szóval ezt szabad nekik...
2016. jún. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Na, utánanéztem és VAN copyright, ráadásul elég szigorú, hivatalosan illegális is lenne.

De a legtöbb stúdió/alkotó nem csinál nagy ügyet belőle, mert közvetlenül őt nem károsítja, ráadásul akár még reklámként is szolgálhat az eredeti műnek. Magyarán nem perelnek, mert összességében nyereségesen jönnek ki belőle.

2016. jún. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Áhhh értem... Akkor reklámként fogják fel, ami csak feldobja nekik az üzletet. :) Köszi
2016. jún. 15. 22:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Változó a hozzáállás, de igen, a legtöbben ingyen reklámnak fogják fel :)
2016. jún. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul sok doujinshinek az eredeti manga mangakája a rajzoló/szerző, csak álnéven.
2016. jún. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!