Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi az a HD film? És hogy...

Mi az a HD film? És hogy keressem a boltokban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Röviden az volna a kérdésem, hogy mi is az a HD film egészen pontosan? Mert tudom, hogy vannak dvd filmek, ami elvileg max 768x576 felbontású lehet, vannak a Blu Ray filmek, és már újjabban a 4K filmek. A neten már sok helyen láttam, hogy bizonyos video feltöltő oldalakon 1080pben vannak a filmek. Na most egy áruházban, vagy webshopon hogyan keressek HD felbontású filmekre? Mert mindenhol csak Dvd, Blu Ray, és esetleg 4k felbontású filmeket találok. Valamit biztosan nagyon benéztem, de sajnos nem értem. Ezért tettem fel a kérdést. Köszi előre is!



2015. máj. 27. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szia.

Ha az 1080p-ben lévő filmeket keresed, akkor a Blu-ray kell neked.

2015. máj. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 HalkHogen ***** válasza:
100%
Csak legyen eszköz is, amivel lejátszod, ugyebár.
2015. máj. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szóval a HD lényegében Blu Ray? Akkor viszont nem értem, hogy hogy van sok Bud Spencer - Terence Hill film egyes videofeltöltő oldalakra feltöltve HD-ban, amikor Blu Ray-re mindössze 2 jelent meg hazánkban? Play Station 4-en tudom lejátszani a filmeket.
2015. máj. 28. 10:03
 4/5 HalkHogen ***** válasza:
100%
Külföldi HD-képre rárakják a magyar hangsávot szerintem.
2015. máj. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bellobig válasza:
A BD valóban HD minőség minden esetben, de van full HD DVD is! Ehhez viszont Full HD-s lejátszó kell. A BD lejátszó azért jobb, mert mindkettőt viszi.
2015. máj. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!