Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a Dragon Ball Super-ről? (Spoiler! )

Figyelt kérdés

Szeretném leírni az én véleményem a sorozatról:

Nekem ez az 54 rész eddig vegyes érzéseket váltott ki.A Bills-es Battle of Gods saga szerintem sz ar volt,nem látom értelmét egy ellenfélnek aki legyőzhetetlen,de jófejségből megkímél mindenkit.A ssg átalakulást nem is értettem,főleg ezzel az energia adós dologgal.Szerintem nem illik a Dragon Ballhoz.Aztán megint jött Frieza,ami jó poén volt,amig el nem érte ezt az arany formát,egy abszolút bull shit indokkal.Nyilván az edzéstől elérheti Goku erejét,amikor a közelében sem volt a Z végére.Az ssgssj pedig a Super legkomolyanvehetetlen része eddig.Miért kell Gokunak(és persze Vegitanak,mert nehogy már lemaradjon) elérni a sorozat elején egy ilyen erős formát?Nem azzal van bajom,hogy behoztak egy átalakulást az ssj3 után,mert ez várható volt,hanem hogy ezzel már a pusztítás istenével is lehet harcolni.Hagyjuk már...Aztán jött a párhuzamos univerzum dolog,amiben voltak lehetőségek,és a harci torna is jó ötlet volt,de Goku természetesen olyan kur va erős,hogy egyik küzdelemnek sincs feszültsége.Ha egy kicsit is rosszul áll,átmegy kék hajúba,és elpi csáza az ellenfelet gond nélkül.Kivéve persze az idő megállító csávót(már a nevére sem emlékszem,ennyire volt jól felépített,és emlékezetes karakter) mert kell valaki aki kicsit azért megszorongatja.Aztán kaptuk Future Trunksot és Goku Blacket,ami szerintem a sorozat eddigi legjobb része.Bár Trunks valamiért vissza esett egy kislány szintjére (még Son Gohan is tökö sebb volt a Namek saga alatt) és a hajszínét is elkúr ták,a Zamasus-időváltoztatós vonal szerintem baromi érdekes,kivéve persze ha nem barmolják össze.Ezeken a dolgokon kívül a bajom még a karakterek.Mindenkit a lehető legjobban kisarkosítottak.Goku hülye mint a se gg,és csak harcolni akar,Vegeta mogorva,Bulma okos,Bills és Whis éhes és roh adt erős.Ennyi az összes fő karakter tulajdonsága.A maradék karakterből szinte semmit nem látunk,csak persze Pilafot,meg Mait,akik rengeteget tesznek hozzá a cselekményhez.Összességében nem élvezhetetlen a sorozat,csak irgalmatlan sok hibája van.A Z-hez képest az egész sorozat egy Budokai Tennaichinek tűnik ami dobálja be az erősebbnél erősebb karaktereket,a maradék időben meg az átvezető animációk adják a történetet 30 másodpercekben.Végig fogom nézni a sorozatot,de nagyon remélem hogy Toriyama össze kapja magát,mert ez eddig harmat gyenge.

A másik kérdésem hogy szerintettek mi lesz a történet folytatása?Mert szerintem összevonják a Heroes/Online/Xenoverse idő megváltoztató démonos történetével,ami nem lenne baj,de mivel ott van Son Goku,aki képes a Kaio Kent használni együtt az isteni erejű átalakulásával(pls...),megint súlytalan,tét nélküli küzdelmeket kapunk.



2016. aug. 16. 23:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem gyengébb, mint a GT. Egyébként én már a Buu sagánál is nagyon húztam a számat, nekem már ott is sok volt a transzformáció és teljesen szembe került a sorozat mindennel, a Namek sagáig jellemezte.
2016. aug. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ezzel a rajongók nyomására szeretné Toriyama a vágyakat kielégíteni,kevés ötlettel,de sajnos mára az elvárások a Dragon Ball iránt a minél magasabb harci erökben,és új átalakulásokban merülnek ki.Hiába irna jó történetet a mai,Kai-on,és videojátékokon szocializálódott közönségnek csak a minél erősebb ellenfelek harcai kellenek.Jó példa erre Goku Black rózsaszín haja.Mégis ki gondolta azt komolyan?
2016. aug. 16. 23:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lett. Igaz az első 2 sagát kegyetlenül untam, mert már láttam a 2 filmet ami alapján készítették. Beerus nem volt igazi gonosz az elején sem, a Földet is csak azért akarta elpusztítani, mert valaki tiszteletlen volt vele. Hogy Frieza miért lett olyan erős arra is teljesen korrekt indokuk van, mutánsnak született, de soha nem érezte szükségét, hogy edzen, mert senki nem volt erősebb nála és ugyan úgy a túlzott elbizakodottsága okozta a vesztét mint a Dragon Ball Z-ben, hogy amikor elérte az új formáját, nem edzet vele elég ideig és ezért kezdett csökkenni az ereje harc közben. A 6. és a 7. univerzum legerősebb harcosa kb ugyan olyan erős volt, Hit pedig egy jó karakter, Black Goku pedig az eddigi legjobb főgonosznak tűnik. Trunks nincs kislány szintjén, csak a többiek vannak isteni szinten. Goku SSJ blue + kaioken = Hit, szóval nincs még Goku dominancia a sorozatba, plusz a kaiokent nem is tudja hosszú ideig használni. Nem vonják össze a Xenoverssel. Nem olyan bonyolult a háttértörténet. Valószínűleg Zamasu fúzionált Goku halott testével a potara fülbevalók segítségével, ami mindent megmagyaráz és elkezdte kipusztítani az embereket az összes univerzumból. Így rendelkezik Goku Android saga előtti és a saját emlékeivel is. Ezért is ismerte fel Vegetát. Goku Black pedig rózsaszín hajú super saiyenné tud majd transzformálódni, ami méltó ellenfele lesz Gokunak, sőt megkockáztatom, hogy Vegetával együtt se tudják majd legyőzni.
2016. aug. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mondjuk a Kai pont jobb lett, mint az eredeti. Jót tett az újravágás a cselekmény ritmusának és kikukázták a történetet sehová sem mozdító filler arc-okat.
2016. aug. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal jobb, mint a GT. A GT számomra erőltetett és gyerekes volt; főleg az eleje, ahol csak utazgattak az űrben. A Super szerintem jól ki van találva, nekem tetszik. A története nem vontatott, és habár van 1-2 túlzott rész benn, szerintem jó így. A fejlődést ettől függetlenül jobban is megoldhatták volna, mert az erőátadás és a blue SSJ elérése is megalapozatlan volt. Vegita el se érte az SSJ3-at, de át tudott blue SSJ-be változni, ami furcsa. A szinteknek szerintem követniük kellett volna egymást, persze ez már a GT-ben sem így volt, az SSSJ4 formánál. A szitu majdnem ugyan ez volt.
2016. aug. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem sem tetszett a god meg a frieza saga ... A bajnokság az igen, és csak szólok SPOILER SPOILER SPOILER

Black Goku-nak az új átváltozása SSJ pink lesz... ._.

2016. aug. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Kenzo Tenma ***** válasza:

A sorozat elején ilyen erős formát elérni? Még így is gyengék. Whis és Bills sem a legerősebbek pedig többször olyan erősek mint Goku vagy Vegeta. És most lesz megint egy tournament amit Zeno sama ajánlott be ugye az összes univerzum legerősebb harcosainak részvételével. Szóval lesz bőven erős ellenfél.


Az "időmegállító csávó" (Hit) pedig hagyta nyerni Gokut.

2016. aug. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Monakát hagyta nyerni, nem Goku-t. Gokunak adott egy kis pihenési lehetőséget, mert elárulta, hogy milyen infókat tud róla.
2016. aug. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kenzo Tenma ***** válasza:
Na, pont fordítva, elénzést. A lényeg, hogy nem tudtuk meg mi lett volna a harcukból, mert Hit még bírta volna mivel baromi erős, lehet, hogy a kaio ken elmúlt volna mielőtt Hit kifárad és így ner.
2016. aug. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!