Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ghost in The Shell c. animének...

Ghost in The Shell c. animének hány része van?

Figyelt kérdés

Ugyebár részben ez az anime ihlette a Matrix c. filmet, és ezért szeretném megnézni.

Hány része van, és sorrendben hogy következnek?



2016. aug. 29. 20:10
 1/6 anonim válasza:
2016. aug. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez a teljes lista? Nincs több rész?
2016. aug. 29. 20:19
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Az 95-ös és a 2, filmek, a Stand Alone Complex és a 2nd Gig 26 részes sorozatok, a Solid State Society ismét csak egy film, az Arise 1-4 pedig 45 perces OVA részek.


Én ezt a sorrendet ajánlom:


Ghost In The Shell (95)

Stand Alone Complex 1-2. évad

Solid State Society

Ghost In The Shell 2: Innocence


A 2-t azért raktam a végére, mert nagyon elvont és a többi részhez képest kevésbé kapcsolódik a GITS-hez, ezért csak akkor ajánlom, ha nagyon érdekel a franchise, vagy szimplán szereted Mamuro Oshii stílusát.


Sajnos az Arise-ról ezt már nem lehet elmondani. Egy buta cyberpunk tablet reklám, aminek néven kívül köze sincs a GITS világához. Javaslom, ha már mindent láttál és még mindig érdekel a GITS, akkor inkább a mangát lapozd fel ehelyett.

2016. aug. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor ebbe a sorrendben fogom megnézni őket. Köszönöm a választ!

A Matrixhoz csak az első rész kapcsolódik inkább, vagy a többi is? Mennyire adják vissza a film hangulatát?


Nem vagyok nagy anime fogyasztó, bár úgy hallottam, hogy van egy pár alapmű amit érdemes megnézni, pl. Death Note, Another. (Csak azt a 4-5 animét láttam amit kb. 15 éve a kölyökklub adott, még ovis koromban.)

2016. aug. 30. 17:14
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

A Mátrixra csak az első film volt hatással, bizonyos témáit és képi elemeit szinte egy az egyben vette át, de e mellett a GITS jó néhány jelentének is emléket állít. Például a tarkón elhelyezkedő agyi csatlakozó, vagy a híres piaci üldözős jelenet.


A második rész már inkább egy elég elvont művészfilm és nem volt sok köze az elődhöz, szóval itt már nem sokat találsz a Mátrixra ható elemekből.


A Stand Alone Complex viszont már egy sokkal érdekesebb téma. Gyakorlatilag továbbgondolja az előd koncepcióit és az internet modern társadalomra gyakorolt hatásait mutatja be, miközben továbbgondolja a első GITS-ből és így a Mátrixból is ismert virtuális valóság témáját.


Nem tudom hallottál-e róla, de Wachowskiék készíttettek egy rövid anime sorozatot a Mátrixról méghozzá The Animatrix címen. Lényegében különálló, a Mátrix világában játszódó melléktörténeteket tartalmaz és mindegyiket más-más híres stúdiókkal és rendezőkkel készíttettek. Igazából ami itt érdekes, hogy a második és harmadik rész egy előzmény a filmekhez és elmeséli hogyan tört ki az emberek és gépek közötti háború.


A Death Note egy kifejezetten kellemes természetfeletti elemekkel tűzdelt krimi. Alapműnek nem mondanám, de remek választás az animékkel ismerkedni vágyóknak. Ellenben az Another csak egy ostoba gorefest. Horrornak is és rejtélynek is gyenge.


Ha kicsit ismerkedni szeretnél a témával, akkor a GITS franchiseon kívül ezeket ajánlom:


Cowboy Bebop

Perfect Blue

Millenium Actress

Tokyo Godfathers


Esetleg, ha szereted a 80-as évek elborult akció és rajzfilmeit, akkor JoJo's Bizarre Adventure.

2016. aug. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy készítettek a Matrix írói egy anime sorozatot is.

Na, akkor az Animatrixot is hozzácsapom majd a GITS-hez.

Köszönöm a részletes információkat.

2016. aug. 30. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!