Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok ajánlani jó animét...

Tudnátok ajánlani jó animét egy olyannak aki még életében nem látott hasonlót se de szeretné megkedvelni? (csak mert a haverjaim közül csomóan néznek)

Figyelt kérdés

Kritérium féleség:

valami romantikus, esetleg vicces, izgalmas, lehet véres is, jó karakterek

ne legyen ez a határ ostoba meg fárasztó féle



2016. szept. 3. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Chihiro szellemországban
2016. szept. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
A vándorló palota - anime film mint az előző, ugyanattól a stúdiótól, A Chihiro Oscar-díjas is
2016. szept. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1,2

Nem hiszem hogy Miyazakival kellene kezdeni és nem azért mert nem jó, kitűnő és gyönyörű művészfilmek, csak majdnem mind gyerek célközönségnek szólnak. (szerintem a kérdező nem olyat keres)

Én ezeket ajánlom kezdő animének (egyik sem nagyon elvont, de azért összességében mindegyik értelmes mű):


Death Note (magyar szinkron tök jó hozzá, nézd azzal)

Btooom! (feliratozva megtalálod az AnimeAddicts-on.. Rohadt jó, csak befejezetlen)

FMAB (shonen, de abból a legjobb amit valaha láttam)


Ha pedig mégis Miyazaki, akkor a Szél Támad, szerintem a legjobb alkotása.


Egyébként ha még ezeknél is érettebb műveket keresel, abban is tudok segíteni, csak azok nem épp a kezdő kategóriába tartoznak :D

2016. szept. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előző válasszal, Miyazaki filmjei jók, de nem a legjobbak arra, hogy a kezdőknek azokkal példálózzunk, mert (egy-két kivétellel) kvázi mesék.


Ellenben a Fullmetal Alchemist Brotherhood (FMAB) és a Death Note tipikus kiindulópontok. Mindkettő viszonylag igényes magyar szinkronnal rendelekzik és a saját shounen-nek nevezett műfajukon belül kiemelkedőek.


Az már csak a saját ízlésemen múlik, hogy én inkább az előbbit ajánlom neked. ;)

2016. szept. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TR75 ***** válasza:
100%
Kaubói Bibappu - Cowboy Bebop
2016. szept. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Márpedig animét csakis eredeti nyelven nézünk!
2016. szept. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a Slayers volt az első animém. Szerintem nagyon jó az első 3 évad. Elég hosszú sorozat.
2017. márc. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!