Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Sailor moon-t erdemes elkezdeni?

Sailor moon-t erdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés

2016. szept. 19. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Melyiket?


A mangát érdemes, a hossza ne riasszon, mert - bár az átváltozások egy idő után uncsik - érdekes.


A Classic (1992-es) széria jó, csak épp nem sok köze van a mangához - de a zenék pl. nagyon szépek benne. Ha nézed, NE magyarul, mert az szét van cenzúrázva (pl. Haruka fiú, Artemis lány, a Stars évad pedig nem létezik a nyelvünkön). Én németül nézem, sokkal igényesebb a szinkron is.


A Crystal széria (2014-es) teljesen mangahű, azt pedig eredetiben (angolul, németül) találhatod meg, felirattal. Ja, és az még csak a manga "Mugen-act" részénél tart.

2016. szept. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Eredetiben, angolul, németül?

Az eredeti japán.


Szerintem megéri. Megmondom őszintén, nekem a Crystal jobban tetszett. A régi Sailor Moont gyerekként imádtam, újra akartam nézni, de nagyon nem jött be, max. nosztalgiázni volt jó. A Crystal nekem jobban tetszett (az első évad animációját leszámítva, de a második - vagy harmadik, kinek hogy tetszik - évadra már az is sokkal szebb lett, szinte hibátlan). A cselekmény pörgősebb, sokkal jobban tetszik a karakterek közötti viszony, és szerintem valamivel komolyabb lett. Ettől függetlenül ajánlom a legelső szériát is, de tényleg csak eredetiben, japánul érdemes megnézni, ahogy a magyarul megjelent animék egy részét is (nem a magyar szinkron miatt, hanem amiatt, mert nem az eredeti, japán forrást használták, hanem vagy amerikai, vagy francia, cenzúrázott és szétvágott verzióit).

2016. szept. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A sorozatot, az eredetit, ha anime mániás vagy akkor mindenképpen, én kiskoromban is, és most is nagyon szeretem, illetve az új Crystalt is érdemes, mert annak szebb a grafikája és az eredeti sorozattól eltér, de a mangát viszont követi (elvileg, nem tudom, azt nem olvastam).
2016. szept. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az eredetit érdemes, igaz nem az első szezonja a legjobb, de főleg az első szezon végefelétől kezdve egyre javul, grafika tekintetében is. Megmondom őszintén, nekem a Crystal nem tetszik, nagyon idegesítenek a karakterei mind megnyilvánulásban, mind rajzolásban (olyan 12 egy tucat animekarakterek), akkor már inkább a manga.

Ha kicsit visszariaszt az eredeti hossza, léteznek hozzá egy-egy szezont összefoglaló filmek, Bishoujo Senshi Sailor Moon Memorials címen. 5 db ilyen van, az animeweb.hu-n jelenleg a videó is letölthető hozzájuk és magyar felirat is található, esetleg érdemes ezekbe belenézni, hogy megtudd, bejönne-e maga a sorozat stílusa stb. ;)

2016. szept. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a Sailor Moon örök kedvencem marad,még így lassan 30 éves fejjel is bármikor végignézem.Engem a magyar szinkron nem riaszt el,mert azzal néztem régen is.Igaz tényleg szét van cenzúrázva,meg helyenként nagy marhaságokat fordítottak.Ha nem akarod magyarul nézni,akkor én az eredeti szinkront ajánlom.

Az új anime viszont nem nyerte el a tetszésem.Sem a zene,sem a karakterek,sem a sztori.Tudom,hogy ez az eredeti,de nagyon összecsapottnak éreztem.A 92-es változat tele volt fillerekkel,és csak néhol követte a mangát,de szerintem így volt kerek az egész.

2016. szept. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En inkább röviden mondom IGEN
2016. szept. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!