Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért lettek az Animék ilyen...

Miért lettek az Animék ilyen híresek?

Figyelt kérdés
Tudom hogy már olyan szar hogy jó de miért lett ilyen híres?Néha látom az embereket hogy még az égről is leimádkozzák a csillagokat ezért a műfajért.Persze régen én is szerettem a Dragon Ball-t de ezek az undorító,erőltetettek,elvontak már valahogy elvesztették a varázsukat de olyan sokan nyáladzanak rá hogy már kezd nekem kellemetlen lenni és ne kezdjétek el azt hogy mély mondandójuk van mert ezt ti sem hihetitek el!

2016. szept. 20. 14:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%

De igen, elhihetjük. Van amelyiknek mély mondanivalója van. És van ami szimplán csak vicces. Vagy romantikus, szimplán csak ötletes, vagy akármi.... Túl sokféle van belőle hogy felsoroljam. Nekem se tetszik mind, de nem is kell. Találok olyant ami igen - a többit meg meghagyom másoknak :)


"olyan sokan nyáladzanak rá hogy már kezd nekem kellemetlen lenni " Miért is? Mi közöd hozzá hogy másoknak mi tetszik? Ha meg olyanról akarnak veled beszélni ami neked nem jön be - hát istenem, mondd meg hogy "bocs, de engem ez nem érdekel" és kész. Hol itt a probléma?

2016. szept. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Miért lettek a filmek ilyen híresek? Miért népszerűek a sorozatok? Miért néznek az emberek rajzfilmeket?

Kb. ugyanaz a kérdés.

Az anime nem egy műfaj, hanem az animék több műfajba sorolhatóak, korosztálytól függően és függetlenül - és igazából én ebben látom a sikerüket.

Japánban mondhatni hagyományuk van az animéknek, külön iparágnak mondhatjuk, hatalmas pénzek forognak benne, rengeteg embernek adnak munkalehetőséget, és rengeteg embernek szórakozási lehetőséget.

Nyugaton pedig szerintem azért lettek ilyen népszerűek, mert olyan sokrétűek, hogy tényleg mindenki találhat kedvének valót.

Sajnos sokan - és úgy néz ki, te is - a Magyarországon leadott animékből, és azok közül is csak a shounenekből indulnak ki, és ezt az egy műfajt húzzák rá az összesre.

Igen is vannak mély mondanivalóval ellátott művek, de ezeket nem találhatod meg magyar szinkronnal. De ha magyar szinkronos animéből indulnál ki, ott is találnál komolyabbakat, pl. Ghost in the Shell.

(Azzal egyetértek, hogy az utóbbi kb. 5 évben kevés kiemelkedően jó anime került ki, túlságosan rámentek arra, hogy nyereségesek legyenek, így minden harmadik anime ecchi-hárem vagy shounen... de egyértelműen az jött le az írásodról, hogy nem vagy jártas a szubkultúrában, és nem erre irányul a kérdésed)

Azt pedig tényleg nem értem, miért zavar, hogy másoknak ez tetszik. Én pl. nem nézek sorozatokat, mégse írnék soha olyat, hogy "olyan sokan nyáladzanak rá hogy már kezd nekem kellemetlen lenni". Vagy nem szeretem a focit, de megértem, hogy vannak focirajongók, és elfogadom ezt.

Ráadásul az animéket nézők Magyarországon a társadalom nagyon kis részét teszik ki, úgyhogy azt se lehet mondani, hogy lépten-nyomon animésekbe fut bele az ember (bár elég sok animés előszeretettel hirdeti, hogy ő ide tartozik, és ezek közül is sokan elég erőszakosak, az ilyeneket én se kedvelem, ahogy azokat se, akik csak az animékről tudnak beszélni).

2016. szept. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Voltaképp Amerika után Japán a globális popkultúra fő nagyhatalma, és az animációs iparban is a világ élenjárói közé tartozik. Ráadásul az animék mellett ott vannak az egyéb kelendő művek, a mangaipar (képregények), a tokusatsu (japán effektfilmek és sorozatok, szuperhősök, szörnyek), visual novel-ek, videojátékok, az ezek által táplált merchandising birodalmak, meg egy rakás egyéb cikk. Ezek kölcsönösen népszerűsítik egymást, és sokuk Japánon kívül is jelentős tömegkulturális tényezővé vált. Ekkora irdatlan mértékű árukitermelés mellett pedig nem meglepő, hogy előkelő nagyságú fogyasztói közeg épül rájuk.


Mást nem nagyon tudok írni, mert már előttem alaposan kitárgyalták. De az animék népszerűsége ellenére tartsuk észben, hogy ez mégiscsak egy rétegérdeklődés, nem ismerik őket annyian, mint mondjuk az Amerikából bejövő filmeket meg sorozatokat. Magyarországra ez különösen igaz, itt teljesen más animekultúra alakult ki, mint pl. Olaszországban, ahol már a 70-es, 80-as években megkezdődött az animedömping. Nálunk az animék a tévében sorozatosan elbuktak, és nagyon kicsi nyilvánosságot kapnak, és talán részben emiatt tűnhet furcsának egy kívülálló számára, hogy mennyi rajongójuk van. Másfelől pedig sokan pont azért vonzódnak az animékhez, mert annyira mások, mint a hazai tévékből megszokott műsorok.

2016. szept. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
De bizony vannak mély mondandójú animék, amiket te ismersz azok valszeg a shounenek. Ezek tinédzsereknek készülnek, látványosak, elnagyoltak, bugyuták, sablonosak, de nem csak ilyenek vannak, ez egy stílus az animéken belül. De sajnos ezek a legnépszerűbbek, ahogy pl nyugaton is a szuperhős filmek meg a Transformers a menő... Ennyi.
2016. szept. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Na hát te sem láttál többet a Dragon Ballon és egy google képkeresésen túl. Gratulálok a véleményedhez, kérlek, jelezz vissza, ha ledolgoztad az elfogultságod és a kérdésed tényleg kérdés lesz, nem pedig véleménnyilvánítás.
2016. szept. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%

Talán mert jók?Egy az,hogy mindenkinek más tetszik,de attól a másikat nem kell elítélni.Én szeretem a romantikus,vicces animéket,de a mély mondani valókat tartalmazó animéket is szeretem.Szóval nem igazán jönnek be a harcos animék,de attól nem ítélem el.

Általában akik nem láttak még sok animét,azok csak azt hiszik,hogy Dragon Ball-ból,Naruto-ból,stb. áll.Szóval amit max a tv-ben láttak.De,nem.Vannak ettől eltérőek,akárcsak filmekben.Ha belekezdenél pár komolyabb vagy akár neked tetsző animébe,megértenéd.

2016. szept. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%
Khm, ennek az egésznek mégis mi köze a Battlefield 1-hez?
2016. szept. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Here we go again...
2016. szept. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
Mert olyan dolgok merülnek fel bennük, amik a filmekben nem nagyon szoktak.
2016. szept. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%
azért a shounenek közt is vannak jók és mondanivalóval bírók(pl. one piece, gintama)de tényleg nem egy műfaj és ne ezek alapján itélj.. pl. a death note , a full metal alchemist vagy egyb pszihológiája témájúak ami sokszor felnőtt emberek sem értenek igenis komoly mondanivalóval bírnak. Nem tetszik nem nézed, ennyi.
2016. szept. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!