Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Érezted már úgy hogy egy...

Renji7575 kérdése:

Érezted már úgy hogy egy sorozat után nem vagy képes újba belekezdeni? (ANIME) + tragádia fanatika

Figyelt kérdés

Találkoztatok már azzal a jelenséggel mikor elkezdesz egy sorozatot nézni aminek az összefoglalójárol is megmondanád hogy ez nem lesz nagy szám.. ám ahogy szépen lassan belemerülsz a részekbe.. rájösz hogy ezt kifejezetten neked találták ki.. Amikor olyan szinten megszerettetik veled néhány karaktert hogy majd összeszorul értük a szíved mikor szenvednek.. de mégis élvezed ahogy kínlódnak. A negatív gondolatok, egy "vicc"-ként emlegetett kettős öngyilkosság ötlete. Amikor kedvenceid megunhatatlan mindennapi élete egy szempillantás alatt romba dől..


És szépen lassan elérsz a végére amely valamelyik kedvenc szereplőd halálával végződik.. lyen befejezésre számítottál.. De valahogy nem vagy vele megelégedve, nem vagy képes azonnal feldolgozni.. ezért megnézed újra.. vagy képtelen vagy belekezdeni egy következő sorozatba egy jó ideig?


Amikor sokkal nehezebben dolgozod fel egy kitalált személy halálát mint pl egy szomszédodét..


Mikor váratlan események következtében a szíved kihagy egy ütemet.. Aztán látod haldoklani imádottadat akinélkül ma nem lennél az aki.. Végül miután összeesett és nem tudsz rajta segíteni mindent elnyom a torkodon kiáramló sikoly..


Vajon ez normális? Élvezem az önmagát megismétlő történelmű tragédiákat.. És régen még álmodtam is róla hogy ilyen dolgok velem/körülöttem is megtörténhetnének.. Annak ellenére hogy senkit nem akarok elveszíteni/fájdalmat okozni, ezek valahogy energiával töltenek fel.. valahol megáll bennem az idő és azt kivánom bár örökké így maradhatna.. Ez tragédia fanatika vagy inkább már már beteges dolog?



2016. okt. 7. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Hú... te aztán nem semmi vagy. :D
2016. okt. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Melyik anime tett ekkora hatást rád? :D

Az a baj,ha nem tudod megkülönböztetni a való életet és az anime világát,szóval ha egy fikcionális karakter súlyosabb lelki állapotot idéz nálad elő,az már komoly gond.Oké,ha megsajnálod a karaktert,mert való életben is megtörténhet,de sírni egy karakter miatt,meg ha a fizikai-szellemi állapodra kihat,ott gond van.Nekem volt,hogy a kedvenc karakterem meghalt és rosszul esett 1 hétig ment a fejemben,hogy másképp is lehetett volna,de azután már elfogadtam és nem hatott ki az életemre.Különben meg már hozzászoktam ahhoz,hogy mindig az veszt akinek én szurkolok,ez legtöbbször a romantikus animékben van így. :D

2016. okt. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
#2: Akkor azok is zakkantak, akik valaha életükben sírtak egy filmen? Hiszen az is csak egy kitalált karakterről szól, csak éppen nem megrajzolt formában, hanem egy színész által eljátszva.
2016. okt. 8. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hűha... Én is szeretem a tragikus befejezéseket (akár megírni, akár megnézni), de azért ennyire nem vetíteném ki őket a valóságra.

Voltak animék, amik nagy hatással voltak rám, pozitív és negatív értelemben is, és elgondolkodtattak, de aztán viszonylag hamar túlléptem rajtuk. Pl a Mahou Shoujo Madoka Magica és a Shinsekai Yori egyenesen sokkolt (főleg az utóbbi, azt nehezebben is tudtam feldolgozni, sokáig a hatása alatt voltam, a mai napig nem tudom újranézni, ellenben a Madokát évente egyszer-kétszer megnézem).

Próbáltál már esetleg írni? Akármit, fanfiction, novella, kisregény, regény, blog... Nekem elég sokat segített és segít a mai napig, akár a saját problémáim megoldásában is. Több történetem alapja valami tragikus gondolat volt, és a leírásukkal valahogy könnyebb lett átgondolni őket (pl. egyszer rokonlátogatás után, amikor mentünk hazafelé, azon gondolkodtam, "mi lenne, ha balesetet szenvednénk", és amint hazaértünk, elkezdtem írni egy történetet, aminek ez az alapja).

Nem tudom, mennyire sikerült érthetőre:) azért remélem, valamennyire tudtam segíteni^^

2016. okt. 8. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3. válaszoló.Írtam,hogy az nem baj,ha a film megérint és sírsz rajta,de ha már a lelki állapotodra kihat hosszabb időn keresztül és nem tudod megkülönböztetni a való élettől,akkor az már gond.Elérzékenyülni,stb. lehet.
2016. okt. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ez nem sírás.. csupán átérzed a jelenetet amit látsz.. általában pillanatokra.. avagy 1-3 másodpere mintha nem tudnám kontrollálni magma de utána megin minden normális:D


Egyébként ez a blog dolog jó ötlet.. mert tényleg úgyérzem erröl beszélni írni kellene.. de még mindig nem tudom hogy hova.. egyébként az anime neve shigatsu wa kimi no uso :D

2016. okt. 8. 09:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálam is van hogy mellbe vág egy két karakter halála vagy egyéb nem túl vidám befejezés.

Nekem van egy nagyon egyszerű megoldásom arra hogy elkerüljem a huzamosabb depit miatta. Nálam az a megoldás hogy olyan arányban nézek animékek hogy ha megnézek egy animét ami után szomorú vagyok akkor utána megnézek 2-3 laza hangvitelű animét. (általában ecchit,vígjátékot vagy slince of life-ot)

2016. okt. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy jó megoldás,hogy egy olyan anime után,ami megnézése után azt gondolod,hogy nincs jobb vagy épp nem kívánod,akkor is kezdj el egy következő animét nézni és kihevered előbb. :D
2016. okt. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen.. ezt már próbáltam.. de olyankor mindig ha a következő végére érek.. visszanézem az előző sound track jeit.. sajnos ezuttal olyasvalamibe tenyereltem ami nem egy két anime kivégzésével fog elmúlni.. Olyan mintha honvágyam lenne..
2016. okt. 10. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!