Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Halló! Tudtok ajánlani nekem...

Halló! Tudtok ajánlani nekem új animéket?

Figyelt kérdés

Az alapműveket már láttam, bár kinek mi az alapmű :D

Olyasmi, ahol a főszereplő nem ember, hanem valami természetfeletti lény. Igen, az attack on titant már láttam, de annál jobbakat szeretnék :))



2016. nov. 4. 15:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Monogatari Series (megjelenési sorrendet javaslok, nem kronológiait, mert ahhoz még nem jött ki minden része)
2016. nov. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Ha az alapműveket már láttad és csakis azokat, semmi mást, akkor alaphangon tartasz durván 200-250 anime movienál és sorozatnál. Ha még a szecskából is akadt be pár, akkor jó lenne, ha linkelnéd a listádat, hogy tudjuk, mit ajánljunk.
2016. nov. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Talán:

Hataraku Maou-sama!

Nurarihyon no Mago

Blood Lad

Fate/Zero

Noragami

Nanatsu no Taizai

Nagi no Asukara

2016. nov. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez a 200-250 anime mint alapmű komoly? :O csak mert pl nyugati filmekről még soha nem hallottam senkit ilyesmit mondani, hogy ennyi alapművet látni kell, hardcore animések viszont kb szóba se állnak veled, ha nem láttál ennyit... én kifejezetten lassan nézek sorozatokat, válogatok és nehezen veszem rá magam egy új sorozat belekezdésébe. Sajnos van egy olyan érzésem, hogy így mindig csak egy hülye kis casual maradok majd...
2016. nov. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugati filmek között is van bőven ennyi. Az IMDB 100-as listája csak a jéghegy csúcsa, de sehol (sem filmnél, sem animénél) nem várja el senki, hogy az összeset lásd.


Az viszont más kérdés, amikor valaki kiáll és kijelenti, hogy már mind látta.

2016. nov. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A monogatarikkal már szemeztem, de akkor mostmár bele is kezdek!

A többi, felsorolt animének is utánanézek.

Hajjaj. Akkor úgy értem, ami a mainstreamben van "alapmű", bocsánat a pontatlan fogalmazásért. Nem láttam még azért olyan sokat :) Én is válogatós vagyok és elég lassan haladok, meg inkább olvasni szoktam.

2016. nov. 5. 11:04
 7/14 anonim ***** válasza:
De eleve mi az, hogy alapmű? Ha lehet is ilyet mondani, én nekem ez a több száz darab igencsak soknak hangzik. Alapműnek szimplán azt nevezed, ami jó? Vagy ami sokak által elismert? Vagy magas összpontszámuk van ilyen oldalakon? Miért épp 200? Ezek tényleg mind olyanok, amiket látni kell? Lehet, hogy csak a szóhasználatunk más, valszeg a hozzáállásunk is, no offence csak ez nekem fura.
2016. nov. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az számít alapműnek, amihez lehet viszonyítani a többi animét (vagy filmek szempontjából filmet), mert mondjuk olyan dolgot tett le az asztalra, ami nagy hatással volt a többi készítőre, a nézőkre. Szerintem az egyik legjobb példa erre a Neon Genesis Evangelion. Mecha és lélektani animék oszlopos tagja.

Vagy akár a Berserk, ami meg a dark fantasy animék "alapköve".

De amúgy vannak ilyen listák is, pl ez: [link]

2016. nov. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen nekem is inkább ez jut róla eszembe, ami újító, ami hatással van a többi animére, ikonikus, ilyesmi. De nehezen hiszem el, hogy ilyenből van 200.
2016. nov. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egy szezonban jön durván 50-65 új anime, egy-ként tucat movie, kb ugyanennyi OVA és ONA, és talán egy tucat special. Ez éves szinten akár 600 darab. A myanimelist adatbázisában több mint 11 ezer cím van, ennek a 200 nincs meg 2%-a sem. Ez szerinted sok?
2016. nov. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!