Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animések! Melyik anime volt...

Animések! Melyik anime volt nektek a legnagyobb csalódás? És miért?

Figyelt kérdés

2016. nov. 11. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

sakurako-san no ashimoto ni wa shitai ga umatteiru...

az alapkoncepció kva jó, izgi meg minden de sokkal többet kilehetett volna hozni belőle :/

2016. nov. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a csalódás azt jelenti, hogy nem hozta a elvárásokat, csak olyanokat fogok lisztázni, amikhez a hírnevük, a franchise vagy a közreműködő stúdió/rendező miatt ténylegesen magas elvárásokkal lehet leülni.


Akira: Hatalmas potenciál, gyönyörű animáció, részletes környezet (bár szerintem ocsmány karakter) dizájn, ami viszont a legnagyobb problémája az a teljesen ritmustalan cselekmény. Ez nagyon nehezen nézhetővé tette nekem. Egy 12 fejezetes mangát nem egy 2 órás filmbe kellett volna belezsúfolni.


Berserk (2016): Csak magamat áltattam, a stúdiót és rendezőt csekkolva kivághattam volna az ablakon minden elvárásomat. Borzasztó kommersz CGI animáció elviselhetetlen zörejezés és zene és még ezeknél is rosszabb rendezői megoldások.


Elfen Lied: Rengeteg potenciállal indul, de az erőszak indokoltból átmegy öncélúba, minden mérték nélkül használják az amnézia plot devicet, a karakterek borzasztó együgyüek és végtelenül kidolgozatlanok, a sorozat közepe pedig teljesen átmegy vizuális fan-service poénokkal megfűszerezett hárembe. Ráadásul kultusz klasszikus titulusnak örvend gyakorlatilag világszerte.


Gedo Senki: Egy film, amit Miyazaki Hayao tulajdon fia rendezett és nemhogy a Ghiblihez nem méltő, még nem Ghiblis mércével mérve is legfeljebb középszerű.


Nisekoi: A Shaft szép animációt hozott össze, de a nézhetetlenség határát súroló klisés háremrománc hinden határon túl bosszantó karakterekkel.


Shinkai Makotótól minden: Az összes filmje összefoglalható egy mondatban: Gyönyörű környezetdizájn és animáció, hatásvadász melodráma.


Psycho-Pass 2: A film is messze elmaradt a sorozattól, de az úgynevezett második évad teljesen méltatlan, hogy a címét viselje. Csodálkozom, hogy az eredeti kreatív stáb hajlandó volt felvállalni, ők a második évad készítése során a filmen dolgoztak és legfeljebb tanácsadói szerepben vettek részt a munkában.


Említésre méltó:

Shigatsu wa Kimi no Uso: Nem igazi csalódás, pontosan tudtam, hogy egy Shinkai Makoto nevéhez is méltó hatásvadász melodrámát kapok. És ez még az övéinél is sokkal kiszámíthatóbb, bár legalább a karakterei hangyányit kidolgozottabbak. Annak ellenére, hogy számomra nem volt igazi csalódás, egy olyan animéről beszélünk, ami nemzetközi szinten is minden határon túl sikeres. A Myanimelist 17. legmagasabb értékelésű és 49. legnépszerűbb animéje és fiúk-lányok fehérneműje egyaránt nedvesedik, ha szóba kerül. Ennyit pedig nagyon-nagyon nem érdemel.

2016. nov. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Önkorrekció: Az Akira 120 fejezetes.
2016. nov. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bleach: nagyon jól indult és egy kalap fos lett. Rukia megmentése után mindig ugyanaz a séma ismétlődött, csak más karakterekkel.
2016. nov. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nisekoi szintúgy

Slayers Revolution

Slayers Evolution-R

Inari, Konkon, Koi Iroha

Soul Eater Not!

2016. nov. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Talán az Angel Beats!... Sokkal többet vártam tõle a vélemények alapján, de valami katasztrofálisan gyengék a karakterek és ezért a dráma sem mûködik jól. (+ nekem még az agyondícsért OST se jött be)


SAO: De ez csak azért mert (n00b koromban) minden utánanézés nélkül, úgy mentem bele, hogy nem tudtam mire számítsak. Az elsõ rész egész pofás volt, érdekes narratívával, de ennyiben ki is merült. Annyival de annyival többet ki lehetett volna hozni ebbõl az ötletbõl...


FMA 2006: Tudom, hogy sokan nagyon szeretik nosztalgiából, önmagában nem is rossz, de a Brotherhood után kín volt végignézni.

A Shamballa hódítója az abszolút mélypont.


Meg van a Berserk 2016... Már a trailerek alapján már bõven sejthetõ volt, hogy borzasztó lesz, de sikerült a lehetõ legalacsonyabb elvárásaimat is alulmúlnia. (Mindezt úgy, hogy erõsen pesszimista ember vagyok)

Szóval a készítõk megérdemelnek egy tapsot...

2016. nov. 12. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#2 Az Elfen Liednek csak Magyarországon van kultusza (külföldi fórumokon alig említik).

A szereplõk tényleg xarok, ecchi tényleg öncélú, de lássuk be, van egy nagyon karakteres atmoszférája és jó sztorija.

Én nem tudtam nem élvezni :D

2016. nov. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Death note: nagyon jó volt az eleje de aztán már a végefele már kiszámítható és unalmas volt.
2016. nov. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7

Én külföldi fórumokon is bele szoktam akadni, bár lehet, hogy ott is jobban kelet-európaiak dícsérik.

2016. nov. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
tokyo ghoul 2.évad opja és az eleje..de a vége felé egyre jobb lett
2016. nov. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!