Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi az oka, régi normális...

Mi az oka, régi normális animés rajongókat, felváltották anime/japán imádó elvakult szektás weeabook? (nem provokáció kérdés)

Figyelt kérdés

Jól emlékszem kb 10 évvel azelőtt anime/japán rajongók tök normális emberekből álltak. Ellehet velük normálisan beszélgetni. Elmondtad x meg y anime nem tetszett, akkor abból nem volt vita. Jó akkoriban is voltak elvakult rajongók de azok kis részük volt. Azt vettem észre régi normális rajongókat felváltották anime/japán imádó elvakult szektás weeabook. Ha csak rosszat mersz írni egy imádot animére vagy japánoról egyből menjek anyázások hogy mertél fikázni azt animét/japánokat. Rosszabb esetben törlik hozzászólásodat vagy kitiltanak csoportból. Ráakarják erőszakolni mindenkire beteges rajongásukat."nézd meg x,y,z animéket mert atomkirály" "japán menőistenkirály hely"..stb. Ő miattuk pár netes oldal pl:youtube,facebook cringe kategóriás lett. Ezeket úgy írom hogy én is szeretem animéket nézni és mangát olvasni. De ők miattuk valahogy kezdem megutálni animét.

Mi történt animés társadalommal?


Újból leírom nem provokácónak írtam ki a kérdést.

Tényleg érdekel főleg idősebb rajongókat ti hogy látjákot ezt a egészet?



2017. márc. 23. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem lettünk felváltva, egyszerűen ahogy nő a közösség, nő az elvakultak száma is, így feltűnőbbek. Lehet, hogy még mindig (mondjuk) egy huszad a weaboo, de ha nem ezren vagyunk, hanem százezren, akkor az az egy huszad sokkal több.
2017. márc. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt 10 évben az interneten is könnyen elérhetővé váltak az animék, felhígult a szubkultúra és ez sosem az átlag színvonalnak kedvez. Finoman szólva ma már minden hülye bele tud güzülni, míg 10 éve azért meg kellett tudni találni és mivel talán még ennyien sem fordítottak, idegennyelven (angolul) meg kellett tudni érteni a feliratokat.
2017. márc. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy csak én nem tapasztalom ezt? Lehet szerencsés vagyok, de én kb konkrétan 10x annyi panaszkodós "weaboo-s" kommentet látok pl youtube-on is, mint ténylegesen elvetemült weaboo-t. Mondjuk ilyen fórumokat nem nagyon látogatok. Az más kérdés, hogy a legtöbb mainstream anime távol áll tőlem, dehát ez majdnem minden mainstream dologgal így van. De ilyet, hogy rámerőltetnek, vagy nagyon elvetemültek lennének nem tapasztaltam. Te is úgy írsz róluk mint valami félőrült hordáról, pedig szerintem semmivel sem rosszabbak, mint mondjuk a One Direction rajongók vagy a kocsiból mulatós zenét bömböltető Májer srácok :D
2017. márc. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!